» » У ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина успішно відбулася науково-практична конференція «Сфера гостинності як компонента міжнародного туризму: сучасний стан і перспективи розвитку»

Дата: 14-05-2018, 17:14 | Автор:

Визначальною рисою сучасного глобального світу є радикальні зміни у всіх сферах бізнесу й туристичній зокрема. Істотні економічні, технологічні та соціальні зрушення спровокували виклики, пошук відповідей на які став основним завданням учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Сфера гостинності як компонента міжнародного туризму: сучасний стан і перспективи розвитку».

Міжнародна конференція відбулася 10-11 травня 2018 року в органній залі Замкового палацу м. Збаража Національного заповідника «Замки Тернопілля» з ініціативи кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина та за підтримки в.о. ректора ТНЕУ, д.е.н.,проф. А. І. Крисоватого.

Учасників конференції привітав директор ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина ТНЕУ, к.е.н., доц. І. М. Таранов та побажав плідної наукової дискусії. У роботі конференції також взяли участь: проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ д.е.н., професор В. Я. Брич, завідувач кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу, д.е.н., доцент Гуменюк Ю.П., перший заступник голови Збаразької районної державної адміністрації Ю. П. Головатюк, генеральний директор НЗ «Замки Тернопілля» А. В. Маціпура, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу національного заповідника «Замки Тернопілля» Р. В. Підставка.

Метою проведення науково-практичної конференції було обґрунтування новітнього трактування сфери гостинності, яке б сприяло пошуку шляхів соціально-економічного розвитку вітчизняних туристичних компаній.
Жвава дискусія серед учасників конференції розгорнулась навколо таких питань як: інноваційна практика управління у вітчизняній та міжнародній туристичних сферах; розвиток потенціалу туристичного підприємства як передумова отримання стійких конкурентних переваг; підвищення результативності управління туристичними підприємствами; сприяння органів державної влади та органів місцевого самоврядування розвитку інноваційного підприємництва та туризму.

За матеріалами міжнародної науково-практичної конференції виданий збірник тез доповідей науковців, працівників сфери гостинності та студентів університетів України, ЄС та США, а саме: Тернопільського національного економічного університету, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Geography University of Tirana (Albania), Universita della Magna Grecia di Catanzaro (Italia), Technological Educational Institute of Western Macedoniа (Greece), Budapesti Corvinus Egyetem (Hungary), New York Baruch College (USA), Kingsborough Community College (USA).
Підсумком роботи конференції стала підготовка рекомендацій щодо проведення на туристичному підприємстві "інноваційної революції”, виробництва креативних ідей в сфері управління персоналу, ефективності використання новітніх бізнес-інструментів в управлінні туристичною компанією. Розроблені рекомендації будуть передані у відповідні органи державної та місцевої влади та маємо надію, що інкорпоровані у практичну діяльність підприємств сфери гостинності.

Автор: Марина Нагара, к.е.н., доцент кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина ТНЕУ
Фотозвіт: