<<< Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки та резильєнтності

7 правил успішного студента

Пильність (вона ж уважність)
Для початку Ви повинні уважно вивчити своїх викладачів. Мабуть, тут доречна фраза: "Хто володіє інформацією - той володіє світом". Дуже корисно знати звички і слабкості своїх професорів. Так само непогано отримати інформацію про своїх однокурсників (Вам не один рік з ними разом навчаться), а так само і про курс старше на рік (повірте, вони знають багато цікавих речей). Як говориться: "Хто попереджений - той озброєний". Особливу увагу приділіть своєму деканату. Там знаходяться важливі люди, з якими Вам доведеться вирішувати багато навчальних питань.

Un-ледачість
На жаль, більшість молодих людей "хмеліють" від подарованої їм свободи, і починають тотально лінуватися. Шановні студенти! Це неправильна тактика! Так, за Ваші пропуски Вас ніхто не буде лаяти чи карати. Просто перед сесією Ви раптом побачите себе у списках на відрахування. Найпростіший спосіб боротися з лінню складається з двох законів. Перший - "Ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні". Це нескладно і ефективно. Другий закон говорить: "Сам себе не похвалиш - ніхто не похвалить". Ставте собі невеликі цілі і робіть самі собі заохочення. Зробили реферат - відмінно. Можна піти погуляти / пограти на комп'ютері / купити щось смачне тощо.

Допитливість (щира чи вирощена)
Кожному викладачу приємно, коли студент цікавиться його предметом. Задає питання, просить додаткову літературу. За це ви, образно кажучи, отримуєте "плюсики". Викладач відзначить Вас, і швидше за все, заохотить. Мінімальне, що потрібно робити - це сидіти на парах не з відсутнім і замученим обличчям, а зображувати живу цікавість. Дивіться на викладача, кивайте в такт його тексту, робіть помітки в зошиті. На тлі інших одногрупників Ви будете виглядати як старанний відмінник.

Самостійність
У школі за Вами бігав класний керівник, умовляв вчитися, і просив вчителів, для того щоб вони поставили Вам хорошу оцінку. В університеті, на жаль, такого немає. Хочете вчитися - вчіться, хочете дізнаватися додаткову інформацію - ідіть і шукайте. Вам доведеться навчитися самому організовувати свій час. Розподіляти сили і вчитися розставляти пріоритети. На допомогу до самостійності можна запропонувати другий закон боротьби з лінню. З часом відбудеться ефект собачок Павлова - Ви привчите себе до відповідальності, і це стане рисою Вашого характеру (тобто самі заохочення вже будуть не потрібні).

Спокій
Університет - це перевірка на міцність. Для тих, хто хоче в ньому серйозно вчитися - це одна суцільна стресова ситуація. Тому заздалегідь привчіть себе не реагувати гостро на проблеми, що виникають. Вчіть заспокійливі мантри, запишіться на йогу, або просто намагайтеся в такі моменти відключатися від реальності і думати про щось своє, позитивне.

Наполегливість
В університеті Ви повинні наполегливо та самостійно собі допомагати. Вам самим доведеться бігати за викладачем, умовляти його перевірити Вашу роботу (якщо Ви не здали її в строк), або домовлятися про консультації. Деякі можуть відреагувати на це дещо агресивно, але не варто здаватися. Головне ненав'язливо, але наполегливо, "ходити за викладачем" і робити так, щоб він про вас не забував.

Корисні знайомства
У наш час без них ніяк не обійтися. Завжди добре мати "свою" людину в тому місці де Ви вчитеся / працюєте / відпочиваєте. У спірних ситуаціях вона підкаже Вам, як правильно вчинити, вкаже на потрібну людину, чи сама спробує допомогти.

Усіхів Вам, дорогі студенти!!!

7 правил успішного студента

Пильність (вона ж уважність)

Un-ледачість

Допитливість (щира чи вирощена)

Самостійність

Спокій

Наполегливість

Корисні знайомства

Усіхів Вам, дорогі студенти!!!