» » Рейтинг вищих навчальних закладів України за показниками Scopus

Рейтинг вищих навчальних закладів України за показниками Scopus

Дата: 20-08-2012, 10:23 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 

 Проектом "Наука України в дзеркалі наукометричної бази даних SciVerse Scopus" оприлюднено новий рейтинг вищих навчальних закладів України за показниками бази Scopus.

Результати оприлюдненого рейтингу базуються на показниках бази даних Scopus, що містить понад 47,4 млн реферативних записів, та є інструментом для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях.

База даних Scopus індексує більш ніж 18000 наукових видань світу з технічних, медичних та гуманітарних наук.

Станом на липень 2012 року до бази даних Scopus потрапили 104 вищі навчальні заклади України, серед яких і Тернопільський національний економічний університет.

У підсумковій таблиці вищі навчальні заклади рощміщені у порядку відповідно до показників індексу Гірша - кількісним показником, що заснований на кількості наукових публікацій і кількості цитувань цих публікацій.

"Scopus" - бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. База даних індексує більше 18000 наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Також, до бази даних потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань. Розробником та власником "Scopus" є видавнича корпорація "Elsevier". База даних доступна на умовах передплати та має власну систему для пошуку веб-сторінок, що інтегрована із патентною базою даних. "Scopus" є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному або корпоративному рівні. Дані "Scopus", окрім іншого, використовуються при складанні певних рейтингів провідних університетів світу. Наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.

 

Рейтинг вищих навчальних закладів України http://www.jsi.net.ua/scopus/ratings_uni/index.html

 

За матеріалами сайту osvita.ua