<<< Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності

Як організувати свій час

 Студентські роки – один із найбільш прекрасних періодів у житті людини. Проте у значної кількості студентів-першокурсників можуть з’явитися певні труднощі, пов’язані зі збільшенням обсягів самостійної навчальної діяльності, пристосуванням до нового колективу студентської групи, необхідністю самостійно організовувати побут тощо. Відсутність навичок самоорганізації та уміння розпоряджатися власним часом можуть негативно впливати на якість навчання. Швидше пристосуватися до вимог вищої школи, нових форм організації навчальної діяльності, особливостей взаємодії з однокурсниками та викладачами допоможе чітка організація часу та його раціональне використання.
 

Основні поради:

Плануючи власну діяльність, намітьте довгострокові плани на семестр, короткострокові плани на тиждень та чіткі плани на день.

Визначте пріоритети. Виділіть найбільш важливі завдання.

Не хапайтеся за все й одразу. Починайте із найдовшої за тривалістю і найважчої справи. Поділіть її на частини і виконуйте крок за кроком.

Упорядкуйте свій простір. Наведіть лад на робочому столі, упорядкуйте папки у своєму комп’ютері.

Плани на день складайте напередодні ввечері, відзначаючи найбільш важливі та виділяючи 60% часу на заплановану діяльність, 20% – на непередбачену діяльність та 20% – на спонтанну активність.

Диференціюйте заплановані справи на важливі й термінові, важливі та не термінові, не важливі й термінові, не важливі й не термінові.

Дотримуйтеся запланованого розпорядку виконання справ. Наступну роботу розпочинайте після завершення попередньої. Витрачайте на виконання діяльності стільки часу, скільки запланували.

Навчіться говорити "ні” тим дрібним питанням, які відволікають, заважають, дратують. Дотримуйтеся гасла "Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні”.

Обов’язково виділіть час на харчування та відпочинок. Чергуйте навчання і відпочинок (після 1 години розумової активності доцільно робити 15-хвилинну перерву).

Встановлюйте межі зустрічей, спілкування з друзями, відвідування магазинів, кав’ярень тощо.

Виділіть час на позанавчальну діяльність, що збагатить ваш досвід та сприятиме розкриттю потенціалу.

Упродовж кількох днів аналізуйте розпорядок дня і зверніть увагу, на що витрачається значна кількість вашого часу.

Визначте "поглиначів” часу (небажаних відвідувачів, телефонні розмови, відвідування соціальних мереж, перегляд телепередач, неохоту займатися певною справою, надмірну захопленість улюбленою діяльністю тощо). Мінімізуйте їхній вплив. Відверта відповідь на запитання "Що я зараз роблю?” допоможе боротися з поглиначами часу.

Пам’ятайте, що будь-яка справа займає стільки часу, скільки на неї виділено. У всіх однакова кількість часу: 24 години на добу. Зверніть увагу, на що саме спрямовуєте час і якого результату хочете досягти.