» » У ТНЕУ відбулася конференція «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів»

Дата: 29-11-2018, 16:57 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

29 листопада у Тернопільському національному економічному університеті відбулася XIII Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Фіскальна політика України в умовах євроінтеграційних процесів».

Студенти та викладачі кафедри податків та фіскальної політики факультету фінансів зібралися, щоб обговорити фінансові основи формування самодостатніх об’єднаних територіальних громад, податкове навантаження та митний контроль в країні, тіньову економіку. Випускники кафедр – директор ТОВ «Центр Трубопровідних Систем» Вакуліч Іван Петрович та заступник директора митно-брокерської фірми ФОП «Макода С.П.» Масний Іван Корнелійович поділилися своїм досвідом роботи й закликали до дискусії.

«В умовах євроінтеграційної політики України варто пам’ятати про ментальність. Вона, направду, є важливим чинником, а особливо під час прийняття законів. Нам важко зрозуміти ментальність європейця так само, як і їм важко зрозуміти нас, українців. Переконався в цьому на власному досвіді. Сьогодні ми говоримо про процес європейської моделі побудови фіскальної системи в Україні. Дорогі студенти, ви як майбутні спеціалісти у цій галузі, повинні пам’ятати, що не потрібно копіювати досвід інших країн, потрібно вибудовувати основи трансформації фіскальної політики, виходячи із нашої ментальності. Я закликаю вас в майбутньому визначити пріоритети розвитку нашої держави й усвідомити, яким чином суспільство прийматиме зміни», – зазначив ректор ТНЕУ Андрій Ігорович Крисоватий.

У процесі дискусії виникло багато питань та різних точок зору щодо їх вирішення. Доктор економічних наук, професор А.І. Крисоватий зазначив, що  не зовсім правильно підсумовувати різні податки,  бо вони залежать від різних баз оподаткування. Один залежить від того, наскільки рентабельність підприємства є високою, інший податок залежить від того, скільки дане підприємство продало продукції… Саме тому при оподаткуванні потрібно враховувати особливості діяльності підприємства, види продукції, які виробляє, витрати.

Науковці мали на меті у практичній площині поспілкуватися зі студентами і спонукати до пізнання нового.