Студентське наукове товариство

Студентське наукове товариство(СНТ) – добровільне студентське об’єднання, яке функціонує в Західноукраїнському національному університеті із метою залучення студентів до активної науково – дослідницької роботи.

Основною метою СНТ ЗУНУ є  створення сприятливих умов для формування кваліфікованих спеціалістів шляхом їх участі в науково-дослідній роботі, фундаментальних та прикладних дослідженнях, що проводяться в навчальному закладі. За даними архіву Студентське наукове товариство вперше розпочало свою роботу 29 листопада 1968 року на тогочасному фінансово-економічному факультеті Київського інституту народного господарства – тепер ЗУНУ.

Завданнями студентської науки є:

-  реалізація наукової складової підготовки фахівця певного напрямку відповідно до принципів Болонської декларації;

- пошук обдарованої молоді, здатної генерувати наукові ідеї;
          - забезпечення розвитку наукових шкіл та безперервності наукового пошуку;
          - формування внутрішніх та міжвузівських комунікативних наукових зв'язків;
          -  розширення світогляду молодої людини;

- забезпечення іміджу та високого наукового рейтнгу ВНЗ.

Ці завдання реалізуються через програмну та елітну студентську науку.

Програмна наука включає виконання індивідуальних науково-дослідних завдань, написання курсових, дипломних, магістерських робіт, передбачених навчальними планами.

Елітна наука – це результативна участь студентів в олімпіадах, конкурсах наукових робіт, наукових конференціях, круглих столах, різних формах організації студентської наукової роботи – студентському науковому товаристві, наукових гуртках, проблемних групах, науково-дослідних лабораторіях, теоретичних семінарах.

Основними завданнями Студентського наукового товариства ЗУНУ є:

1. Інформування студентів про всі наукові заходи, що проводяться в межах університету, країни та за її межами;
  2. Організація конференцій, круглих столів, семінарів та тренінгів із актуальної наукової тематики в межах факультетів, інститутів та університету;
  3. Співпраця з Радою молодих вчених ЗУНУ;
  4. Організація та розвиток міжвузівського наукового співробітництва;
  5. Сприяння в підготовці та організації конкурсів та олімпіад для виявлення науково-здібної молоді серед студентів;

СНТ ЗУНУ має розгалужену структуру. При факультетах функціонують студентські наукові гуртки, що проводять свої засідання. Разом вони складають СНТ університету. В товаристві є свій керівний орган – Рада СНТ.  До складу ради СНТ входять голови товариств факультетів.

Ми пропонуємо наступні методи стимулювання студентської наукової роботи:
- зарахування наукових робіт студентів як курсових чи рефератів з відповідних дисциплін;
- студенти, які брали активну участь у науково-дослідній роботі, перемогли на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт чи Всеукраїнських олімпіадах повинні отримують певні пільги під час заліково-екзаменаційної сесії;

- студентська наукова робота є одним із критеріїв у відборі до навчання в магістратурі та аспірантурі;

- активним студентам-науковцям, при закінченні ними навчання за рівнем бакалавра чи магістра, надаються рекомендаційні листи для роботодавців, підписані деканом факультету.

На сьогодні СНТ ЗУНУ є не лише студентською науковою організацією. Тут кожен студент може реалізувати себе, в першу чергу,  як особистість, проявити свої найкращі розумові здібності. Для цього університет створив найбільш сприятливі умови. Студентське наукове товариство стало невід’ємним компонентом поступу Західноукраїнського національного університету, адже наші здобутки – цеглинки у його зростанні.