» » Всеукраїнська вишивальна конференція «Верхоплут»

Всеукраїнська вишивальна конференція «Верхоплут»

Дата: 20-11-2017, 14:30 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

Вишивка є невід’ємною частиною нашої культури та мистецтва, побуту, та й,  зрештою, української душі. Це безцінний спадок нашої нації, який здавна передавався з покоління в покоління, тому цей ланцюжок ми не повинні обірвати, а продовжити і збагатити.

Українська вишивка вражає своїм різномаїттям оригінальних орнаментів. Це символ ідентифікації, приналежності до роду, що відрізняє нас, українців, по всьому світу.

У Тернопільському національному економічному університеті пройшла Всеукраїнська вишивальна конференція «Верхоплут». Організатор конференції - ГО «Школа борщівської народної сорочки». Організаційні партнери: Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський обласний краєзнавчий музей. Захід пройшов за підтримки Тернопільської міської ради, Тернопільської КіноКомісії/Творчого об’єднання «КіноХвиля».

З вітальним словом перед учасниками конференції виступили: завідувач кафедри документознавства, інформаційної діяльності та українознавства ТНЕУ, доктор історичних наук, професор Оксана Євгенівна Гомотюк, заступник міського голови м. Тернополя, голова Тернопільської КіноКомісії Леонід Олексійович Бицюра, ініціатор та куратор вишивальної конференції, голова ГО «Школа борщівської народної сорочки», вишивальниця Майя Юркевич.

Дефіле в автентичних борщівських сорочках показали працівники Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Музичні дарунки від ТНЕУ прозвучали у виконанні дуету «Вишиванка» у складі Мирослави Бурик та Орести Мочули і солістки народного театру пісні «Для тебе» Тетяни Шарган. Також під час конференції відбулася презентація проекту «Відродження борщівської сорочки».

Майстер народної вишивки Леся Демчук (м. Новий Розділ, Львівська область), майстер народної вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ірина Зайцева (м. Київ), майстер художньої вишивки Юлія Гончарова (м. Рівне), майстри художньої вишивки, атестованих НСМНМУ, Наталія Пташинська та Галина Михайлишина (м. Чернівці), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Даніела Іванюш (м. Дрогобич, Львівська область), вишивальниця  Любов Пасічник (м. Вараш, Рівненської області), школа борщівської народної сорочки (м. Тернопіль), провівши майстер-класи, поділилися своїми секретами та знаннями з давніх технік української народної вишивки.

У ході конференції відбулися лекції «Проблеми збереження і розвитку ручної вишивки як українського народного ужиткового мистецтва», «Борщівська сорочка у фондах Тернопільської області краєзнавчого музею», «Історичні відомості про особливості вишивки Сокальщини».

Учасники конференції мали можливість переглянути фотовиставку М. Урбанського із колекції Віри Матковської «Вишита сорочка - долі оберіг», яку розгорнув у фойє університету відділ гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ.

Тож нехай українська вишивка зігріває наші серця, надихає на нові справи та починання.