» » «Єднаймося в одну міцну родину»

«Єднаймося в одну міцну родину»

Дата: 31-05-2017, 18:05 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

30 травня у Тернопільському національному економічному університеті відбулося свято єднання двох унікальних країн – Королівства Норвегія та України. Цей день надовго запам’ятається усім. В українського і норвезького народів чимало спільного – неперевершеної краси первозданна природа, багатовікова історія боротьби за незалежність, багаті культурно-освітні традиції, щирі, відкриті та гостинні люди.

Концертна програма, приурочена цьому дню, так і називалася «Єднаймося в одну міцну родину». Для випускників проекту «Україна – Норвегія», гостей університету, студентів та працівників учасники творчих колективів ТНЕУ дарували проникливі мистецькі композиції. Народна студія сучасної хореографії «ТАНГо dance company» продемонстрували уривок з одноактного балету «Нескорені духом», Ірина Новомлинська виконала для усіх присутніх пісню «Повертайся, солдате».

Солісти ТНЕУ закохалися у старовинні пісні-балади, легенди, казки Норвегії. Так, Тетяна Шарган зворушливо виконала норвезьку народну пісню «Харпа», про загадкового Троля заспівала Роксолана Залізняк, а казкова красуня скандинавського фольклору Хюльдра, Марія Борисяк, станцювала разом із ансамблем танцю «Рожева пантера», про квітучий оберіг норвежців – верес –виконала пісню Оксана Кічак, пісню «Сестра моя» із анімаційного фільму «Крижане серце», мальовничі картини якого створені за мотивами норвезької природи, заспівали Тетяна Шарган та Наталія Цар, гучними оваціями зал підхопив пісню норвезького представника на «Євробаченні – 2009»  Олександра Рибака у виконанні Владислава Вальківа.

Родзинкою святкового концерту стала прем’єра пісні на слова Алли Бінцаровської, музику Сергія Родька «Неймовірна Норвегія» у виконанні Павла Тютюнника.

Яскраво і проникливо виконавці передали традиції українців через пісню, танець. Так, гурт «Кралечки» піснею «Не сваріться, моя мамо» запросив усіх на українські вечорниці, ансамбль танцю «Рожева пантера» подарував «Волинську польку».

Майстерно провели святкову концертну програму Ірина Новомлинська та Юрій Дзюла.

А завершальним акордом концертного дійства стала композиція «Молодь змінює світ» у виконанні гурту «Струни серця» та усіх учасників феєричного свята.

Тож, єднаймося, норвежці і українці, гуртуймося в одну міцну родину – щирим словом, світлою вірою, доброю піснею.