Мовою серця

Дата: 13-05-2017, 12:45 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

12 травня в актовій залі ТНЕУ відбулася святкова концертна програма «Мовою серця» з нагоди ІІІ Міжнародних змагань кінологічних команд «Україна – 2017». У дійстві взяли участь кращі творчі колективи відділу гуманітарної освіти та виховання нашого університету. Захід зібрав чимало гостей з різних куточків світу – Польщі, Словаччини, Молдови, Болгарії, Грузії, Азербайджану, Туреччини, України, а також працівників та студентів ТНЕУ.

Яскраві музичні композиції у виконанні гуртів «Струни серця», «Елегія», «Кралечки» (художній керівник Алла Бінцаровська), «Інтрада», народної студії сучасної хореографії «ТАНГо dance company» ( художній керівник Любов Борисяк), ансамблю мажореток передали колорит українського мистецтва.

Особливо вразила усіх присутніх на святі символічна мандрівка до країн, представники яких були присутні у залі.

Чудова, захоплююча країна Польща з її різнобарв’ям природної краси чарувала глядачів у картинках, що наче ожили з екрану. І з великим задоволенням заслужений артист України Василь Хлистун подарував нашим близьким сусідам пісенну композицію «Нє спочнємо» польською та українською мовами.

Словаччина чарує своїми затишними містечками, чистим гірським повітрям і родючими зеленими рівнинами. Словацька народна пісня «Танцуй, танцуй» у виконанні гурту «Називний відмінок», солістка Оксани Кічак, додала усім гарного настрою.

Зазирнути до молдовського виноградного саду запросили усіх присутніх учасники народної студії сучасної хореографії «ТАНГо dance company», адже наступна сторінка мандрівки розповідала про дивовижну мальовничу Молдову.

Ось уже багато століть усі схиляються перед красою маленької, але гордої Грузії. Наступна пісня концертної програми «Тбілісо» стала свого часу світовим шлягером, і по-особливому прозвучала у виконанні Зоряни Вовк та Тернопільського муніципального духового оркестру «Оркестра волі» (художній керівник заслужений діяч мистецтв України Михайло Віятик).

Щиро привітали ведучі свята гостей із країни чистого й теплого моря, Туреччини.

Зворушливо прозвучала пісня у виконанні Владислава Вальківа «Шикидим», написана відомою турецькою співачкою Сезен Аксу для принца поп-музики Таркана.

Дуже вдало доповнювала художній номер своєю танцювальною композицією солістка студії «ТАНГо dance company» Марія Борисяк.

Наступна сторінка мандрівки – Болгарія. Це скелясті гори, золоті піски, загадкові печери, тихі дзеркальні озера. Патріотична пісня болгарського співака Еміла Димитрова «Моя страна, моя Бьлгарія» була визнана піснею ХХ століття і навіть вважається другим, неофіційним гімном країни. Цю пісню співали німецькою, французькою, російською, італійською мовами, проте українською вона ще не звучала ніколи. Творчий колектив нашого університету вирішив надолужити цю «прогалину». Павло Тютюнник зворушливо виконав цю пісню болгарською та українською мовами, чим викликав велике захоплення глядачів.

Сотні поетів та композиторів оспівують азербайджанські морські узбережжя та ріки, високі гірські хребти та рівнини. Уперше в історії пісня відомого азербайджанського композитора Мусліма Магомаєва у виконанні Тетяни Шарган прозвучала азербайджанською та українською мовами.

Доповнювали концертні виступи виконавців яскраві національні костюми, відеоряд, спецефекти.

А коли ведучі говорили про Україну, серце сповнювалося гордістю за рідний край неймовірної краси та волелюбного народу. Але найбільше багатство кожної землі – це молодь, її майбутнє.

Фінальну пісню «Молодь змінює світ» у виконанні гурту «Струни серця» глядачі приймали стоячи.

Тож, сподіваємося, гості університету, учасники ІІІ Міжнародних змагань кінологічних команд «Україна – 2017», повезуть із собою до своїх рідних домівок тепло наших сердець, приємні спогади, і байдуже, що ми розмовляємо різними мовами, адже об’єднала нас одна мова – мова нашого серця.