Профспілковий комітет працівників ЗУНУ

Звітно-виборна профспілкова конференція трудового колективу ТНЕУ

Дата: 22-01-2015, 13:08 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

21 січня 2015 року о 12.00 годині  в  актовій залі університету відбулася звітно-виборна профспілкова конференція працівників Тернопільського національного економічного університету.

У роботі конференції взяли участь 190 делегатів. Головуючим засідання було обрано першого проректора Миколу Івановича Шинкарика, а до президії – ректора ТНЕУ Андрія Ігоровича Крисоватого, голову Тернопільської обласної Ради профспілок Андрія Володимировича Присяжного, юрисконсульта Тернопільської обласної організації працівників освіти і науки України Степана Степановича Кушика й голову профкому працівників ТНЕУ Руслана Феоктистовича Бруханського.

Під час роботи конференції делегати заслухали: звіт про роботу профспілкового комітету працівників ТНЕУ за звітний період з 5 лютого 2010 року по 21 січня 2015 року, звіт ревізійної комісії первинної профспілкової організації працівників ТНЕУ за період з 5 лютого 2010 року по 21 січня 2015 року.

У своєму звіті голова профспілкового комітету Руслан Феоктистович Бруханський, наголосив, що робота профкому спрямовується на забезпечення захисту соціально-економічних інтересів працівників освіти в цілому, та співробітників ТНЕУ зокрема, налагодження співпраці з профспілковими організаціями інших внз України. Професійна спілка працівників ТНЕУ станом на 1 січня 2015 року нараховує 2016 членів, в т.ч. 1912 штатних працівників.

Окрім того, Руслан Феоктистович додав, що: «Професійний комітет ТНЕУ долучається до фінансування культурно-масових і спортивних заходів, надає матеріальну допомогу працівникам. Наприклад, витрати на культмасові заходи упродовж звітного періоду збільшились на 42,8 %, витрати на спортивні заходи зросли на 94 %. Упродовж звітного періоду за рішенням профкому подвоєно обсяг матеріальної допомоги – з 50 грн у 2010 р. до 100 грн у 2014 р.; на 50 % збільшено виплати ювілярам – з 200 грн у 2010 р. до 300 грн у 2014 р.; удвічі збільшено витрати на поховання – з 200 грн. у 2010 р. до 400 грн. у 2014 р. У 2014 році значно збільшилась кількість отриманих путівок на оздоровлення в санаторіях України – на 41,8 %, матері і дитини – на 75 %. У літніх дитячих таборах на пільгових умовах відпочило на 90 % більше дітей працівників, ніж у 2010 році».

«Проведений моніторинг основних заходів, реалізованих адміністрацією у 2010- 2014 роках відповідно до умов колективного договору, дозволяє зробити висновок, що ректорат докладає всіх зусиль по виконанню колективно договору», – підсумував  голова профспілки ТНЕУ.

Також у своїй промові Бруханський  Руслан Феоктистович торкнувся і проблемних моментів у роботі профспілки. Зокрема, він наголосив, що Україні мінімальна заробітна плата та мінімальна пенсія становлять близько 74 доларів, навіть не 2,5 доларів на день при визначеному ООН рівні злиденності – 5 доларів. На сьогодні  розмір середньомісячної заробітної плати в Тернопільській області залишається незмінно найнижчим і становить 72 % загальнодержавного показника. За останні роки офіційні доходи населення України скоротилися втричі, зріс рівень тіньової економіка, що призвело до абсурдної ситуації, коли з 22 мільйонів працездатних громадян менше 9 мільйонів – це легально зайняті працівники, які сплачують податки. Потребує удосконалення система пенсійного забезпечення педагогічних і науково-педагогічних працівників. Вкрай незадовільно фінансується наука. Тривожним фактом є і те, щов університетах ліквідовано студентські поліклініки.

Недосконала нормативно-правова база створює перешкоди для нормального функціонування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів. Незадовільним залишається стан фінансування витрат, передбачених законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування щодо оплати тимчасової втрати працездатності, допомоги по вагітності й пологах.

У ході конференції було обговорено пріоритети роботи профспілкового комітету на майбутнє й проаналізований звіт голови.

Своїми думками й пропозиціями поділилися доктор історичних  наук, професор, завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства Оксана Євгенівна Гомотюк,  начальник відділу кадрів Ольга Сергіївна Гродська та начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю Олена  В’ячеславівна   Васильків. Виступаючі відзначили високий професіоналізм діючого голови профспілкового комітету Бруханського Р.Ф. та виступили з пропозицією обрання його кандидатури на наступний термін.

Також на підтримку  Руслана Феоктистовича Бруханського виступив кандидат економічних наук, доцент Володимир Степанович Мазур.

Шляхом  відкритого голосування на наступний термін було обрано голову, заступника, членів  профспілкового комітету ТНЕУ, а також ревізійну комісію первинної профспілкової організації працівників ТНЕУ.

Вітаємо Руслана Феоктистовича з обранням на посаду голови профспілкового комітету ТНЕУ й висловленою довірою колективу університету.

» » Звітно-виборна профспілкова конференція трудового колективу ТНЕУ

Звітно-виборна профспілкова конференція трудового колективу ТНЕУ