ЦВІТЕ КАЛИНА ПАМ’ЯТІ

ЦВІТЕ КАЛИНА ПАМ’ЯТІ
про Захисників України – випускників ТНЕУ!

Три кущі калини, як символ пам’яті про випускників ТНЕУ - захисників України, полеглих у війні на Сході України українських героїв Віктора Семчука, Володимира Гарматія і Андрія Юркевича у листопаді 2014 року посадили біля каплички у Тернопільському національному економічному університеті.


23 травня – День Героїв в Україні!

День Героїв або Свято Героїв– щорічне свято в Україні, встановлене на честь Українських вояків– борців за волю України.


 

У Тернопільському національному економічному університеті Дню Героїв присвячено виставку фотопроекту «Портрет Солдата», на відкриття якої до виставкової зали прийшли студенти численних факультетів університету зі своїми викладачами і наставниками, запрошені, гості.


Про високий дух борців за волю України, який став прикладом нескореності, мужності та непохитності у відстоюванні інтересів рідного народу і держави говорили перший проректор ТНЕУ Микола Шинкарик та заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У ТНЕУ

 

 

Тернопільський національний економічний університет виховує студентську молодь на любові та гідному пошануванні традицій і звичаїв українського народу.

Традиційно у третій четвер травня уже кілька років поспіль студенти і викладачі університету святкують День вишиванки, відтак студмістечко, коридори навчального закладу і аудиторії сповнені барвистої краси від різнобарв’я магічних оберегів душі – вишиваних розмаїтими орнаментами сорочок і блузок, кожен з яких має свій особливий сакральний зміст.

Цьогоріч – в рамках свята – у фойє головного корпусу Тернопільського національного економічного університету відбулося урочисте відкриття фотовиставки неперевершеного у напрямку збереження у світлинах рукотворного багатства України відомого українського фотохудожника Михайла Урбанського на тему «Вишита сорочка – долі оберіг».


Спецвипуск газети "Університетська думка"

 
Сьогодні у Тернопільському національному економічному університеті починаються зустрічі випускників ювілейних років, які ось уже понад 20 років організовує Центр працевлаштування та зв'язків з випускниками, разом із яким ми працювали над випуском святкового часопису.
"Університетську думку"  отримають усі, хто приїде чи прийде до рідної Альма матер у травні-червні 2017 року на ЗУСТРІЧ З ЮНІСТЮ...
gazety_5-2017-net.pdf [911.93 Kb] (завантажень: 219)  
З вдячністю усім, хто сприяв вчасному виходу газети у світ
Марія Баліцька, головний редактор газети ТНЕУ "Університетська думка"


ЩАСЛИВА ДОЛЯ ЛІЛІЇ БОГУЦЬКОЇ

Гість редакції

Серед численних факультетів Тернопільського національного економічного університету факультет обліку і аудиту відсвяткував уже 45-річчя з часу свого заснування, відтак має чи не найбільше випускників, які обіймали і обіймають посади, без яких не обходиться жодна велика чи маленька фірма, підприємство, товариство, організації…

Багато із випускників ФОА ще під час навчання зробили перші кроки в науці і згодом поповнили когорту науковців – стали докторами чи кандидатами наук, отримали наукові звання професора чи доцента і тепер передають знання студентам, які довірили свою долю факультету обліку і аудиту ТНЕУ.


Серед молодих викладачів – Лілія Тарасівна Богуцька, яка дев’ять років тому закінчила наш університет, а цьогоріч у конкурсі «Формула успіху – 2017» визнана найкращим куратором Тернопільського національного економічного університету.

Сьогодні кандидат економічних наук, старший викладач кафедри обліку у виробничій сфері, куратор групи ОП-42 ФОА ТНЕУ Л.Т.Богуцька – гість редакції газети ТНЕУ «Університетська думка».ЗЕМЛЯ - КВІТОЧКИ ТОТЕМ

 

 

Легкий Дощик Землю миє – наче Тато Немовля…

Сонце в Небі Воду гріє і всміхається здаля:НОВІ ВЕКТОРИ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ


 

Тернопільський національний економічний університет успішно співпрацює з Вроцлавським економічним університетом уже чотирнадцятий рік.

Днями, на запрошення адміністрації Тернопільського національного економічного університету, до університету з робочим візитом прибули професор Вроцлавського економічного університету (Польща) Анетта Зелінська і ад'юнкт Майя Пруденіца.

Польські науковці мали зустріч із першим проректором ТНЕУ, професором Миколою Шинкариком та в.о.проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність), професором Григорієм Монастирським.МАГІСТРИ ФАЕМ ОТРИМАЛИ ДИПЛОМИ!


Вірую в кожне маленьке село і в спориші за городом, - написала я в одному із своїх віршів, присвячених ідеї гармонії Людини і Природи, тому що мене дуже хвилює питання відродження українських сіл рівно ж як відродження духовності країни.

Вважаю, що таке можливе у нашій державі, адже земне тяжіння повертає свідомих людей до витоків і заохочує їх відновити-відродити-вознести славу українського села – житниці, годувальниці, рятівниці, якщо хочете.

Відродження українських сіл можливе при наявності добрих господарів землі і висококваліфікованих свідомих своєї справи та місії фахівців. 

Днями на факультеті аграрної економіки і менеджменту Тернопільського національного економічного університету відбулося свято – урочисто вручили дипломи 95 випускникам денної форми, які навчалися за освітньою програмою «Магістр», склали успішно іспити і представили наукові дослідження, вміло поєднавши ґрунтовні знання і практичні навики.Актуальне інтерв’ю


Забезпечити соціальні гарантії військовослужбовцям і членам їхніх сімей – головне завдання відділу соціальної політики Міністерства Оборони України!

 

Збро́йні си́ли Украї́ни, згідно із Конституцією України, мають особливе завдання – обороняти Україну, захищати її суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність! Чисельність Збройних сил України затверджується Верховною Радою України за поданням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних сил України. Безпосереднє військове керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних сил України, який є за посадою начальник Генерального штабу Збройних сил України, якого призначає і звільняє в установленому порядку Президент України. Адміністративне та військово-політичне керівництво Збройними силами України здійснює Міністр оборони України.


Українська армія комплектується за рахунок призову громадян на військову службу та добровільного вступу на військову службу за контрактом. Граничний вік перебування на військовій службі осіб рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом – 45 років.

Проблема соціальної адаптації звільнених у запас або відставку військовослужбовців є гострою для більшості країн, які мають відносно велику армію. Що чекає звільнених у запас військовослужбовців в Україні; хто допомагає їм адаптуватися до сучасних реалій; чи є можливості у колишніх військовослужбовців оволодіти новим фахом; зокрема, про важливість програм соціальної адаптації звільнених у запас військовослужбовців – розповідає начальник відділу соціальної політики Міністерства Оборони України, полковник запасу Сергій Анатолійович Кучеренко, який взяв участь в урочистому відкритті курсів професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних сил України та членів їх сімей, які з 2014 року реалізуються у Тернопільському національному економічному університеті в рамках Проекту «Україна – Норвегія».Здоров'я - найбільше багатство людини!

Сонце високо здіймається над студмістечком і щедро уділяє своє тепло юнакам і юнкам, які з’їхалися-злетілися – після тривалих канікул – до гуртожитків, до своїх других домівок, у яких вони не тільки вивчають домашнє завдання, а й вчаться бути самостійними: куховарять, займаються улюбленими хобі і, знаючи, що за ними уже не стежать люблячі батьки, поспішають розпрощатися із шапочками та з теплим одягом, бо ж сонечко сяє – тепло уділяє… Інколи отака поспішність шкодить здоровю студентської молоді, і тоді вони звертаються до лікарів.

 

Студмістечко ТНЕУ обслуговує амбулаторія №6, яка знаходиться у Тернополі на вул. Петриківській, 25а, а лікарі здійснюють прийом за адресою вул. Львівська, 11 (студентська поліклініка).

Сьогодні гість редакції – дільничний лікар Є. М. Костів.КРАСУНЯ «Міс Тернопіль» навчається у ТНЕУ

 

 

КОРОНУ «Міс Тернопіль-2017» 27 лютого здобула студентка Навчально-наукового інституту міжнародних економічних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Тернопільського національного економічного університету Олена Смакоуз.Гість редакції

ОСОБЛИВОСТІ ВСТУПУ до ТНЕУ у 2017 році за освітнім ступенем БАКАЛАВР


Щороку тисячі випускників загальноосвітніх шкіл стоять перед вибором – куди піти вчитися і який фах обрати? Серед безлічі професій, які пропонує освітній ринок, важливими були, є і залишаються такі спеціальності як: фінансисти, банківська справа і страхування; облік і оподаткування; економіка; менеджмент; маркетинг; міжнародні відносини. Незмінно популярними залишається право; комп’ютерна інженерія та інженерія програмного забезпечення; психологія. Щоразу більше уваги привертають нові спеціальності серед яких міжнародне право; політологія, кібербезпека, геодезія та землеустрій… Ці та багато інших цікавих спеціальностей пропонує вступникам Тернопільський національний економічний університет, випускники якого обіймають найвищі посади державного рівня.

Сьогодні про особливості вступу до ТНЕУ у 2017 році розповідає відповідальний секретар приймальної комісії Тернопільського національного економічного університету, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри фінансів суб’єктів господарювання і страхування Олег Орестович Луцишин.Актуальне інтерв’ю

ВИЩУ КВАЛІФІКАЦІЮ МАГІСТРИ І НАУКОВЦІ ТНЕУ ЗДОБУВАЮТЬ В АСПІРАНТУРІ ТА В ДОКТОРАНТУРІ УНІВЕРСИТЕТУТернопільський національний економічний університет за свою уже понад 50-річну історію вийшов на освітньо-наукову вершину, гідно представивши свої вагомі здобутки у царині освіти і науки.

Студенти, обравши наш університет задля здобування відповідного фаху, разом із глибокими сукупними знаннями та практичними навичками, які передають їм досвідчені педагоги і наставники, отримують професійні, світоглядні, громадянські якості та морально-етичні цінності, які можна отримати лише на рівні вищої освіти.

Випускники університету, яким в часі навчання припала до душі науково-пошукова діяльність і бажають здобути вищу кваліфікацію, продовжують навчання в аспірантурі, яка функціонує у Тернопільському національному економічному університеті з 1989 року і на даний час має ліцензованих 19 спеціальностей. Кандидати наук можуть продовжити свої пошукові напрацювання і захистити докторську дисертацію у докторантурі, яка функціонує у ТНЕУ з 2004 року з 4 спеціальностей, а з травня 2013 року, відповідно до рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України, розширила перелік до 8 наукових спеціальностей.

Які зміни відбулися у правилах вступу до аспірантури і докторантури згідно із Законом України «Про вищу освіту»; у яких вищих навчальних закладах мають право діяти аспірантура і докторантура; про те, хто може навчатися в аспірантурі, а опісля і в докторантурі і на яких спеціальностях розповідає проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Зеновій-Михайло Васильович Задорожний.КОНФЕРЕНЦІЇ

«ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ХХІ СТОЛІТТЯ: РЕАЛІЇ, НОВАЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ»«Освітній простір ХХІ століття: реалії, новації, перспективи» - так називається науково-практичнаконференція, яка відбулася 23 лютого 2017 року в Тернопільському національному економічному університеті з метою дослідження актуальних проблем розвитку сучасної освіти в контексті реалізації стратегії виховання конкурентоздатного фахівця, гармонійно розвиненої особистості, патріота України, яка реалізується у рамках співпраці школи з університетом.Ректор Естонської бізнес-школи Арно Алманн – Почесний доктор ТНЕУ


 

 

22 лютого 2017 року рішенням Вченої ради Тернопільського національного економічного університету професору, доктору філософії, ректору Естонської бізнес-школи Арно Алманну - за видатні досягнення у науково-педагогічній та організаційній діяльності, вагомий особистий внесок у розвиток освіти і науки вищого навчального закладу, примноження інтелектуального потенціалу України, зміцнення авторитету ТНЕУ на міжнародній арені – присвоєно звання Почесний доктор Тернопільського національного економічного університету.