Завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства

Гомотюк Оксана Євгенівна

Посада:  завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства

Вчене звання: професор

Науковий ступінь:  доктор історичних наук

ORCID ID: 0000-0002-2856-8541

RESEARCHER ID: H-4237-2017

Кабінет: 311

Телефон: 25-29-45

E-mail: o.homotiuk@tneu.edu.ua

Коло наукових інтересів: історичні й теоретико-методологічні проблеми розвитку документознавства та українознавства; історія української культури кін. ХІХ – поч. ХХ ст.

Освіта: У 1990 році закінчила історичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка, отримавши диплом з відзнакою. Спеціальність за дипломом - «історія», кваліфікація – історик, викладач історії, спеціалізація - архівознавство.

Складові професійного росту: Викладацьку діяльність здійснює у ТНЕУ з 1 вересня 1990 року по даний час. З грудня 1994 року по вересень 1997 року навчалася в аспірантурі Тернопільської академії народного господарства за спеціальністю 07.00.01 – історія України.

28 серпня 1997 р. захистила дисертацію «Центральна Рада в українському державотворчому процесі (березень 1917– квітень 1918 рр.)» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України у Київському державному університеті імені Т.Г.Шевченка. Рішенням Атестаційної колегії від 17 жовтня 2002 року, присвоєно вчене звання доцента кафедри українознавства.

Була здобувачем відділу історичних і теоретико-методологічних проблем українознавства Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України. 5 червня 2008 р. захистила дисертацію на тему: «Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. ХІХ – перша третина ХХ ст.) на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук. Упродовж 2009 – 2011 рр. працювала за сумісництвом у відділі історичних і теоретико-методологічних проблем українознавства Національного науково-дослідного інституту українознавства МОН України. У 2011 році присвоєно вчене звання професора кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства.

Кафедра документознавства, інформаційної діяльності та українознавства

Кафедра документознавства, інформаційної діяльності та українознавства заснована у 2005 році. З 2008 р. - завідувач кафедри – Оксана Євгенівна Гомотюк, доктор історичних наук, професор.

Кадровий склад: 4 доктори наук, професори, 15 кандидатів наук, доцентів, 2 старші викладачі, 1 лаборант.

Кафедра здійснює підготовку фахівців із документознавства та інформаційної діяльності (спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»); менеджменту соціокультурної діяльності (спеціальність «Менеджмент соціокультурної діяльності») освітньо-кваліфікаційних рівнів "бакалавр”, "спеціаліст”, "магістр” (кваліфікація – документознавець, менеджер органів державної влади та управління). Основною метою діяльності кафедри у підготовці фахівців є задоволення потреб підприємств, установ та організацій різних форм власності регіону у висококваліфікованих кадрах із документаційного менеджменту та менеджменту соціокультуртурної діяльності.

Найважливішими аспектами у підготовці фахівців із документознавства є формування навичок управління інформацією в документно-інформаційних системах, досконале володіння методами аналізу й оцінки документальних потоків, технологіями й методикою збирання та обробки інформаційних потоків, пошуку інформації, аналізу й узагальненню отриманого матеріалу.

В основу підготовки менеджерів із соціокультурної діяльності покладено вивчення основних аспектів роботи і розвитку соціокультурної сфери, рекламного бізнесу, зв’зків із громадськістю.

Головний зміст розвитку освітньої діяльності полягає у використанні позитивного досвіду національної школи, зразків міжнародної вищої освіти, адаптований до потреб і перспектив сучасного інформаційного суспільства. З цією метою вдосконалено навчальні плани відповідно до потреб підготовки документознавців та менеджерів соціокультурної діяльності в умовах позиціонування нових інформаційно-комунікативних технологій.

м. Тернопіль
вул. Микулинецька, 46а, каб. 315,
каб. 311 (завідувач кафедри)
kafdid@tneu.edu.ua