» » ТНЕУ в оновленому рейтингу Webometrics Ranking of World Universities!

ТНЕУ в оновленому рейтингу Webometrics Ranking of World Universities!

Дата: 30-01-2019, 16:44 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Опубліковано оновлений вебометричний рейтинг університетів світу Webometrics Ranking of World Universities (January 2019, Edition 2019.1.0.). Відповідно до даних рейтингу Тернопільський національний економічний університет посідає 6-у позицію серед українських закладів вищої освіти й впевнено продовжує утримувати лідерські позиції (http://www.webometrics.info/en/Europe/Ukraine%20)!

Щиро вітаємо наукову спільноту ТНЕУ, завдяки наполегливій праці якої університет демонструє високий результат й отримує міжнародне визнання!

До слова, рейтинг університетів Webometrics, складається однією з найбільших наукових установ Європи – Національною дослідницькою радою Іспанії і оцінює близько 30 тисяч закладів вищої освіти світу. Рейтинг існує з 2004 року і вважається одним з найбільш авторитетних веб-рейтингів світових освітніх установ. Цього року в рейтингу представлено 326 українських закладів вищої освіти.

Методологія рейтингу заснована на аналізі представленості університету в глобальному інформаційному просторі і непрямим чином дозволяє оцінити освітні та науково-дослідні досягнення зво. Оцінювання університетів відбувається за допомогою поєднання чотирьох показників:

– PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи (включно з піддоменами та директоріями), які індексуються пошуковою системою Google – 5%;

– VISIBILITY (видимість) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету – 50%;

– TRANSPARENCY (прозорість (або відкритість) – кількість цитувань робіт топ-авторів установи (перша десятка авторів з виключенням даних по найбільш цитованому автору) у Google Академії (рейтинг Top Universities by Google Scholar Citations) – 10 %;

– EXCELLENCE (якість, науковість) – публікації авторів університету в міжнародних наукових журналах, які входять до 10% найбільш цитованих у своїй галузі за версією рейтингу Scimago (за п’ятирічний період (2012-2016 pp.) – 35 %.