Масшталлер Світлана Володимирівна головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку у Головному управлінні державної казначейської служби України у Тернопільській області

 Навчалась на факультеті економіки і управління. Основне що запам’яталося – це простота у відносинах з викладачами та керівництвом кафедри. Відкрите та щире ставлення до студентів сприяло дружній атмосфері у колективі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань.

Значним плюсом у навчанні на факультеті є високий рівень та широкий спектр отримання нових знань, які студенти здобувають у ході навчання. Він дозволяє, в подальшому при виборі професії, працювати як за основною спеціальністю, так і за багатьма суміжними, пов’язаними з економікою та управлінням. Дисципліни «Ринок праці» «Менеджмент персоналу» «Служба управління персоналом» «Економіка праці» сформували фахові компетенції, які дали можливість працевлаштуватися на роботу і стати хорошим відповідальним працівником.

Хочу подякувати викладацькому складу кафедри за отриману мною теоритичну підготовку. Зокрема хочу відзначити Дяків Ольгу Петрівну, Шокало Ярослава Юрійовича, Шушпанова Дмитра Георгійовича. Всі викладачі кафедри дуже досвідченні, майстри своєї справи! Вони завжди допоможуть і постараються поділитись своїм досвідом зі студентами. Коли у мене виникали питання, викладачі кафедри ніколи не відмовляли мені у підтримці та намагалися зарадити всім, чим можливо. Я можу впевнено стверджувати, що п’ять років навчання стали найкращими для мене.



Надія Макода, менеджер з персоналу ТОВ "ЕпіцентрК"

 Нові знайомства, друзі, лекції, сесії, згуртований відпочинок, незабутні викладачі, пропущені пари та смішні історії -  це студентське життя згадуєш тільки з посмішкою та позитивними емоціями. 

Навчалася я на факультеті економіки та управління за спеціальністю "Управління трудовими ресурсами" ще у1998-2003 роках. Розпочала я свою трудову діяльність з посади рекрутер в мережі магазинів "Торговий світ", далі була  посада менеджер з персоналу в національній мережі вікон та дверей "Perfect", також займала посаду помічника директора в державному підприємстві. На даний час займаю посаду менеджера з персоналу ТОВ "ЕпіцентрК".  Закінчивши ТАНГ я всерівно завжди залишалася активним учасником цього навчального закладу, приймаючи участь у  різноманітних конференціях, Днях кар'єри, але вже представляючи сторону роботодавця.  Надзвичайно приємно зустрічати на таких заходах свого наукового  керівника по магістерській роботі Дяків Ольгу Петрівну, свого куратора Шушпанова Дмитра Георгійовича, Островерхова Віктора Михайловича. Робочі зв'язки підтримуються також і з працівниками центру зайнятості, де ми проходили практику. 

ТНЕУ - це одна велика родина, яка об'єднує багато студентських поколінь! Майбутні абітурієнти - будьте активними, здобувайте знання, наполегливо працюйте над собою, і, звичайно, реалізовуйте свої великі плани на майбутнє!



Коліщук Людмила, головний спеціаліст бюджетного відділу фінансового управління Старосамбірської райдержадміністрації,

 Ще навчаючись у школі вчителька астрономії сказала нам – майбутнім випускникам: «Студентські роки – найкращі в житті». Тоді я її не зрозуміла, а зараз можу з впевненістю сказати: «Так, вони – найкращі!». Майбутню спеціальність обрала сама – «Економіка і підприємництво», спеціалізація «Управління  трудовими ресурсами» у Тернопільській академії народного господарства. І не шкодую за свій вибір. Адже, у стінах академії зустріла багато нових друзів, отримала незабутні враження і найголовніше – знання. Хочу щиро подякувати усім викладачам за невтомну працю, цікаві лекції, бажання та вміння навчити. А особливо хотіла б сказати величезне дякую Березюку Роману Михайловичу та Дяків Ользі Петрівні. Ви – найкращі, бренд університету. Слід відмітити, що знання, отримані з дисциплін «Менеджмент персоналу», «Ринок праці», «Служба управління персоналом», «Фінанси» «Бухоблік» «Економіка праці»  дали змогу працювати як за основною спеціальністю. Так, із 2003 року я працювала у Самбірському управлінні Державного казначейства України, головним економістом у ЗАТ «Трускавецькурорт» та на даний час у фінансовому управлінні Старосамбірської райдержадміністрації. Наш факультет економіки та управління найкращий, а Тернопільський національний економічний університет один із престижних вузів України.



Марія Пилипчук, приватний підприємець

 Я навчалася на факультеті економіки та управління за  спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці». Тепер я анітрохи не шкодую, що обрала саме цей університет і саме таку спеціальність. Студентські роки мого життя, це найкращі роки. Атмосфера в університеті  завжди була затишною, сприятливою для розвитку студента. Я була активним дописувачем студентської газети  VIPерсонал (головні редактори газети Андрій Оріховський та Ельвіа Смик). З фахових предметів для мене найбільш важливими у житті стали «Управління персоналом» та «Ринок праці» (викладач Дяків О.П.), я добре освоїла технології підбору персоналу, проведення співбесіди і сьогодні займаюся пошуком працівників для родинного сімейного бізнесу.  Особливу подяку хочу висловити викладачам Березюку Роману Михайловичу, Дяків Ользі Петрівні,  Шушпанову Павлу Георгійовичу, це справжні професіонали своєї справи, я отримала не тільки фахові знання, але навчилася у них  мудрості, людяності, порядності.

На факультеті економіки та управління  дають належну освіту – з такими знаннями можна  влаштовуватися на гідну роботу.



Андрій Оріховський, менеджер консалтингових проектів Львівської бізнес-школи УКУ

 Я, Андрій Оріховський, менеджер консалтингових проектів Львівської бізнес-школи УКУ. Маю досвід роботи спеціалістом з професійного навчання в компанії ТОВ «СЕ Борднетце Україна». Працював в компанії ТОВ «ФУДЖІКУРА АУТОМОТІВ УКРАЇНА ЛЬВІВ» корпоративним тренером і помічником генерального директора, де очолював навчальний проект «Лідер» та «Менеджмент ідей».

Навчався на факультеті економіки та управління за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці».  Мені пощастило, так як у нас була дуже дружня і хороша група і звичайно цікаві викладачі. За період навчання брав активну участь в багатьох міжнародних і всеукраїнських конференціях, за виступи отримував Дипломи та Грамоти, мав більше 20 публікацій (науковий керівник Дяків Ольга Петрівна).  Ніколи не забуду як ми працювали над створенням студентської газети VIPерсонал і тішилися кожним новим випуском. Декілька моїх одногрупників і до сьогодні залишаються моїми кращими друзями, якби не навчання разом, то напевно б і не познайомились. Дуже сильно запам’ятались практичні навчання Дяків О.П., де ми розглядали багато корисних і практичних кейсів, які допомогли при працевлаштуванні на роботі. Завжди були цікавими та творчими заняття з англійської мови з Кошіль Наталії Євгеніївни, а також підтримка від декана Островерхова В.М у студентських активностях. Згадую про навчання з усмішкою і радістю. Дякую всім від кого вчився і з ким вчився.



Марія Недогін, менеджер з персоналу мережі ресторанів «Самогонна Ресторація»

 Найціннішим скарбом будь-якої організації є працівники!  Вміння знайти підхід до людини, розкрити її внутрішній світ, визначити її потреби та можливості й спрямувати їх у потрібне русло — це складна справа, яка потребує наполегливої праці, натхнення та бажання розвиватися й не зупинятися на досягнутому.

Досягти успіху у своїй улюбленій професії я змогла завдяки навчанню у ТНЕУ за спеціальністю “Управління персоналом та економіка праці”.

Компетентні, відкриті до спілкування, захоплені своєю справою викладачі кафедри допомогли мені оволодіти сучасними технологіями управління персоналом, підвищити конкурентоспроможність на ринку праці й стати успішною!

Свою кар’єру я розпочала у мережі ресторанів “Самогонна Ресторація” на посаді менеджера з персоналу, ще навчаючись на 5 курсі. На сьогоднішній день я працюю у цій компанії директором з персоналу.

Я дуже рада, що в свій час обрала саме таку спеціальність, адже я дійсно люблю свою роботу! Це професія, яка дає великі можливості!

Висловлюю щиру подяку декану факультету Островерхову Віктору Михайловичу та заступнику декана Коцуру Андрію Семеновичу, які докладають неймовірних зусиль для розвитку та процвітання факультету! Це люди, до яких я в будь-якій ситуації могла звернутись за допомогою, в яких я завжди відчувала підтримку та мудру пораду! 

Дякую усім викладачам, які дали мені величезний теоретичний багаж знань! Кожен з них за весь період навчання став для мене не лише професійним наставником, а й добрим другом! 

Цікавими та важливими навчальними дисциплінами для мене були: “Ринок праці”, “Управління персоналом” (Дяків О.П.), “Мотивація персоналу” (Шушпанов Д.Г.).

За період навчання я неодноразово виступала на конференціях та круглих столах. Моїм наставником була Дяків Ольга Петрівна, в якої я багато чому навчилася! Також дякую науковому керівнику моєї дипломної роботи – Баб’як Галині Петрівні за допомогу та підтримку у нелегкому процесі її написання!

Навчання у ТНЕУ дало мені ті знання, які зробили мене затребуваним фахівцем на ринку праці!

З гордістю і впевненістю можу рекомендувати цей навчальний заклад і, зокрема, факультет економіки та управління, для майбутніх студентів! Стіни цього навчального закладу стануть для Вас “другим домом”, а викладачі та студенти – “другою сім’єю”!



Комаринська (Лобур) Оксана, провідний документознавець Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.

 Випускниця ТНЕУ факультету економіки та управління спеціальність «Управління персоналом і економіки праці». Здобула диплом  з відзнакою.
Згадую навчання і викладачів з теплом і повагою, так як здобула безцінні знання.
Нагороджена Грамотою та Дипломами II і III ступенів за активну участь в огляді-конкурсі художньої самодіяльності "Студентська Ліра»  де факультет  зайняв І місце. Була старостою групи. Хочу відзначити високий рівень викладання і  професіоналізм окремих викладачів Дяків Ольги Петрівни, Островехова Віктора Михайловича,
Шушпанова Дмитра Георгійовича. Для мене як фахівця з документування особливо цінними стали отриманні  вміння з  дисциплін «Управління персоналом» «Служба управління персоналом», ми розв’язували різні кейси, проводили тренінги, рольові ігри (доцент Дяків О.П.).

Щира подяка від усіх студентів, так як все що Ви і Ваші колеги навчили знадобилося у нашому житті і професійній кар'єрі.



Ольга Оріховська, HP-менеджер компанії "Стеллар"

 Факультет економіки та управління дає широкий спектр знань, які можна застосувати  як в повсякденному так і в професійному плані. Програма навчання на кафедрі управління персоналом і регіональної економіки досить різноманітна, ми вивчали багато цікавих дисциплін і  завдяки цьому маємо можливість працювати як за основною спеціальністю, так і за багатьма суміжними.

Зокрема, я отримала ґрунтовні теоретичні знання та практичні навики з таких предметів як ринок праці, мотивування персоналу та управління персоналом. І сьогодні вдало застосовую їх в професійній діяльності.

Я брала участь у багатьох Міжнародних конференціях у різних вузах України, дипломну роботу посилала на конкурс до Харкова отримала Диплом ІІ ступеня (подяка науковому керівнику Дяків О.П.)

 Хочу висловити подяку факультету економіки та управління за безліч можливостей  розвиватись, самовдосконалюватись, брати участь у науковій діяльності та викладачам кафедри за їхнє відкрите та щире ставлення,  яке сприяло формуванню хорошої атмосфери в у колективі, спрощувало проблемні ситуації та заохочувало до здобуття знань.



Андрій Цибульський, депутат Тернопільської обласної ради, приватний підприємець

 Процес навчання на факультеті економіки та управління був змістовний, цікавий і завжди супроводжувався яскравими подіями та враженнями.

Завдяки професійному підходу та віру в мене Ольги Петрівни Дяків та інших викладачів я здобував перемоги в міжнародній студентській конференції та Всеукраїнському конкурсі наукових робіт (отримав Диплом І ступеня). Це дало мені змогу отримати новий цікавий досвід, враження, знайомства та відкрити в собі якості, які допомагають мені в житті.

Переконаний, що навчання на факультеті економіки та управління дасть якісні знання та розвиток будь-якій молодій людині.



Крамарчук Світлана Петрівна, випускниця ТНЕУ

У рідному мені ТНЕУ я пройшла шлях від студента першого курсу до випускника спеціаліста, від викладача-стажиста кафедри фінансів до доцента кафедри фінансового менеджменту та страхування. Тут пройшло 31 рік мого життя.

Мій шлях був надзвичайно складним, але завжди я зустрічала людей, які підтримували мене, надавали наснаги та стимулювали до нових звершень. У надзвичайно складних життєвих ситуаціях завжди підтримував колектив кафедри, факультету, університету.

Саме у ТНЕУ я сформувалась як особистість, навчилась протистояти труднощам, долати перепони.

Велике та щире дякую рідному університету та колегам за науку, за підтримку, за змістовне та цікаве життя!



Котис Наталія Володимирівна, випускниця 2004 року

Я, Котис Наталія Володимирівна, закінчила Тернопільську академію народного господарства у 2004 році, щиро вдячна навчальному закладу за надані можливості отримати вищу освіту та оволодіти спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».

Висловлюю подяку, тодішнім ректору, декану МБМ, завідувачу моєї випускової кафедри, усім викладачам, які не тільки надали усі необхідні теоретичні знання та практичні навики, а й прищепили любов до економіки та обраної спеціальності.

Студентські роки залишаться однією з найяскравіших сторінок у моєму житті. Тут я знайшла друзів, навчилася долати труднощі, прислухатися до наставників, розвиватися і вдосконалюватися. Цінний досвід, отриманий у ВУЗі, став міцним фундаментом і допомогою для моєї професійної діяльності.

         Висловлюю вдячність д.е.н., професору Мельник А.Ф. тодішньому завідувачу кафедри державного і муніципального управління, на якій я розпочала свою трудову діяльність у ТНЕУ і, згодом, успішно захистила кандидатську дисертацію під її керівництвом та продовжую працювати у стінах рідного навчального закладу на посаді доцента.

Велике спасибі за мотивацію, підтримку і натхнення до саморозвитку к.е.н, доц. Островерхову В.М. декану факультету економіки та управління та д.е.н., проф. Шкільняку М.М. завідувачу кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу, де я зараз працюю.

         Щиро дякую ректору ТНЕУ проф. Крисоватому А.І., який створив комфортні умови праці в університеті та усі можливості для надання студентам якісних освітніх послуг.



Яжик Андрій, випускник факультету економіки та управління

Тернопільський національний економічний університет - це те місце, де ваші роки навчання будуть проходити цікаво та дуже захоплююче. Я навчався на Факультеті економіки та управління, спеціальність управління персоналом та економіка праці. Всі викладачі даного напрямку є досвідчені, майстри своєї справи. Серед них можна відзначити: Дяків Ольгу Петрівну, Шушпанова Павла Георгійовича, Шелестовську Марію Яківну, Слівінську Наталію Миколаївну, Штокало Ярослава Юрійовича. Але особливо хочеться відзначити куратора групи - Ольгу Петрівну Дяків, яка дійсно підтвердила свій соціальний та професійний статус. Також, важливу роль  у житті факультету відіграє його декан - Островерхов Віктор Михайлович, який підтримує не лише навчальний, але і спортивно-культурний процес. Щодо навчального курсу, то, на мою думку, потрібно долучати більш потребуючі предмети для здобуття професійнх знань, адже керівник на практиці повинен володіти усіма тонкощами сучасного розвитку суспільства та світу загалом.

Вся інфраструктура університету досить розвинена, є можливість здобути якісні знання, тому, я рекоменду даний ВНЗ!



Юля Хрустальова, випускниця кафедри управління персоналу та регіональної економіки

Мене звати Юля Хрустальова (Боднар), я випускниця кафедри управління персоналу та регіональної економіки. Роки навчання в університеті пролетіли надзвичайно швидко та непомітно, але протягом навчання було багато цікавих лекцій, практичних, тренінгів. Зокрема фахові тренінги  з дисципліни «Ринок праці» ми провели у  центрі зайнятості, де обговорювали попит на ринку праці, які професії є затребувані, як вдало  «продати» себе роботодавцям. Також відвідали ТзОВ «СЕ Борднетце – Україна» , де дізнавались про корпоративну культуру підприємства, його філософію, місію, цілі, стретегію.

Хочеться подякувати викладачам, за їх вміння навчити та підтримати. Завдяки навичкам, здобутих  у процесі навчання, я змогла знайти роботу, яка приносить задоволення і дає змогу розвиватись далі.

 Ще будучи студенткою 4 курсу, я була керівником проекту віртуальної організації. Даний проект був це комплексне практичне індивідуальне завдання із дисципліни «Управління персоналом» (викладач: доцент кафедри УПРЕ Дяків О.П.).Розробка такого проекту дала можливість стати справжнім учасником виробничого процесу, вникнути в усі моменти управлінської роботи. Наша команда розробляла стратегію компанії, мету, цілі , філософію, організаційну структуру, компетенції працівників, ми формували процес адаптації та оцінки персоналу. З фахових тренінгів по спеціальності вчилися проводити співбесіди та найматись на роботу. І саме завдяки цьому мені було легко адаптуватися на роботі та виконувати своїх обов‘язків. На фахові тренінги доцент О.П. Дяків запрошувала фахівців практиків і це давало свої результати.

Цікавими предметами були для мене ті, які напряму пов’язані із моєю спеціальністю, а саме управління персоналом, мотивація персоналу, розвиток персоналу, тощо.

Також протягом навчання я мала змогу брати участь у різноманітних конференціях, писати тези, наукову роботу за темою коучинг у 2018 році отримала Диплом І ступеня. І цим завдячую науковому керівнику – Дяків О.П.

Особлива подяка за підтримку декану факультету економіки та управління Островерхову Віктору Михайловичу та заступнику декана Коцуру Андрію Семеновичу.

Підсумовуючи вище сказане, хочу відмітити, що вчитись це дуже класно, тому що на даний час роботодавці цінують креативних, розумних та амбітних працівників. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому, вчіться для себе, розвивайте себе і повірте, ви завжди будете цінним працівником.



Скірчак Ірина, випускниця 2016 року

Вступивши в Тернопільський національний економічний університет у 2011 році, я провела п’ять незабутніх років. Жодного дня не шкодувала про цей вибір. Як і для кожного студента навчання на першому курсі було важким та незвичним, оскільки потрібно було привикнути до нової системи навчання, контролю та оцінювання знань. Проте, завдяки розумінні викладачів та дружньому і веселому колективу одногрупників це було досить просто.
Навчання в університеті є цікавим та насиченим. Викладачі гарно ставляться до студентів, доступно викладають інформацію, також більшість з них проводять лекції з використанням мультимедійних приладів, і це значно підвищує сприйняття інформації. Немає зверхнього ставлення до студентів, вони сприймаються як старші наставники, кожний без проблем міг звернутись, запитати, уточнити щось у викладача. Також допомагають у навчанні і практичні приклади, тренінги, навчальні екскурсії. Одними з тих що запам’ятались найбільше були похід у ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» та Тернопільський обласний центр зайнятості з викладачем Дяків Ольгою Петрівною. На нашій кафедрі проводяться різноманітні конференції, в яких можуть брати участь усі бажаючі.
Процес навчання дарував і дарує мені цілий океан позитивних емоцій. Загалом я задоволена своїм вибором і не уявляю себе студенткою іншого університету.
ТНЕУ найкращий університет з кваліфікованими викладачами, обирайте його і не пошкодуєте про свій вибір.



Вікторія Плюта, випускниця спеціальності "Управління персоналом і економіка праці"

Я, Вікторія Плюта (Філь) навчалася в Тернопільському Національному Економічному Університеті на факультеті Економіки та управління, напрямок -  Управління персоналом і економіка праці. Отримавши ступінь бакалавра, я вступила до магістратури.

 Прийняли мене в університеті з добром і гостинністю. Як в університеті, так і в гуртожитку я відразу знайшла друзів, які готові були допомогти мені в будь-якому незрозумілому для мене питанні. ВНЗ має солідну наукову базу, комплекс лабораторій. Також приділяється увага культурно-спортивним аспектам. Лекції проходили в дружній атмосфері. Я можу сказати, що університет піклується про своїх студентів, як сім'я.

Дуже багато позитивно налаштованих викладачів, які дуже якісно проводять свої заняття, дуже якісно доносять матеріал до студентів. У більшості випадків намагаються допомогти студенту, відразу видно, що люди професіонали своєї справи! Серед викладачів хочу відмітити Дяків Ольгу Петрівну, яка досконало знає свій предмет і вміє донести потрібну інформацію до студента. Саме завдяки їй на конкурсі дипломних робіт моя робота зайняла 2 місце в Україні. Не менш привітним є колектив деканату. До декана Островерхова Віктора Михайловича можна було звернутися за будь-яким питанням і порадою, а заступник декана Коцура Андрія Семеновича завжди спішив на допомогу і знав відповіді на всі запитання.

Процес навчання проходив цікаво. Із перших днів навчання я стала редактором факультетської газети «VIPersonal». Статті, інтерв’ю із викладачами та теплі розмови із студентами різних курсів додавали впевненості у собі. Саме завдяки цьому на 4 курсі навчання я видала власну збірку поезій «Знайома незнайомка». Цінність студентських років для подальшого розвитку не описати.

Як особистість я сформувалася саме в період навчання. Величезне спасибі ТНЕУ, викладачам і всім моїм друзям за мої найкращі роки, роки, коли я гордо називала себе «студенткою».



Новак Марія, працівниця на ЛЕОНІ Ваерінг Системс м. Стрий

 Я, Новак Марія, закінчила спеціальність « Управління персоналом» працюю за фахом на ЛЕОНІ Ваерінг Системс  м. Стрий.

Моє навчання на факультеті економіки та управління було цікавим, насиченим та головне результативним. Я брала участь у більше як 10 Міжнародних конференціях у різних містах України нагороджена Дипломами за виступи (науковий керівник доцент Дяків О.П.)

У 2014 році    брала участь у конкурсі «Кращий студент України – 2014» у Тернопільській області. Цей  конкурс проводився з метою  виявлення креативних особистостей та мотивування їх до подальшого розвитку. Після завершення  конкурсу організатори нагородили учасників цінними подарунками та грамотами. За результатами голосування я вийшла у фінал,  здобувши 2 місце  й перемогу у номінації «Громадський діяч та медіа». Хочу висловити щиру подяку декану факультету економіки та управління, кандидату економічних наук, доценту Віктору Михайловичу Островерхову за підтримку; науковому керівнику Ользі Петрівні Дяків, яка допомагала у підготовці до конкурсу.

Взяла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Управління персоналом і економіка праці" квітень 2014 року м. Донецьку Донну нагороджена Дипломом ІІ ступеня (за підготовку до олімпіади дякую Дяків О.П.)

Щодо дисциплін, які сформували необхідні компетентності, для мене, як майбутнього спеціаліста, це фахові тренінги зі спеціальності, де ми виступали у ролі HRменеджерів, виконували практичні завдання, рольові ігри, майстер класи. Дуже важливим був КПІЗ з дисципліни «Управління персоналом», ми утворили віртуальну організацію, розглядали всі складові управління персоналом, кожен студент займав певну посаду у цій організації, відповідно виконував завдання. Групою ходили га тренінгові заняття до Тернопільського обласного центру зайнятості, на сучасне німецьке підприємство СЕ Борднетце-Україна. Я достаньо отримала вмінь та знань щоб працювати за фахом. Дякую всі викладачам ТНЕУ які мене вчили.



Олена Кравчук, спеціаліста в галузі HR-Менеджера

 Хочеться подякувати викладачам кафедри Управління персоналом та економіки праці за здатність знайти правильний підхід до кожного студента та подати їм хорошу практичну та теоретичну підготовку. Хочу подякувати університету за той фундамент знань який він мені заклав.

Неабияка роль відводиться для набуття практичних навичок. Протягом семестру ми студенти групи УПЕП(управління персоналом та економіки праці) вивчали дисципліну «Управління персоналом» та «Організація праці», яка є практичною дисципліною з метою розвинути та дати зрозуміти, як працює апарат управляння кадрами. На даній дисциплінні ми вчилися виступати в ролі роботодавців та шукачів роботи, вичали манеру поведінки, як одягунутися, що потрібного говорити і як відповідати на запитання, проводили професійно спрямовані ігри. А також в процесі вивчення дисципліни, ми створювали проекти. Один з найбільших проектів було створення власної фірми дитячих товарів «Дочки і синочки» на чолі з науковим керівником Дяків Ольга Петрівна.  З даного проекту багато з нас взяли ціний досвід роботи з кадрами, сворення різних відділів управління підприємством,відення документації.

Також на чолі з кандедатом економічних наук, доцентом, кафедри УПЕП Дяків О.П., ми відвідували Тернопільський центр зайнятості, де нам було проведено тренінгові заняття, на яких було розглянуто такі питання як:

  • новації в роботі Державної служби зайнятості, результати її діяльності;
  • HR-аналітика працевлаштованих за певний період;
  • ситуація на ринку праці та результати діяльності Тернопільської служби зайнятості;
  • HR-аналітика попиут та пропозиції на ринку праці;
  • гендерні аспекти ринку праці та інше.

Це все сприяло широким можливостям ознайомлення із сучасними досягненнями у вибраній спеціальності. Велику допомогу в цьому надавали уважні та мудрі викладачі. А також навчальному процесі передбачено години проходження практики на підприємстві, де ми застосовували набутті знання з таких практичних дисциплін, як Нормування праці, Організація праці та інших. Викладачі Слівінська Н.М та Прохоровська С.А., допомагали нам у підготовці до навчальної практики та написання звіту. Підчас підготовки ми навчилися: проведення аудиту нормування праці, організації робочих місць, режими праці та відпочинку, визначати за класифікацією витрати робочого часу , тощо.

  Це все дає можливість ближче познайомитися з майбутньою професією, застосувати набуті знання  на практиці. Кожен з викладачів кафедри запамятався, так як всі зробили невідємний вклад у мій розвиток!

Я дуже щаслива, що обрала дану спеціальність,  так як в суспільному житті, це допомогло мені реалізувати себе, як людину та спеціаліста в галузі HR-Менеджера.



Козак Наталія, працівниця агрофірми ПрАТ «Райз Максимко»

 Навчання в ТНЕУ стало фундаментом для мого розвитку як професійного, так і особистісного. Саме у стінах вузу я отримала основну  базу знань для майбутньої професійної діяльності. Надзвичайно велику роль у моєму житті відіграв мій науковий керівник з написання магістерської роботи – Дяків Ольга Петрівна. Разом ми доклали багато зусиль для написання цікавого матеріалу і наша праця була винагороджена.  Наукова робота на тему «Лідерство» стала однією з кращих на науковій конференції у м. Полтава.  Поїздка на конференцію подарувала мені знайомство з цікавими людьми  та  можливість бути поза конкурсом при вступі на магістратуру.

Ольга Петрівна Дяків, виклад з яким я асоціюю  своє навчання у вузі.  Вона завжди виховувала в мені стержень, наполегливість, вчила не здаватись і шукати вихід в кожній ситуації. На своїх лекціях Ольга Петрівна готувала нас до реальності, яка чекала нас за межами ТНЕУ.

Ще в період навчання за рекомендаціями знову ж таки мого наукового керівника, я розпочала свою професійну діяльність на посаді інспектора з кадрів. Першим робочим місцем для мене стала агрофірма ПрАТ «Райз Максимко» ( група компаній агрофірми « Ukrlandfarming»).

 

Насправді ТНЕУ залишив у моїй пам’яті не лише професійні знання, а й хороших людей, як викладачів так і студентів. Це були одні з кращих років мого життя!



Козак Михайло, випускник факультету економіки та управління

Студентство – це без перебільшення найбільш яскравий  етап в житті кожної людини. Саме в цей період відбувається становлення особистості, формування світогляду, а також безліч інших метаморфоз, які в подальшому визначають характер і долю особи. Найголовнішим чинником, який впливає на ці процеси, є середовище, в якому формується такий індивід, тобто кафедра університету.

Як рідне місто чи село часто називають «малою батьківщиною»,  так і ФЕУ є для мене «малою альма-матер».

Коли згадуєш роки навчання у ТНЕУ, то найчастіше на думку приходять цікаві лекції, жваві дискусії на практичних заняттях, спілкування з викладачами саме в аудиторіях та кабінетах. Чи не найбільша заслуга у цьому викладачів, бо саме від них, залежить чи зрозуміє студент не лише теорію, але й саму суть предмету.   

Більшість з своїх викладачів з теплотою та повагою згадуєш навіть через роки, а зустрічаючи їх – щиро радієш як хорошому другу. .

За роки навчання в ТНЕУ мені вдалося здобути нові знання пов`язані з економікою та управлінням персоналу так і знання як бути справжньою людиною.

ФЕУ як велика сім’я де є «старші брати і сестри», які тобі дадуть пораду, підтримають, зрозуміють та щиро зрадіють твоїм досягненням, де є і «молодші» які потребують вашої уваги та підтримки для власного розвитку.



Кічун Тетяна, випускниця-магістр

Провчилася я в ТНЕУ 4 роки бакалаврату та 1,5 роки магістратури. І жодного разу не пожаліла про своє рішення поступити в ТНЕУ.

Адже університет дає можливість здобути всі необхідні знання, різносторонньо розвиває, та можна в майбутньому реалізувати себе в будь якій сфері. Щодо викладачів, то найбільший слід в моєму навчанні залишив викладач Березюк Роман Михайлович, з кафедри економічної теорії. Те, яким чином він подавав знання про економічні основи, зеленим після школи студентам, не можливо передати. Він вкладав всю душу в лекції, пояснював найскладніші поняття на простих прикладах, і просто був неймовірно відданим викладачем. Всі його слова та порівняння я ретельно конспектувала, а згодом цей конспект передавався в руки молодших курсів. Це те, що стосується першого ккурсу та основ.

Якщо ж брати більш детальніші знання на старших курсах, то не можу не відзначити кафедру УПЕП. Це неймовірні викладачі, які повсякчас, крім навчальних основ, вчили нас бути хорошими людьми та найкращими керівниками. Вони всі свої сили вкладали в правильне виховання підростаючого покоління, яке з часом займе керівні посади в нашій державі. Якби всіх чиновників вчили в ТНЕУ, ми б не мали жодних проблем в нашій країні.

Щодо викладачів кафедри УПЕП, то хочу відзначити Цісецького Ореста Євгеновича. Він один з перших, хто акцентував свої лекції на тому, якими ми маємо бути людьми. Як ми маємо вирішувати трудові конфлікти, та якими мають бути стосунки з підлеглими. Можливо його лекції були не на 100% інформативними, але він давав нам набагато цінніші знання. Також це викладач, побачивши якого через дорогу, я буду вітатися так, що почує весь тернопіль.

 

Я вчилася на управлінні персоналом, а теперішня моя робота пов’язана з сферою маркетингу. І якби я отримувала лише знання потрібні для «Управління персоналом», я б ніколи не змогла працювати деінде. Часто від викладачів чула, що студенти після закінчення працюють не по спеціальності, і основною причиною було «недостатні знання». Я ж хочу сказати, що згодом, коли йдемо на ринок праці, то вже детальніше можемо зрозуміти, чим саме нам хочеться займатися, саме тому ми працюємо не по спеціальності. Працювати за спеціальністю чи ні, це вибір кожного.



Заліскова Юлія, Account Marketing Manager, м. Дублін (Ірландія)

В 2018 році я закінчила ТНЕУ за спеціальністю “Управління персоналом та економіка праці”. Навчання на даному факультеті було досить комфортним та цікавим. Хотіла б виділити двох викладачів, чиї лекції та практичні заняття я відвідувала з великим задоволенням - Шушпанов Дмитро Георгієвич та Баб”як Галина Петрівна. Їхні пари були особливо цікаві та з багатьма прикладами з підприємств чи життя, чого дуже бракує при викладці теорії та повному якісному розмінні предмету. Викладачі та лаборанти кафедри УПРЕ завжди допомагали в процесі навчання. Дуже велику підтримку та розуміння я отримала після участі в програмі “Work and Travel USA”, по поверненню з якої, всі викладачі дозволили мені здати всі заліки та екзамени за пропущений час.

 

Загалом, навчання було цікавим через велику кількість спортивних та культурно масових заходів, що дозволяють трішки відволіктися від постійного навчання. Також хочу виділити 4 курс, коли ми разом з одногрупниками та куратором вигадали своє власне підприємство, разом з брендуванням, корпоративною культурою, статутом підприємства і презентували його.

 



Демчук Наталія, HRBP в ІТ компанії

 Я Демчук Наталія (Грановська)  6 років назад, поступаючи на факультет економіки та управління, я не розуміла свого призначення. Сьогодні я HRBP в ІТ компанії  і точно знаю, що це моє. Зараз із впевненістю можу сказати, що відчуваю себе рибою у воді. Тому що, дуже люблю тим, чим займаюся сьогодні. Для мене це не просто робота, це життя.

Сфера “HR” є трендовою та дуже перспективною професією. Адже, у більшості, HR - це фахівець, який відноситься до ТОП менеджменту, людина, яка має величезний вплив на успішність компанії і відповідає за стратегічний розвиток бізнесу. Це не просто кадровик, а людина яка відповідає за управління ресурсів, знає відповіді абсолютно на усі запитання в компанії і є дуже цінною. Це має розуміти кожен студент факультету “Управління персоналом” із перших студентських днів.

Я з гордістю скажу, що закінчила спеціальність “Управління персоналом”, адже саме тут працюють кращі викладачі. Неможливо виділити окремих, тому що кожен з них дійсно фахівець своєї справи, який старався донести необхідну інформацію та всіма силами допомогти зробити із нас управлінців, фахівців своєї справи.

 Особливо хочеться відмітити людину, яка вміє налагодити процеси, організувати навчання студентів на вищому рівні та роботу викладачів - Островерхова Віктора Михайловича. Окрема подяка. Тільки приємні враження і дуже хороші спогади.

Наш куратор Дяків Ольга Петрівна, яка пройшла з нами вогонь і воду. Скільки прийшлось пережити наукових робіт та публікацій разом. Вдавалось займати призові                  I, II місця на Всеукраїнських конкурсах наукових робіт. Окрема подяка.



Надія Вартоник, випускник спеціальності "Управління персоналом та економіка праці"

 Я, Вартовник Надія, закінчила Тернопільський національний економічний університет в березні 2018 року за спеціальністю: «Управління персоналом та економіка праці». Загалом враження про навчання в даному ВНЗ тільки позитивні.  Можу з впевненістю сказати, що роки навчання запам’яталися дружньої атмосферою, яка панувала в нашій групі, хорошим, щирим  ставленням викладачів до нас-студентів та різноманітним залученням кожного члена групи до активного студентського життя. Староста групи - Мельник Катерина, дуже відповідально відносилася до своїх обов’язків і ми завжди були проінформовані про всі події факультету та особливості навчального процесу. Наш куратор - Дяків Ольга Петрівна, завжди цікавилася нашою успішністю і намагалася згуртувати групу. Кожна вагома подія - день  народження студентів чи маленькі успіхи кожного члена групи, не залишалися поза її увагою. Можна сказати, що клімат в колективі був сприятливим, що допомагало засвоєнню знань.

Навчання  в університеті дало мені широкий спектр знань з різних дисциплін, які я мала можливість використати на практиці, так як я працюю бухгалтером і специфіка роботи вимагає знань з різних сфер економіки та ринкових відносин, а це і кон’юнктура ринку, ціноутворення, бухгалтерського, податкового та статистичного обліку, оплати праці, аналізу фінансового стану підприємства, аудиту, тощо

Навчальний процес був організований таким чином, що ми мали змогу здобути не тільки теоретичні знання, а й на практиці їх засвоїти. На заняттях з дисципліни «Управління персоналом», які вела Дяків Ольга Петрівна, ми будували віртуальну організацію – будівельну компанію, на прикладі якої ознайомилися з такими поняттями, як бренд організації, корпоративна культура, стратегія а також розглянули функціональні стратегії управління персоналом,  компетенції та індивідуальний план розвитку які розробляє менеджер з персоналу. Також великим плюсом в подальшій моїй професійній діяльності було те, що в університеті проводилися фахові тренінги на яких ми практично навчалися будувати кваліфікаційні вимоги до вакантної посади працівника, проводити співбесіди, складати плани адаптації новоприйнятого працівника та індивідуальні плани розвитку.

Із навчального курсу «Ринок праці» запам’яталося відвідування Тернопільського обласного центру зайнятості, де фахівці проводили з нами тренінгові заняття за такими напрямками:

  • визначення попиту і пропозиції на ринку праці;
  • визначення рівня безробіття;
  • вимоги роботодавця до якості робочої сили;
  • оцінка дисбалансу ринку праці і ринку освітніх послуг.

В рамках дисципліни «Управління персоналом» ми також мали змогу відвідувати діюче в місті Тернополі підприємство ТОВ "СЕ Борднетце Україна", де побачили яким чином налагоджений організаційний процес виробництва, та яким чином побудована система управління персоналом, корпоративна культура, які цілі і місію ставить перед собою дане товариство.

Можу сказати, що здобуттю  цих практичних і теоретичних знань я завдячую саме навчанню за обраною спеціальністю.



Віталій Беш, випускник факультету економіки та управління

 Я, Віталій Беш,  навчався на факультеті економіки та управління за спеціальністю Управління персоналом та економіки праці! Університет дав мені : нове бачення на життя, інше мислення,нові знайомства. Дякуючи викладацькому складу кафедри управляння персоналом та економіки праці, я здобув певний багаж знань і розуміння, отримав  вміння як запрезентувати себе на сучасному ринку праці.

Навчання проходило цікаво, наповнене різними видами занять. Фахові знання я отримав в процесі вивчення дисциплін ринок праці, управління персоналом, мотивація персоналу, розвиток персоналу. Дуже повчальними і необхідними були тренінги з фаху, які проводила  доцент Дяків О.П., ми отримали вміння щодо підбору,адаптації, навчання, мотивації та розвитку  персоналу. В Тернопільському обласному центрі зайнятості ми брали участь у тренінгових заняттях з дисципліни ринок праці, де фахівці ознайомили із HR-аналітикою пропозиції, попиту на робочу силу, вимогами роботодавців до якості робочої сили, як дало знайти роботу. На німецькому підприємстві ТзОВ «СЕ Борднетце – Україна» ми вивчили місію, цінності, стратегію, завдання відділу персоналу. КПІЗ з дисципліни «Управління персоналом» це віртуальна організація, кожен студент мав певне завдання і головне це було наше перше завдання – робота в команді.

  Одразу після закінчення університету я започаткував власну справу з працевлаштування людей закордоном!

Якби хтось запитав,куди я би пішов навчатись, якщо повернути час назад, то тільки в Тнеу і факультет економіки та управління !



Тетяна Бутинська, випускниця факультету економіки та управління

 Я, Тетяна Бутинська, обираючи ВНЗ мій вибір зупинився на Тернопільському національному економічному університеті і це було вірне рішення. Роки навчання у виші заклали основу з теоретичних та практичних знань, допомогли мені сформуватись, як спеціалісту з управління персоналом, стали важливим етапом в моєму житті сповненим незабутніх спогадів та вражень, дозволили знайти хороших друзів серед студентів та прекрасних наставників серед викладацького складу. Викладачі ТНЕУ – це перш за все професіонали у своїй справі, вони не лише надають необхідний багаж знань, а й вміють правильно подати інформацію, підібрати різноманітні методи викладання матеріалу, що робить заняття ще цікавішими та знайти підхід до студентів. Також працівники університету є не лише прекрасними спеціалістами, а і є чудовими людьми в яких можна спитати мудрої поради та знайти підтримку в складних ситуаціях.

Навчаючись на кафедрі УПРЕ факультету економіки та управління я дізналась багато чого цікавого та мала змогу отримати практичний досвід завдяки професійному підходу викладачів до проведення занять. Проведені фахові тренінги Дяків Ольгою Петрівною зі спеціальності дали нам такі практичні навички, як майбутнім менеджерам з персоналу: техніка проведення співбесіди, побудова кваліфікаційних вимог до посади, адаптація нового працівника, планування навчання, мотивація та оцінка персоналу.

Набуті знання та навички ми змогли реалізувати під час створення проекту віртуальної галантерейної фабрики «Фіола» де кожен зі студентів займав певну посаду і відповідно до неї розробляв завдання (бренд, корпоративну культуру, стратегію управління персоналом, нормативно-правове забезпечення управління персоналом, а також найм, розвиток, мотивацію та оцінку персоналу.) Керівником даного проекту була Дяків Ольга Петрівна.

На заняття з дисциплін ринку праці та управління персоналом була запрошена рекрутер Борисяк Олена, яка детально розповіла про особливості пошуку, підбору та найму персоналу.

Надзвичайно важливим було заняття у Тернопільському обласному центрі зайнятості, яке організувала викладач – Дяків Ольга Петрівна. На тренінгових заняттях фахівці аналізували показники рівня безробіття, HR аналітику ринку праці, звертали увагу на вимоги роботодавців до робочої сили.

Для кращого засвоєння навчального матеріалу проводились екскурсії де ми могли краще розібрати процеси організації виробництва та управління ним. Одним з таких заходів, який проводила викладач з управління персоналу – Дяків Ольга Петрівна, був похід на ТОВ «СЕ Борднетце»–завод по виробництву кабельно-провідникової продукції для концерну «Фольксваген». Там ми мали можливість ознайомитись зі стратегією, цілями і брендом організації.

Багатий досвід та високий рівень знань я змогла отримати завдяки участі у міжнародних конференціях. Моїми керівниками були: Дяків Ольга Петрівна та Марцінковська Олександра Богданівна.

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіки праці» дала мені великий досвід під час навчання у вузі, дозволила отримати багато нових знань зі спеціальності за рахунок обміну інформацією зі студентами інших ВНЗ. На даному конкурсі мною була презентована наукова робота на тему «Управління діловою кар’єрою в організації», а керівником, який координував мене в даному напрямку був Коцур Андрій Семенович.




Ганна Бугай, працівниця AWB Rechtsanwaltsgesellschaft mbH

 Я Ганна Бугай, у 2015 році я закінчила Тернопільський національний економічний університет за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці. Я завжди з гордістю розповідаю, що я випускниця ТНЕУ! Університет допоміг розвинути мої організаційні здібності, що стали для мене основою у моїй кар’єрі. Коли згадую роки навчання в ТНЕУ, то найчастіше на думку приходять цікаві лекції, жваві дискусії на практичних заняттях, спілкування з викладачами саме в аудиторіях та кабінетах рідної кафедри «УПЕП». Чи не найбільша заслуга у цьому викладачів кафедри, бо саме від них, їх високого рівня кваліфікації та педагогічних талантів залежить чи зрозуміє студент не лише теорію, але й саму суть, що стосується дисциплін ринку праці, управляння персоналом, мотивації персоналу. За ініціативи доцента Дяків О.П. ми мали можливість побувати та побачити реальну специфіку роботи  «Се Борднетце-Україна»,а також проводили тренінгові заняття у Тернопільському обласному центрі зайнятості, фахові тренінги, що стосуються роботи менеджера з персоналу.

З великою вдячністю згадую і свого наукового  керівника  магістерської роботи - Ілляш Ірину Дмитрівну, яка допомогла з вибором теми, надала багато професійних рекомендацій, щодо написання роботи, а також за підтримку протягом написання та під час захисту дипломної роботи.

Після закінчення навчання в рідному місті я поїхала на навчання в Німеччину. На сьогоднішній день я навчаюся в м. Мюнхен на факультеті

«Державних та економічних наук» за спеціальністю «Менеджмент організацій». Здобуваю рівень магістра. Мала досвід працювати та проходити практики в німецьких фірмах. Однією з чудових можливостей було працевлаштування у фірмі   ADAC e.V., м. Мюнхен у відділі кадрів. У  мої обов’язки входило оформлення повного пакету документів нових працівників, написання характеристик, а також можливість брати участь у проведенні співбесід. В цій фірмі я пропрацювала більше одного року і можу запевнити, що саме ті знання, які я отримала в нашому університеті допомогли мені отримати дане місце праці.

Зараз я працю в AWB Rechtsanwaltsgesellschaft mbH (Юридична організація) у відділі Back Office. У мої обов’язки входить контроль усіх рахунків і облік готівкових та безготівкових операцій.

ТНЕУ дав мені ті знання, уміння і навички, які зробили мене, за оцінками моїх роботодавців затребуваним фахівцем на ринку праці за межами нашої країни.

Підсумовуючи свою розповідь, можу сміливо стверджувати, що я не збираюся зупинятися на досягнутому. А за ті знання, які стали фундаментом моєї кар’єри, я безмежно вдячна викладачам кафедри «УПЕП».



Шпуняр Ольга Василівна, директор Ліщанецької школи І-ІІ ступенів

 Навчалася на програмі «Публічне управління та адміністрування впродовж 2016-2018 рр. У лютому 2018 року захистила успішно магістерську роботу. Навчання за програмою було надзвичайно змістовним, інформаційно насиченим. На програмі працювали кваліфіковані професори та доценти кафедри менеджменту та публічного управління  та персоналу завжди привітні та відкриті до діалогу, змістовних тематичних дискусій.

Надзвичайно цікавими та такими, що мають прикладний аспект були лекції з дисциплін «Публічне управління», «Аудит і оцінювання управлінської діяльності», «Муніципальний менеджмент», «Управління якістю» і інші. Найбільше запам’яталися тренінги, круглі столи, науково-практичні конференції, які проводилися з проблем місцевого економічного розвитку,  інноватизації  менеджменту тощо.

Мені як директору школи навчання на програмі дало можливість поглибити фахові знання та вміння у сфері адміністрування в закладі освіти. Познайомитися із цікавими людьми, поринути у наукову атмосферу вищого навчального закладу. Більше того, я з гордістю рекомендувала своїм колегам підвищити кваліфікацію на даній програмі.



Маслей Віктор Михайлович, випускник 2018 року

 Високопрофесійні викладачі кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу, цікаві і практично зорієнтовані дисципліни, доброзичливе ставлення і готовність завжди поділитися знаннями – це дуже важливо для практика, який знаходиться у науковому середовищі.

Найважливіше в процесі навчання це середовище, в якому перебуваєш.

На момент навчання ти вилучаєшся з корпоративного і професійного середовища і стаєш частиною іншого середовища, у якому ти дивишся на практичну сторону своєї роботи масштабно, а не вузькопрофільно.

Кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу – це не просто формально підібрана група людей, з ними справді цікаво і комфортно.

Я і по закінченні навчання продовжую приходити на різні події та заходи, які організовує ТНЕУ, ФЕУ і кафедра.



Крамарчук Назар, випускник 2014 року

Я закінчив навчання у Тернопільському національному економічному університеті у 2014 році та здобув ступінь вищої освіти "Магістр" за спеціальністю "Адміністративний менеджмент",  у 2017 році здобув у цьому ж вузі ступінь вищої освіти "Спеціаліст" за спеціальністю "Правознавство"

З теплотою та посмішкою згадую моменти, які відбулися зі мною у стінах цього закладу. Цікаві та жваві лекції, гарячі дискусії на практичних заняттях, високого рівня кваліфікації викладачі, які, можна сказати, експерти кожен у своїй сфері все це допомогло мені полюбити навчання і почати працювати на себе у майбутньому. Також я знайшов багато нових друзів. Здобуті навички та знання пригодились мені у практичній діяльності. Однією із найважливіших навичок, здобутих мною за період навчання, є прагнення постійно вдосконалюватись та взнавати щось нове з питань управління та права кожен день. Хочу подякувати усьому викладацькому колективу кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу за Вашу відповідальність, сумлінність та ініціативність.



Вонс Ігор Васильович, випускник 2019 року

Коли я прийшов навчатись у ТНЕУ  за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» переді мною було принципове питання: «Що може ТНЕУ і кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу дати мені?». Уже після перших занять я переосмислив це і запитав себе: «А що я можу дати ТНЕУ, ФЕУ і кафедрі?».

Наукова атмосфера, фахове викладання дисциплін, високопрофесійний колектив викладачів кафедри дають впевненість у своїх силах і знаннях.

Я переконаний, що кафедра менеджменту, публічного управління та персоналу спроможна формувати сучасну управлінську еліту в Україні.