» » Новий вектор співпраці із Поліським державним університетом

Новий вектор співпраці із Поліським державним університетом

Дата: 26-12-2018, 15:35 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

26 грудня професорсько-викладацький колектив Тернопільського національного економічного університету вітав гостей із Поліського державного університету (м. Пінськ, Республіка Білорусь): ректора – Шебека Костянтина Костянтиновича, проректора з наукової роботи – Золотареву Ольгу Олександрівну, декана економічного факультету – Зборіну Ірину Михайлівну, декана факультету банківської справи – Янковського Ігоря Анатолійовича та начальника центру інформаційних технологій –  Пігаля Павла Борисовича.

Ректор ТНЕУ, професор А.І. Крисоватий розпочав зустріч зі слів: «Ми розгорнули нову сторінку співпраці Тернопільського національного економічного університету та Поліського державного університету. Сподіваємося, що діалог між двома закладами вищої освіти буде продуктивним й ми зможемо реалізувати спільні наукові, освітні, спортивні та культурні проекти».

Андрій Ігорович познайомив гостей з деканами університету, а також розповів про міжнародну діяльність закладу вищої освіти.

Шебеко Костянтин Костянтинович зазначив: «Ми цінуємо те, що такий, відомий не лише в Україні, університет простягнув нам руку співробітництва. Зі своєї сторони, обіцяємо докласти максимум зусиль, щоб вас не розчарувати й бути корисними один одному».

З презентацією виступив Пігаль Павло Борисович, який розповів присутнім про історію, сфери діяльності, структурні підрозділи та міжнародне співробітництво Поліського державного університету: «Наш заклад вищої освіти є наймолодшим у Білорусі, де функціонують 5 факультетів – економічний, банківської справи, біотехнологічний, організації здорового способу життя та додаткової освіти, 15 кафедр, 9 філіалів кафедр, 8 науково-виробничих лабораторій, 2 навчальні лабораторії. Також при університеті функціонує центр фізичної культури і спорту, де студентам проводять заняття  на стадіоні, льодовій арені, в універсальному спортивному залі, спортивному басейні. А також Навчально-медичний центр та студентський санаторій-профілакторій, де молоді люди мають можливість покращити свій стан здоров'я. Навчальний заклад бере участь у програмі Erasmus +, співпрацює із університетами  України, Польщі, Німеччини, Литви, Китаю».

«Ми відкриті для наукового співробітництва з усім світом», – зазначив Костянтин Костянтинович Шебеко.

Спілкуючись, представники ТНЕУ цікавилися у білоруськи колег щодо актуальності спеціальностей, вартості навчання . Представники  Поліського університету зазначили, що в університеті навчається 2500 студентів на денній та 1100 на заочній формах навчання, а працює – 200 викладачів. У навчальному закладі найпопулярнішою є спеціальністю  «Міжекономічні зв'язки». Вартість навчання за один рік становить 1000 доларів США.

Зустріч закінчилася підписанням угоди про співпрацю між Тернопільським національним економічним університетом та Поліським державним університетом. Така домовленість дає можливість студентам та викладачам ТНЕУ брати участь у  міжнародних конференціях, спільно реалізовувати наукові та освітні проекти.