Українсько-американська програма з комп’ютерних наук

 
    Історія. Українсько-американську програму з комп’ютерних наук (УАП), http://aturing.umcs.maine.edu/~aus/, створено в квітні 2004 року Тернопільським національним економічним університетом (ТНЕУ) та американським Університетом штату Мейн (UMaine). Цей договір був укладений за ініціативою професора ТНЕУ Анатолiя Саченка і професора UMaine George Markowsky. Останній був першим деканом УАП протягом 2004 /05 н.р. 
     Студенти УАП навчаються згідно інтегрованого навчального плану з "Комп’ютерних наук”, який крім нормативних дисциплін, включає також предмети з навчальних планів ряду університетів США. Студенти навчаються 4 роки і після успішного закінчення отримують диплом бакалавра. Після цього вони можуть продовжити навчання в UMaine, ТНЕУ чи будь-якому іншому американському та європейському університеті і претендувати на ступінь магістра / PhD.
     До викладання в УАП залучаються професори з американських та європейських університетів, учасники американських програм Fullbright в Україні, представники Корпусу Миру, а також провідні викладачі ТНЕУ, які проходили стажування в США та Європі. Особливістю УАП є інтенсивне вивчення англійської мови на всіх курсах навчання. Крім того ряд предметів на старших курсах читатимуться виключно англійською мовою.
Українсько-американська програма з комп’ютерних наукУкраїнсько-американська програма з комп’ютерних наукУкраїнсько-американська програма з комп’ютерних наукУкраїнсько-американська програма з комп’ютерних наук 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

      Міжнародні звязки. УАП має угоди про співпрацю і обмін студентами з наступними університетами: UMaine (США), University of South Carolina Upstate (США), University of Siegen (Німеччина), Kaunas University of Technology (Литва), Technical University of Sofia (Болгарія) та іншими.
      Можливості та перспективи. Ряд колишніх студентів УАП вже здобули дипломи магістра або PhD в університетах США та Австралії. 5 бакалаврів УАП 2010 року випуску навчаються на магістерських програмах університетів Франції, Швеції та Польщі. УАП допомагає здібним і працьовитим студентам у подачі різноманітних освітніх і наукових грантів. Активні студенти мають також можливості вступити в студентську філію ІЕЕЕ в ТНЕУ, www.ewh.ieee.org/sb/ukraine/tneu, залучатися до виконання міжнародних проектів НДІ інтелектуальних комп’ютерних систем, www.ics.tneu.edu.ua, відвідувати міжнародні наукові конференції, www.idaacs.net, брати участь в технічних семінарах Відділення "Прилади та вимірювання / Обчислювальний інтелект” української секції ІЕЕЕ, www.ewh.ieee.org/r8/ukraine/im_ci, а також поступити в аспірантуру ТНЕУ після завершення навчання в УАП, захистити дисертацію безпосередньо в спеціалізованій раді при ТНЕУ та отримати ступінь кандидата технічних наук, працевлаштуватися в університеті.


Контактні дані:
Площа Перемоги, 3
46020 Тернопіль Україна
http://aturing.umcs.maine.edu/~aus/

Куратори програми

Куратори програми 
Куратор:
Джордж Марковський,
доктор технічних наук, професор
Університет штату Мейн, США
Адреса:  339 Бордман хол, Ороно, ME 04469-5711, США
Телефон: +1-207-581-3940
E-mail: markov[at]maine.edu
web: http://markovg.com/
 
 
 


Куратори програми
Куратор:
Саченко Анатолій Олексійович,
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління
Адреса: каб.2301, пл. Перемоги 3, м. Тернопіль, Україна, 46020
Телефон: +380352-475050 внутр.12322
E-mail: as[at]tneu.edu.ua
web: http://aturing.umcs.maine.edu/~as/

Координатор