» » ДРУГІ РЕГІОНАЛЬНІ ТА МУНІЦИПАЛЬНІ ЧИТАННЯ В ТНЕУ

ДРУГІ РЕГІОНАЛЬНІ ТА МУНІЦИПАЛЬНІ ЧИТАННЯ В ТНЕУ

Дата: 7-05-2012, 12:29 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

В рамках Других регіональних і муніципальних читань на базі Кримського НКЦ ТНЕУ (селище Форос) відбувся науково-практичний семінар з міжнародною участю «Технології муніципального менеджменту в діяльності органів місцевого самоврядування».

Організаторами семінару виступили: Національне агентство України з питань державної служби; Тернопільський національний економічний університет; Вроцлавський економічний університет (Республіка Польща); Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні; Управління державної служби Головдержслужби України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі; Кримський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій при Раді міністрів Автономної Республіки Крим; Севастопольський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій; Ялтинська міська рада; Фороська селищна рада.

Мета науково-практичного семінару — ознайомлення з системою технологій муніципального менеджменту та вироблення рекомендацій щодо їх впровадження в управлінську діяльність органів місцевого самоврядування з урахуванням європейського досвіду й стратегічних напрямків модернізації управління економічним та соціальним розвитком територіальних спільнот базового рівня.

Робота семінару зосередилася на таких проблемних напрямах:

1.Місцеве самоврядування в системі державного управління: проблеми та перспективи інституціоналізації.

2.Формування системи муніципального менеджменту в діяльності органів місцевого самоврядування.

3.Європейський досвід реалізації технологій муніципального менеджменту.

4.Прикладні аспекти реалізації технологій муніципального менеджменту в місцевому самоврядуванні.

5.Статут територіальної громади як інструмент управління розвитком муніципальних утворень на принципах менеджменту.

В роботі семінару взяли участь: Толкованов В’ячеслав — к.ю.н., доктор публічного права, Голова Національного агентства України з питань державної служби; Тертишна Олена – перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, представники професорсько-викладацького колективів ТНЕУ та Вроцлавського економічного університету.

Цільова аудиторія семінару: службовці органів державної влади, депутати та посадові особи органів місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, слухачі магістратури за спеціальністю «Державна служба».

Координувала роботу науково-практичного семінару Мельник Алла, завідувач кафедри державного і муніципального управління ТНЕУ, д.е.н., професор.

В рамках семінару відбулися тренінги з муніципального менеджменту:

1. Організація розроблення статуту територіальної громади муніципального утворення (тренер – Монастирський Григорій, доцент кафедри державного і муніципального управління ТНЕУ, член робочої групи з підготовки проекту статуту територіальної громади міста Тернополя, д.е.н., доцент).

2. Розроблення стратегічного плану розвитку міста (тренер – Мельник Алла, завідувач кафедри державного і муніципального управління ТНЕУ, керівник робочої групи з розробки Стратегічного плану економічного розвитку міста Тернополя, д.е.н., професор).

За результатами семінару прийнято рішення, що направлено центральним органам державної влади та органам місцевого самоврядування.

programa_seminar_2012.doc
Завантажити Переглянути онлайн