» » «Прогресивне управління університетом»

«Прогресивне управління університетом»

Дата: 5-03-2018, 16:47 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Упродовж 25 лютого – 3 березня 2018 р. у рамках другого етапу проекту «Прогресивне управління університетом» відбулося навчання представників українських закладів вищої освіти, яке здійснювалося у Чеському університеті імені Томаша Гарика Масарика (м. Брно) за сприяння Cпілки ректорів вищих навчальних закладів України, American Councils for International Education, за підтримки Чеської агенції розвитку.

Головна мета проекту полягала у сприянні подальшому розвитку вищої освіти в Україні. У навчанні були задіяні 25 учасників з різних університетів України – Луцького національного технічного університету, Сумського державного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Донецького національного технічного університету, Херсонського державного університету, Донбаського державного педагогічного університету (м. Слов’янськ), Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Переяслав-Хмельницького державного університет імені Григорія Сковороди, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), Львівського національного університету імені Івана Франка, Запорізького національного університету, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, Одеського національного університету імені I. I. Мечникова, Вінницького національного медичного університету імені М. Пирогова, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, Тернопільського державний медичного університету імені І. Я. Горбачевського, Тернопільського національний педагогічний університет імені В. Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету.

ТНЕУ представляла к.е.н., доцент Шиманська О. П.

Учасники проекту мали нагоду ознайомитися з методикою організації надання централізованих послуг у сфері управління та оцінювання академічної якості, новими трендами в освіті в контексті привабливості спеціальностей, акредитації програм, проектів, професійної практики студентів, працевлаштування на ринку праці, новими технологіями в навчанні, науці, досвідом залучення студентів до управління факультетом та університетом, методикою оцінювання результатів навчання студентів тощо.

В рамках проекту відбулися зустрічі учасників з деканом педагогічного факультету Університету Масарика Їржі Нємцем, заступником декана Сімоною Коричанковою, завідувачем кафедри соціальної педагогіки Ленкою Ґуловою, директором відділу з питань якості Петром Черніковським, представником кабінету інформаційних студій та бібліотекарства Міхалом Черни, представницею студентського сенату Маркетою Седлаковою та ін.

Надзвичайно цікавою для учасників проекту стала екскурсія до Центральноєвропейського технологічного інституту (СЕІТЕС) – провідного наукового центру інтеграційних досліджень у Чехії у галузі медицини та біології, де з 59 дослідницьких груп 36 представлені Університетом Масарика.

Учасників проекту привітав Надзвичайний і Повноважний посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс, який наголосив на важливості для України запровадження європейських стандартів, зокрема у сфері вищої освіти.