» » Конкурси Національного фонду досліджень України стартують у травні

Конкурси Національного фонду досліджень України стартують у травні

Дата: 5-05-2020, 15:54 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Перші конкурси Нацфонду досліджень стартують у травні, пріоритети – вирішення проблем безпеки, зокрема COVID-19, та підтримка провідних і молодих учених.

 

Національний фонд досліджень України (НФДУ) оголосить конкурс наукових і науково-технічних проєктів «Наука для безпеки людини та суспільства»  з 12 травня та орієнтовно з 18 травня – конкурс «Підтримка досліджень провідних та молодих учених».   Відповідне рішення прийняла наукова рада НФДУ під час онлайн-засідання  27-30 квітня 2020 року.

 

Мета конкурсу «Наука для безпеки людини та суспільства» – підтримка найкращих наукових проєктів із вирішення  актуальних проблем безпеки людини та суспільства в Україні. Зокрема, за напрямами досліджень, пов’язаними з:

– біобезпекою людини та суспільства;

– біомедициною;

– екологією;

– кібернетичною та інформаційною безпекою;

– відповіддю на економічні, соціальні, гуманітарні виклики в умовах природних і техногенних надзвичайних ситуацій, зокрема, медико-біологічні, економічні, соціальні, психологічні, гуманітарні та культурні наслідки пандемії COVID-19 і шляхи їх подолання.

 

Загальний обсяг фінансування конкурсу 2020 року становить 100 млн гривень.

Передбачаються два види проєктів: із терміном виконання в 2020 році та з терміном виконання впродовж 2020-2021 років. Максимальна сума фінансування проєктів на 1 рік – 5 млн гривень.

 

У другому конкурсі – «Підтримка досліджень провідних та молодих учених» – підтримку зможуть отримати колективи, що складатимуться з провідних і молодих українських учених, які працюють на світовому рівні.

 

Конкурс є загальногалузевим (bottom-up) із загальним обсягом фінансування  2020 року – 150 млн гривень. Проєкти будуть: 

– із терміном виконання 2020-2021 рр. і загальним фінансуванням до 10 млн грн;

– із терміном виконання 2020-2022 рр. і загальним фінансуванням до 15 млн грн. 

 

Детально про конкурси: https://nrfu.org.ua/news/konkursy-naczionalnogo-fondu-doslidzhen-ukrayiny-startuyut-u-travni/