» » Культура


21 лютого – Міжнародний день рідної мови

 Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь та дозволяє передавати їх нащадкам. Мова – це історія народу, його світогляд, вона визначає свідомість, творить людину, культуру, історію. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.Сьогодні у ТНЕУ вшанували пам'ять про Героїв Небесної Сотні

 День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».Діє фотовиставка Каті Ульманн «Жінки у всьому світі за роботою»

 Сьогодні у ТНЕУ відбулося відкриття мистецької виставки Каті Ульманн «Жінки у всьому світі за роботою». Фотовиставка діє у закладі вищої освіти у рамках Першого міжнародного тижня.Великодня казка від ТНЕУ транслюватиметься на ТВ-4!

 Запрошуємо усіх охочих – і дорослих і найменших глядачів – поринути у чарівний світ казки, подарований творчим колективом Тернопільського національного економічного університету. Великодню казку «Добро добром вертається» можна переглянути на телеканалі ТВ-4 – 29 квітня о 16:00 год., 30 квітня 0 12.20 год., 1 травня 0 14:00 год.Літературні читання з Марією Баліцькою «Великий день – як радість Воскресіння»

 Час наближається до великого християнського свята – Великодня. Господині вже давно наводять лад в оселях та  на подвір’ях. А ми вирішили «впорядкувати» наші душі. То ж напередодні цього величного свята у читальному залі Бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ відбулося відбулося чергове засідання літературних читань з Марією Баліцькою «СловоСвіт» під назвою «Великий день – як радість Воскресіння».Людина нібито не літає, а крила має!

 Творчий колектив відділу гуманітарної освіти і виховання ТНЕУ підготував цікавий відео ролик з нагоди Всесвітнього дня поезії та Дня народження Ліни Костенко.Студенти та викладачі КЕПІТ вшанували пам'ять про Кобзаря

 Сьомого березня 2019 року в Коледжі економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету вшанували пам'ять про геніального українського письменника, художника, борця за свободу нашої країни – Тараса Шевченка. Його творчість – це основа нашої національної самоідентичності, а сам Кобзар – духовний орієнтир для кожного свідомого українця, бо саме Він спонукав говорити про Україну весь світ.Університетська спільнота ТНЕУ вшанувала пам'ять про Новітніх Героїв України

 Сьогодні професорсько-викладацький колектив і працівники Тернопільського національного економічного університету під час реквієму, присвяченого Дню пам’яті Небесної Сотні, згадали Героїв, які назавжди залишаться у серцях мільйонів українців як приклад нескореності, відваги і патріотизму.Тиша в залі! Вистава починається!

 Непомітно й тихенько до ТНЕУ підкралися Новорічні свята. Вони, мабуть, є одними з тих, на які найбільше чекають не лише дорослі, а й діти. А які ж зимові свята без казки?«Хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» (М. Рильський)

 Багата й милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, у якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. А хто, як не ми, повинні піклуватися про неї, плекати, леліяти і зароджувати у серцях молодого покоління повагу та любов до рідної мови?Бібліотека ім. Л. Каніщенка ТНЕУ вітає усіх зі значущим для кожного українця святом – Днем української писемності та мови!

 Колектив Бібліотеки ім. Л. Каніщенка ТНЕУ продовжує низку заходів, організованих з нагоди цієї події. Так, 9 листопада, у читальному залі бібліотеки студенти 1-го курсу гр. ФБСт-11, ФБСт-12, ПРт-11, 12 та БОчт-11 Коледжу економіки, права та інформаційних технологій, заступник директора коледжу з виховної роботи Вацлавський О. І., викладачі української мови – Дзюла Ю. В., Марчак І. Н., Шевчук М. В. та працівники бібліотеки приєдналися до написання 18-го Всеукраїнського диктанту національної єдності «Крила України».  Цьогорічне гасло радіодиктанту – «Пишемо разом!».«У рідній мові – наше майбуття!»

 Сьомого листопада 2018 року у виставковій залі  Тернопільського національного економічного університету відбулася година творчості, у якій взяли участь талановиті студенти Коледжу економіки, права та інформаційних технологій. Зустріч організована з нагоди Дня української писемності та мови.Молодь обирає Європу!

 Першого листопада  світова спільнота відзначає  День  заснування Європейського Союзу. З нагоди цього дня у ТНЕУ організували квест між студентами університету «Молодь обирає Європу!». У грі  взяли участь дев’ять команд, кожна з яких складалася з п’яти учасників. На кожній із дев'яти локацій команда отримувала запитання: історичні, політичні, літературні, спортивні, асоціативні та інші. Завдання стосувалися країн, що входять до Євросоюзу.TNEU MUSIC DAYS!

 Упродовж 1-2 жовтня у cвітлиці Тернопільського національного економічного університету було гаряче!  Творча, активна, позитивна студентська молодь нашого закладу вищої освіти взяла участь у проекті «TNEU MUSIC DAYS». Студенти охоче демонстрували свої таланти — лунав чудовий спів, бриніла гітара, звучала та зачаровувала скрипка, а під перші акорди баяну присутні охоче співали і пританцьовували  гуртом.Сьогодні, 1 жовтня, свій 58-й День незалежності відзначає Нігерія

 З нагоди 58-го Дня незалежності Нігерії у Навчально-науковому інституті міжнародних економічних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина відбувся ряд святкових заходів.Конкурс презентацій між студентськими академічними групами першого року навчання «Ми – нова генерація!» завершено!

 П’ять днів поспіль на головній сцені Тернопільського національного економічного університету 36 студентських академічних груп першого року навчання креативно презентували свій мистецький, спортивний, інтелектуальний, духовний потенціал. Динамічно, життєрадісно, ритмічно при повному залі пройшов форум молодої генерації майбутнього України!У ТНЕУ відбувся студентський флешмоб з нагоди Міжнародного дня миру

 На українській землі голубки споконвіку символізували мир. З нагоди Міжнародного дня миру, який все людство відзначає 21 вересня, у Тернопільському національному економічному університеті відбувся флешмоб «Голубки миру».Запрошуємо на VIII професійну прощу до «Зарваниці»

 Шановні колеги! Повідомляємо, що 29 вересня 2018 року з нагоди Дня працівника освіти відбудеться VIII професійна проща до Марійського духовного центру «Зарваниця». У рамках програми заходів після Архиєрейської Божественної Літургії запланована духовна конференція на тему: «Виховання особистості на цінностях».Різнобарв’я мистецьких талантів у ТНЕУ

 Надзвичайно насиченими для творчих колективів Тернопільського національного економічного університету були святкові дні з 23 по 29 серпня з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України та Дня міста Тернополя.Фестивальний дайджест Dark Stage «Файного Міста»

Для поціновувачів важкого року, цьогорічна Dark Stage фестивалю Файне Місто здивує новими шаленими виступами. Упродовж трьох днів на одній сцені зустрінуться популярні музичні зарубіжні та українські рок-виконавці. Відкиньте справи та детальніше загляньте у музичний дайджест найвибуховішої сцени фестивалю!  


У ТНЕУ діє виставка художниці-графіка Марини Ващенко

Пропонуємо Вашій увазі розмову з художницею-графіком Мариною Ващенко, виставка якої діє у виставковій залі Тернопільського національного економічного університету. Мисткиня розповіла про проект, який представляє, про зміст і концепцію своєї творчості, а також поділилася враження від нашого закладу вищої освіти.


Запрошуємо відвідати виставку Марини Ващенко «Контражур»

Виставка ручної графіки київської художниці Марини Ващенко у виставковій залі Тернопільського національного економічного університету – це розповідь про тривалу дорогу, упродовж якої відбулися чисельні знахідки та відкриття. Виставковий простір, у якому реалізовано проект, дозволяє здійснити динамічний огляд різних аспектів індивідуальної практики мисткині, у якому синтезовано творчий та інтелектуальний досвід, надано візуалізацію нового бачення важливих культурологічних, соціальних питань.


День Конституції України

Цими днями все українське суспільство відзначає День Конституції України. Сьогодні в Українському домі «Перемога» відбулися урочистості з нагоди свята, у якому взяли участь представники влади, громадськості, кращі виконавці.


Відзначили переможців

«Україна понад усе» - таку тему мав конкурсний творчий звіт вищої та професійної освіти, присвячений 100-річчю Української революції 1917-1921 років. Приємно, що вже вкотре Тернопільський національний економічний університет у цьому конкурсі завойовує почесне перше місце.


Вітання випускникам файного міста

Приємно, що жодне святкове дійство у файному місті Тернополі не обходиться без участі творчих колективів нашого університету. Яскравим підтвердженням цього стала участь солістів гурту «Кралечки» народного художнього театру пісня «Для тебе» Марії Заверухи, Оксани Скрепецької та Елеонори Атаманчук у святі «Випускник - 2018», яке проходило на Центральному стадіоні міста Тернополя.


Випускниці вокальної студії ТНЕУ отримали дипломи

Учасники творчих колективів Тернопільського національного економічного університету – невичерпне джерело особливих талантів. Десять років тому солістів театру пісні «Для тебе» Марію Заверуху, Оксану Скрепецьку та Елеонору Атаманчук ще зовсім маленькими привели у цей колектив батьки. Неповторні коштовності, закладені у їхніх душах, майстерно відшліфовувала в університеті їхня наставниця, художній керівник театру пісні Алла Іванівна Бінцаровська.


Учасники творчих колективів ТНЕУ вітали сильних духом!

Вкотре Тернопільський національний економічний університет вітав у своїх стінах учасників Всеукраїнських спортивних змагань серед людей з особливими потребами «Сила духу», які цьогоріч організовувалися вшосте. Щорічно солісти художніх колективів ТНЕУ дарують учасникам цього спортивного свята свої кращі композиції.


«Мене татусь навчив любити світ»

Вже стало доброю традицією у нашому університеті відзначати державні, професійні, родинні свята. Кожне свято дарує усій університетській родині радість, приємні враження. Завітавши до головного корпусу ТНЕУ ви не могли не помітити яскраву виставку малюнків дітей працівників університету «Мене татусь навчив любити світ», приурочену Міжнародному дню батька.


«Hand made Україна»

У рамках проведення творчого звіту художніх колективів та окремих виконавців нашого університету було оформлено виставку робіт декоративно-прикладної творчості «Hand made Україна».


І знову казка завітала в гості!

 4 червня 2018 року у Тернопільському обласному академічному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка не було куди і голці впасти. Так багатолюдно юні тернополяни зустрічали на театральній сцені казки-мюзикли «Іванкова сопілочка» за участю творчих колективів Тернопільського національного економічного університету, які організовано при підтримці ректора університету, професора А. І. Крисоватого. Автор сценарію та режисер постановок – заслужений працівник культури України А. Бінцаровська.