» » «УПА: маленька армія, яка змінила великі процеси»

«УПА: маленька армія, яка змінила великі процеси»

Дата: 9-10-2019, 17:03 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Напередодні Дня захисника України у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ відбулася зустріч студентів Коледжу економіки, права та інформаційних технологій (куратор Михайлиця В. Г.) з радянським політв'язнем, старшим науковим працівником Тернопільського історико-меморіального музею політичних в’язнів Ігорем Олещуком.

 

У 2019 р. минає 77 років з часу створення Української повстанської армії. Створена у 1942 році, УПА постала не лише для оборони українського населення від нацистського терору, але й для захисту від провокативно-підривної діяльності радянських партизан, які взимку 1942-1943 рр. наступали з білоруських лісів. Основною діяльності УПА була тактика двофронтової боротьби проти двох тоталітарних режимів – сталінського СРСР та нацистського Третього Райху.

 

Під час зустрічі зі студентами Ігор Олещук розповідав про умови виникнення УПА, затвердження дати створення. Студентам цікаво було послухати про вигляд  вояків (однострій) та їх озброєння, звичаї, умови, в яких воювали та ховалися від сталінського режиму. Цікавим доповненням бесіди були вірші та пісні, присвячені патріотам, у виконанні пана Ігоря. Для бажаючих детальніше познайомитися з історією та звичаями УПА працівники бібліотеки організували тематичну книжкову виставку «УПА:  маленька армія, яка змінила великі процеси».