<<< Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності



Поради першокурсникам від психологічної служби

 Успішна  адаптація  першокурсника до навчання
  Проблема адаптації особистості до нових умов життя є надзвичайно актуальною, зокрема, етап вступу до ВНЗ  вважається одним із найбільш важких періодів у житті першокурсників. Дане питання є надзвичайно актуальним в системі вищої освіти, і це не випадково: від успішності цього процесу багато в чому залежить подальша професійна кар'єра й особистісний розвиток майбутнього спеціаліста. Традиційно адаптація передбачає активне пристосування індивіда до умов середовища – як фізичного, так і соціального. Але зміни в житті потрібні  і важливі для  нашого  здоров’я та благополуччя. І це варто цінувати!


Практичні рекомендації для успішного навчання студентів-першокурсників

Навчання у вищому закладі освіти для сучасної молодої людини один з найважливіших періодів її життєдіяльності, особистісного зростання та становлення як фахівця із вищою освітою. Пошук шляхів успішної адаптації до змінених соціальних умов та нової діяльності є нагальною проблемою для кожного, хто переступив поріг ВНЗ.

Особливу вагомість адаптаційні процеси набувають за умов зміни середовища життєдіяльності, щонайперше на початкових етапах навчання у ВНЗ. Вони вимагають від молодої людини активації механізмів адаптації і часто призводять до стану психологічного перенапруження.



Як стати успішним студентом

 Студентська пора кардинально відрізняється від освітнього процесу в школі, де нас буквально змушують вчитися, контролюють кожен крок, відвідуваність і запізнення.
У цей час зав'язуються потрібні знайомства, формується авторитет перед викладачами, які
можуть порадити своїм улюбленцям місця роботи, писати рекомендації. Зазначимо основні вимоги до емоційно-вольової сфери студентів.



7 правил успішного студента

Пильність (вона ж уважність)
Для початку Ви повинні уважно вивчити своїх викладачів. Мабуть, тут доречна фраза: "Хто володіє інформацією - той володіє світом". Дуже корисно знати звички і слабкості своїх професорів. Так само непогано отримати інформацію про своїх однокурсників (Вам не один рік з ними разом навчаться), а так само і про курс старше на рік (повірте, вони знають багато цікавих речей). Як говориться: "Хто попереджений - той озброєний". Особливу увагу приділіть своєму деканату. Там знаходяться важливі люди, з якими Вам доведеться вирішувати багато навчальних питань.