Центр студентського спорту

Циквас Роман Станіславович

Посада: директор Центрy студентського спорту
Почесне звання: заслужений тренер України.
Майстер спорту України

Телефон:
Кабінет:

Про центр

В 1994 р. у ТАНГ створено Центр фізичної культури та спорту, до якого ввійшли: кафедра спорту, кафедра фізкультури. СДЮШОР з легкої атлетики, волейбольний клуб «Га¬личанка», легкоатлетичний клуб «Тернопіль», мікро- інтернатні спортивні групи з волейболу та легкої атле¬тики, 8 студентських спортивних клубів в інститутах. Це дало змогу зосередити зусилля викладачів кафедр, тренерів клубів та організаторів на розвитку оздоровчої та спортивно-масової роботи, підготовці резерву для збірних команд і спортсменів високого класу В академії регулярно проводилися міжінститутські змагання з ігрових видів спорту, єдиноборств, аеробіки, легкої атле¬тики, шахів, відбувалися спартакіади.

Чемпіоном універсіад 1993, 1995, 1997-2001 рр. та срібним призером 2001 р. України, учасником всесвітніх універсіад у Пальма-де-Мальорці (Іспанія, 1999 р.) і Пекіні (Китай, 2001 р.). була жіноча волейбольна команда академії «Галичанка» (тренери - В. С. Чернов, В. М. Шемина, В. О. Грищенко, А. В. Романович).

У липні 2002 р. вона стала чемпіоном Євро¬пейської універсіади в Афінах (Греція). «Га¬личанка» - володар Кубка України 1995 р„ учасник і бронзовий призер чемпіонату Ук¬раїни серед команд суперліги, учасник розіграшу європейського Кубка Конфеде¬рації волейболу в 2000- 2001 рр.; перемо¬жець Міжнародного українсько-польського фестивалю з волейболу 2002-2003 рр. У 2004 р. «Галичанка» здобула Кубок України і золоті медалі на чемпіонаті Євро¬пи серед студентів, який відбувся у Польщі.

Жіноча гандбольна команда ТАНГ «Академія» (тренер - В. Н. Грабовенко) у 1999 р. перемогла у І лізі чемпіонату України. В 2000-2001 рр. стала бронзо¬вим, а згодом - срібним призером чемпіонату України серед команд вищої ліги, а впродовж 2002-2004 рр. виступала у складі найсильніших команд національного чемпіонату України. У 2003 р. гандболістки академії посіли 4-те місце в універсіаді України та 4-те місце - на Всеук¬раїнських спортивних іграх, які проводяться раз на 4 роки.

В середині 90-х років організовано чоловічу баскет¬больну команду «Тернопіль» (тренер - І. Білоус). Швидко пройшовши шлях становлення, вона стала пов¬ноправним учасником вищої ліги чемпіонату Україні і. Серед кращих досягнень команди: срібні медалі універсіади України 2003 р., 5-те місце у чемпіонаті Ук¬раїни вищої ліги 2003 р. та 6-те місце у Всеукраїнських спортивних іграх 2003 р.

Значних успіхів домоглися жіночі команди із дзюдо та самбо. На чемпіонаті Європи серед студентських ко¬манд 2002 р. у Франції збірна ТАНГ із дзюдо виборола срібні медалі, а на чемпіонаті світу в 2003 р. в Кореї - бронзові. Студентка Марія Семенюк отримала особис¬тий кубок «Міс ІПОН», а на змаганнях першості Європи (Вірменія) з дзюдо стала переможцем в особистому заліку.

У складі збірної команди України на чемпіонаті світу та Кубка світу із самбо Марія Семенюк, Тетяна Чик, Уляна Реміцька вибороли друге місце.

Неодноразовими переможцями чемпіонатів України були борці із самбо, майстри спорту Олена Сайко, Ірина Колісник, Галина Коваль, Ірина Власик, Марія Бойко.

Найбільших успіхів досягнув дзюдоїст Роман Гонтюк - чемпіон України, дворазовий чемпіон Європи, срібний призер чемпіонату світу, багаторазовий призер міжнародних турнірів класу «А», срібний призер XXVII Олімпійських ігор в Афінах (2004 р.).

Збірна команда ТАНГ з легкої атлетики в 1997 р. виг¬рала кубок України серед ВНЗ. Учасником XXVII Олімпійських ігор в 2000 р. у Сіднеї (Австралія) був лег¬коатлет (потрійний стрибок) Сергій Ізмайлов.

В центрі функціонують секції з спортивної аеробіки, баскетболу, настільного тенісу, армспорту, туризму, шахів, лижних перегонів, волейболу.

Наші тренери

Туркула Олена