Профспілковий комітет працівників ЗУНУ

У ТНЕУ обговорили зміни у системі пенсійного забезпечення

Дата: 23-03-2015, 17:31 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У п’ятницю, 20 березня, у залі засідань ТНЕУ відбулася зустріч професорсько-викладацького колективу університету з представниками пенсійного фонду в Тернополі та Тернопільській області. Метою заходу було обговорення та роз’яснення внесених змін до пенсійного законодавства та пенсійного забезпечення науковців і науково-педагогічних працівників.

Головуючий, перший проректор Шинкарик Микола Іванович, звертаючись до присутніх сказав: «Шановні наші патріархи! Ви дорогі і потрібні для нашому університету. Ми цінуємо Ваш внесок у розвиток навчального закладу. Сьогоднішню зустріч проводимо з ініціативи ректора ТНЕУ А.І. Крисоватого. Прагнемо зробити все можливе, щоб оптимізувати та компенсувати втрати нашого персоналу в рамках проведення пенсійної реформи».

Упродовж зустрічі виступили начальник Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Л.З. Хома, заступник відділу пенсійного забезпечення головного Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Г.Р. Скрипецька та заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області З.І. Гнатенко.

Як зазначила Лариса Хома: «Незмінним залишилося положення про пенсійний вік та страховий стаж працівників. Зміни до пенсійного кодексу стосуються пенсійного оподаткування та відсоткового нарахування пенсій». Тепер згідно чинного законодавства оподаткуванню підлягають пенсії, що становлять більше 3-ох мінімальних заробітних плат, тобто більше 3654 грн. Податок становитиме 15 % від суми перевищення. Якщо сума пенсії складає більше 12 мінімальних зарплат, тобто перевищує 12180 грн. податок становитиме 20 %. Також буде нарахований військовий податок у розмірі 15% від надлишкової суми. При нарахуванні пенсій для науковців та науково-педагогічних працівників сума пенсійних виплати становитиме 60% від заробітної плати замість 70%, як було раніше.

Окрім того детально були розглянуті питання реалізації бюджету 2015, зміни розміру прожиткового мінімуму та страхового стажу, реформування пенсійного оподаткування, нарахування пільгових виплат для працівників науково-педагогічної сфери.

Для працюючих пенсіонерів, зі збереженням профільного спрямування розмір пенсійних виплат становитиме 85%.

За детальною інформацією можна звертатися до міського відділу пенсійного забезпечення каб. №307, тел. 23-58-64.

» » У ТНЕУ обговорили зміни у системі пенсійного забезпечення

У ТНЕУ обговорили зміни у системі пенсійного забезпечення