Шевченко мовами світу

Дата: 14-03-2014, 15:35 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

Шевченків ювілей – 200 річчя з дня народження – відзначається нині в усьому світі. Бо ж ідеться про вершинне явище нашої культури, бо ж до Шевченка не можна підходити з міркою тільки українською або тільки слов’янською. Він – постать універсальна,  постать, котрій властиво з плином часу виростати, дедалі більше прилучати людей до свого світу людинолюбства, непримеренності до кривди та неправди.

Саме тому з такою теплотою 13 березня в університетській світлиці відбулася година поезії «Шевченко мовами світу» за участю студентів університету. Так, відомий кожному ще зі шкільної лави «Заповіт» прозвучав англійською, німецькою, казахською, іспанською мовами. У дружній атмосфері учасники декламували улюблені твори Шевченка: «Думка» польською, «Сестрі» німецькою, «Реве та стогне Дніпр широкий» англійською мовами та багато  інших поезій.

Тож приходімо до Шевченка на сповідь задля очищення від скверни буденщини і ницості духу, бо він – наша історія. Він – наш пророк.