Студентська молодь – майбутнє України!

Студентська молодь – майбутнє України! 
Знайомтесь: гість редакції газети ТНЕУ  «Університетська думка» голова Студентської ради Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту Тернопільського національного економічного університету Христина Цимбалюк 

- Христино, зізнайтеся, будь ласка, чому Ви – тернополянка – обрали Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту ТНЕУ? 

- У відповідальний момент вибору вищого навчального закладу, я обрала Нововолинський навчально-науковий інститут економіки та менеджменту ТНЕУ! І цей вибір для мене став дійсно щасливим, тому що тут я познайомилася з викладачами, які дають безцінні і необхідні знання, діляться своїм практичним досвідом, готують до того, що нас зустріне у професійній діяльності; знайшла нових друзів серед одногрупників та інших студентів інституту. Дуже важливо, що в нашому інституті вистачає уваги для кожного студента, що виявляється у змістовних парах, цікавому дозвіллі, дружніх порадах. Тому, мені подобається тут навчатись і я задоволена своїм вибором! І, незважаючи на те, що я тернополянка, навчання в іншому місті є своєрідним життєвим загартуванням та неповторним досвідом, який допомагає мені стати самостійнішою.

- Як гадаєте: очолювати Студентську раду - це гордість чи велика відповідальність за виявлену довіру?
- Вважаю, що бути головою Студентської ради – це велика відповідальність. Найбільше переживаю за те, щоби не розчарувати своїх студентів. Коли працюємо над новим проектом, стараюсь викладатись на максимум, щоби в кінцевому результаті студентам було цікаво і вони були задоволені.

- Христино, ви уже другокурсниця, а це свідчить також і про те, що, незважаючи на громадську роботу, саме навчання має бути на першому місці… Як Вам вдається відірвати студентів від численних лекцій і практичних та зорганізувати їх на екскурсії й дозвілля?
- На щастя, із часом проблем у нас ще не виникало. Стараємось все правильно поєднувати. Готуємо концерти після пар, інколи доводиться проводити репетиції й уночі, але вже зранку ми всі завжди на парах – веселі та енергійні. 
Проводимо багато заходів, серед них і «Перше вересня», «День вишиванки», «День працівника освіти», «День здоров’я», «Посвята першокурсників», КВН між студентськими групами інституту. До речі, нещодавно «День студента» провели на ура! Два тижні назад їздили до Чорткова на «Кубок ректора-2016», де виграли четвертий кубок ректора у спортивних змаганнях з настільного тенісу, баскетболу, шахів та міні-футболу серед віддалених структурних підрозділів!  Також були на горі Бона – у Кременці, у Збаразькому замку, гуляли вечірнім Тернополем. Плануємо поїздку в Карпати!

- Хто допомагає Вам втілювати у життя студентські задуми і мрії? 
- Нас завжди підтримує дирекція. Директор Чорний Роман Степанович допомагає  вирішенням організаційних питань, наприклад, оренди необхідних приміщень, музичної апаратури, запрошує місцевий телеканал для відеозйомки вияву усіх наших творчих талантів, спонсорує всі наші концерти. Заступник директора Мороз Галина Романівна, виходячи із власного колосального досвіду, завжди порадить, що і як зробити правильно у різноманітних ситуаціях. Великою мотивацією для нас є відповідальна за виховну роботу, викладач Кравчук Наталя Олегівна, яка допомагає та реалізовує разом із нами усі наші креативні ініціативи.
Я дякую всім за прийняття та підтримку будь-якої студентської думки та ідеї!

-  Христино, як Вам вдалося згуртувати в єдину дружню сім’ю колись зовсім чужу молодь?
- Ой, скажу чесно, що спочатку було важко. Багато молодих людей, у кожного свої амбіції, різні погляди тощо. Спочатку  придивлялась до кожного особисто, старалась знайти індивідуальний підхід. Зараз можу впевнено і гордо сказати, що в мене є найкраща команда. Можу спокійно довірити будь-яку справу, бо впевнена – вони мене не підведуть. Інколи замислююся, чи в кожному колективі все так ідеально? Адже, ми не тільки студентська рада, яка працює в інституті, ми – друзі, порадники один для одного, підтримка добрим словом; колектив, якому можна позаздрити.

- Можете розказати читачам «Університетської думки», які таланти відкрилися протягом двох років навчання в студентської молоді Нововолинського навчально-наукового інституту економіки та менеджменту ТНЕУ?
- Загалом, молодь нашого інституту є всебічно розвинена. Є студенти-науковці, постійні учасники науково-практичних конференцій та інших наукових заходів, є студенти із надзвичайними співочими голосами. Як виявилося, є ще й хлопці та дівчата, які професійно займаються танцями. А ще у нас найкращі спортсмени, свідченням цього є вже третій Кубок ректора, який ми маємо тут – у Нововолинську.

- І все ж, зізнавайтеся, хто в групі найкращий: у навчанні;  у спорті;  у художній самодіяльності; можливо, хтось із ваших підопічних уже робить перші самостійні кроки у науці?
- Загалом, важко виділити найкращих, щоби ніхто не образився. Проте всі стараємося брати участь у різноманітній діяльності інституту зокрема та міста Нововолинськ в цілому. 
У навчанні викладачі організовують для нас найрізноманітніші форми засвоєння знань від круг-лих столів, ділових ігор, модерацій до аукціонів-колоквіумів, брейн-рингів і т.д. Також щороку ми є активними учасниками науково-практичної конференції у нашому рідному вищому навчальному закладі. Охоче беремо участь й у численних загально університетських заходах, які відбуваються у Тернополі.  Крім цього, як я вже зазначала, щороку ми змагаємося у спорті за Кубок ректора. У моїй групі також багато активних учасників студради інституту, що мене дуже радує.

- Може, згадаєте найцікавіший захід, який провели разом...
- Найцікавішим був цьогорічний  «День студента». В команді є активісти з першого курсу, яким було цікаво, як проходить це свято. Тому  вони з особливим ставленням підходили до підготовки заходу. Ідеї почали надходити ще з початку жовтня, щодня обговорювали як краще і раціональніше все організувати. В результаті відбувся святковий концерт  в стінах інституту, а вже увечері ми організували святкову дискотеку для наших студентів та й усіх бажаючих.
Панувала така затишна атмосфера, що на другий день студенти підходили і дякували організаторам за свято. Здається, що ті недоспані ночі, і навіть, в деякій мірі, втрачений спокій варті таких позитивних емоцій...  

-  Чи можна дізнатися, про що мріє голова Студентської ради Христина Цимбалюк...
- Не люблю мріяти про нездійснене, але мрій маю багато. Зараз готую новий проект, який хочу втілити в реальність, для НННІЕМ це буде щось нове. 
А головна моя мрія – мир в Україні, і вірю, що вона обов’язково здійсниться!

- І насамкінець: Ваші побажання читачам газети ТНЕУ «Університетська думка» у році Новому. 
- Мене часто запитують, чому я поступила саме сюди, а не залишилась в рідному місті Тернополі. Відповім, що я щаслива студентка, самостійна дівчина, активістка лише завдяки рідному НННІЕМ ТНЕУ.
Хочу побажати вам всім мирного неба над головою, будьте активними, здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, будуйте і, звичайно, реалізовуйте великі плани на майбутнє.
 Молодість – це час мрій і надій, пошуку свого життєвого шляху, бажання діяти, дивувати світ своїми сміливими ідеями.
Успіхів вам в усіх справах і починаннях, любові, щастя, невичерпної енергії та оптимізму, адже  ми є майбутнє України. З Новим роком! З Різдвом Христовим!

- Дякую, Христино, за Ваші відповіді і за приязне спілкування. Хай Вам щастить в усьому і завжди!

З головою Студентської ради НННІЕМ ТНЕУ Христиною Цимбалюк розмовляла головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка», член НСЖУ  Марія Баліцька
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!
Студентська молодь – майбутнє України!