» » «Страховий ринок України в умовах циклічності фінансово-економічних криз: оцінка тенденцій та перспективи розвитку»

Дата: 28-04-2017, 15:25 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

20 квітня 2017 року в рамках проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Страхова справа» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів, молодих вчених «Страховий ринок України в умовах циклічності фінансово-економічних криз: оцінка тенденцій та перспективи розвитку», організована колективом кафедри фінансів суб’єктів господарювання і страхування.

Зі вступним словом до присутніх звернулася завідувач кафедри фінансів суб’єктів господарювання і страхування, доктор економічних наук, професор Кнейслер Ольга Володимирівна, наголосивши на тому, що мета проведення даного наукового заходу полягає у забезпеченні розвитку наукового потенціалу, презентації результатів наукових досліджень студентів, аспірантів і молодих вчених з актуальних проблем щодо тенденцій та перспектив розвитку страхового ринку України в умовах циклічності фінансово-економічних криз.

Робота конференції здійснювалася за такими тематичними напрямами:

1. Страхування у стабілізації національної економіки та забезпеченні соціального захисту домогосподарств.
2. Модернізація державного регулювання ринків страхових послуг у контексті глобалізаційних проявів: вітчизняний та зарубіжний досвід.
3. Страхове посередництво у контексті формування конкуренто­спроможного страхового ринку.
4. Новітні технології та інновації у страховій справі.
5. Кооперація страхових компаній та банків у сфері надання фінансових послуг.
6. Напрямки посилення фінансової безпеки страховиків в умовах диверсифікації ризиків.

До роботи учасників конференції долучилися:

Голова Наглядової Ради Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова Компанія «Віп-Капітал» Стецюк Володимир Михайлович;
Генеральний директор Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова Компанія «Віп-Капітал» Толстенко Оксана Юріївна;
Директор Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова Компанія «Експо Страхування» Іванців Анатолій Євгенович;
Генеральний директор Асоціації страхового бізнесу Черняховський В’ячеслав Валерійович;
Директор Тернопільського агентства «Страхової Компанії «ТАС» Яцишин Наталія Зіновіївна;
завідувач кафедри страхування Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана», доктор економічних наук, професор Гаманкова Ольга Олексіївна;
доцент кафедри фінансів Київського національного торговельно-економічного університету, кандидат економічних наук, доцент Ротова Тетяна Анатоліївна;
заступник директора з навчальної роботи Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професор Ткаченко Наталія Володимирівна;
завідувач кафедри фінансів Національного університету харчових технологій, доктор економічних наук, професор Шірінян Лада Василівна;
завідувач кафедри фінансів, обліку і аналізу Національного університету «Львівська політехніка», кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів Гориславець Павло Анатолійович;
доцент кафедри фінансів Луцького національного технічного університету, кандидат економічних наук, доцент Олександренко Ірина Володимирівна;
доцент кафедри фінансів, обліку і аудиту Національного університету «Острозька академія», кандидат економічних наук, доцент Кривицька Ольга Романівна.

Учасники конференції дискутували в основному на теми, котрі стосувалися: пріоритетів розвитку страхування в Україні в умовах фінансових викликів і загроз; перспектив розвитку обов’язкового медичного страхування; діяльності страхових брокерів на страховому ринку країн ЄС; сьогодення й майбутнього інновацій у вітчизняному страхуванні; перспектив розвитку Інтернет-страхування в Україні; новітніх способів реалізації страхових продуктів; практики кооперації страхових компаній та банків у сфері надання фінансових послуг тощо.

За результатами роботи конференції Оргкомітетом прийнято рішення нагородити грамотами таких учасників конференції:

студентку Київського національного торговельно-економічного університету Яблуновську Анастасію – за І місце;
студентку Тернопільського національного економічного університету Хавтур Ірину – за ІІ місце;
студента Тернопільського національного економічного університету Гомівку Луку – за ІІІ місце.

Також були відзначені грамотами учасники у таких номінаціях:

«За цікаву і змістовну доповідь» – Шкільна Оксана;
«За оригінальне бачення проблеми» – Смалюх Марія;
«За активну науково-дослідну діяльність» – Сорока Марія;
«Найбільш активний учасник конференції» – Гомівка Лука;
«За нестандартний і креативний підхід у дослідженні актуальних проблем у сфері страхування» – Яблуновська Анастасія.

На завершення Ольга Володимирівна Кнейслер підсумувала, що презентовані під час конференції результати наукових досліджень з актуальних проблем функціонування страхового ринку України в умовах циклічності фінансово-економічних криз є цікавими і містять новаторський підхід, а також висловила сподівання у тому, що такі наукові заходи сприятимуть розвитку студентської науки й підвищуватимуть науково-професійний потенціал молоді.