» » В університеті відбулось засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта»

Дата: 18-02-2013, 12:14 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

П’ятнадцятого лютого 2013 року у Тернопільському національному економічному університеті відбулось засідання Координаційної ради науково-навчального комплексу «Економосвіта».

Організатори заходу: Західний науковий центр HAH і МОНмолодьспорту України, Інститут регіональних досліджень HAH України, Національний університет «Львівська політехніка», Тернопільський національний економічний університет, Львівська комерційна академія, Львівська державна фінансова академія, Луцький національний технічний університет, Львівський державний центр науки, інновацій та інформатизації.

Особливу увагу в ході засідання було приділено питанню «Про роль та можливості учасників комплексу щодо популяризації дисципліни «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах 2-3 рівнів акредитації та фахової підготовки вчителів».

З вітальним словом до учасників засідання виступив проректор з наукової роботи ТНЕУ, доктор економічних наук, професор Задорожний Зеновій-Михайло Васильович. Зеновій Васильович наголосив, що проведення такого заходу у стінах ТНЕУ є знаковою подією для вищого навчального закладу: «У нашому університеті функціонує наукова школа зі спеціальності «Гроші, фінанси і кредит», тут працюють 9 докторів економічних наук та професорів цієї спеціальності, які сьогодні беруть участь у засіданні. На багатьох факультетах університету науковці та молоді вчені розглядають ті питання, що винесенні до порядку денного засідання координаційної ради».

«Популяризація дисципліни «Фінансова грамотність» повинна проходити значно швидшими темпами, ніж це відбувається сьогодні.  Від представників економічних університетів чекають допомоги університети не економічного профілю, різні верстви населення, студенти, менеджери різних рівнів. Адже  від того, наскільки ми є фінансово грамотними, залежить наш розвиток, благополуччя і розвиток економіки нашої країни. Надіємося на більш тісну співпрацю між школами та університетами економічного спрямування, між вищими навчальними закладами щодо розробки спільних проектів на виконання тем за рахунок державного бюджету, проведення гуманітарних досліджень, досліджень прикладного характеру», – зауважив Зеновій Васильович.

Під час роботи засідання обговорювались питання упровадження курсу «Фінансова грамотність», система моніторингу, оцінювання знань і результати анкетування з цієї дисципліни.

Учасники засідання прослухали доповіді «Про хід науково-експериментальної дослідної роботи «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності в навчально-виховний процес навчальних закладів», «Про перспективи викладання дисципліни «Фінансова грамотність» у вищій школі», «Про специфіку викладання дисципліни «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах 2-3 рівнів акредитації», переглянули презентацію на тему: «Про громадську ініціативу «Національна мережа фінансової просвіти».