» » Відбувся круглий стіл «Формування та розвиток конкурентоспроможних територіальних громад: досвід України і Польщі»

Дата: 16-09-2019, 14:39 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

12 вересня 2019 року в рамках проведення Міжнародного тижня у ТНЕУ з ініціативи кафедри менеджменту,публічного управління та персоналу ТНЕУ відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Формування та розвиток конкурентоспроможних територіальних громад: досвід України і Польщі».

Мета круглого столу – обговорення проблем та узагальнення досвіду забезпечення  конкурентоспроможності  територіальних громад в Україні та Польщі, напрацювання підходів щодо розширення можливостей конкурентного розвитку первинних суб'єктів місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

Модератором круглого столу виступив: Шкільняк Михайло Михайлович, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ.

Обговорення велося за такими проблемними напрямами:

- соціально-економічні результати адміністративно-територіальної реформи: від конкурентоспроможності громад до конкурентоспроможності держави;

- досвід Польщі у формуванні і розвитку конкурентоспроможних територіальних громад та можливості його використання в Україні;

- ресурсна складова конкурентного розвитку громад;

- розширення можливостей підвищення конкурентоспроможності територіальних громад.

Безпосередню участь у заході взяли близько 90 осіб, серед них – іноземні гості, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, професорсько-викладацький склад ТНЕУ (з них, докторів наук – 10 осіб), а також слухачі магістратури та студенти.

Виступали та вносили конкретні пропозиції з проблемних питань:

Задорожний Зеновій-Михайло Васильович, д.е.н., професор, проректор з наукової роботи ТНЕУ;

Шкільняк Михайло Михайлович, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Харченко Володимир Михайлович, начальник управління містобудування та архітектури Тернопільської  обласної державної адміністрації;

Мельник Алла Федорівна, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Монастирський Григорій Леонардович, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Качан Євген Петрович, к.е.н., професор кафедри менеджменту публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Кохан Олег Андрійович, голова Великогаївської об’єднаної територіальної громади;

Павліщи Даріуш-Олесь, к.е.н., війт гміни Громадка Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства (Польща);

Савчук Михайло Дмитрович, комерційний директор ТОВ «Голден Товтри»;

Савончак  Петро Васильович, голова  Скалатської об’єднаної територіальної громади;

Дейнека Юрій Петрович, начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради;

Шушпанов Дмитро Георгійович, д.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ

Микитюк Петро Петрович, професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Васіна Алла Юріївна, д.е.н., доцент, доцент кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ТНЕУ;

Борисова Тетяна, д.е.н., професор, завідувач кафедри маркетингу ТНЕУ

Участь у конференції розширила бачення науковців та практиків щодо тенденцій та проблем формування та розвитку конкурентоспроможних територіальних громад та дозволила виробити практичні рекомендації щодо можливостей конкурентного розвитку первинних суб'єктів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, зокрема, зокрема шляхом імплементації зарубіжного досвіду.

Тематика круглого столу була актуальною та зацікавила усіх присутніх, що підтверджувалося конструктивною та жвавою дискусією, значною кількістю запитань.

Дякуємо учасникам за вагомий внесок у проведення заходу, ґрунтовно розкриту тематику дискусійних напрямів, цікаві доповіді та плідну роботу!