Завідувач кафедри цивільного права і процесу

Науковий ступінь: кандидат юридичних наук

Е-mail: lkrutnyk@tneu.edu.ua, lukasevych-krutnyk@gmail.com
Телефон: 25-29-45, 15-224

Кафедра цивільного права та процесу

З метою вивчення галузей приватного права та законодавства і для належного забезпечення інтересів приватної особи та їх захисту, у відповідності із постановою Вченої ради Тернопільської академії народного господарства (протокол №4 від 25 лютого 1998 року) було створено юридичний інститут на базі одноіменного факультету, до якого віднесли кафедру цивільного та трудового права. Завідуючим було призначено кандидата юридичних наук доцента Іванчука Мирослава Васильовича (наказ № 71 від 19 березня 1998 року).

Згідно з навчальним планом на кафедру цивільного і трудового права було покладено забезпечення викладання наступних дисциплін: “Цивільне та сімейне право”, “Трудове право”, “Цивільний процес”, “Адвокатура України”, “Нотаріат в Україні”, “Право соціального забезпечення”, “Екологічне право”, “Житлове право”, “Аграрне право”, “Виконавче провадження”, “Міжнародне приватне право”.

Викладання  дисциплін  здійснювали висококваліфіковані спеціалісти, юристи-практики: кандидат юридичних наук, доцент Іванчук Мирослав Васильович, Заслужені юристи України: Тиханська Тетяна Василівна, Дуда Поліна Миколаївна; адвокат  Дерех Надія Володимирівна; молоді викладачі: Дуда Олександр Ігорович, Григоровська Любов Василівна, Слома Валентина Миколаївна, Василевич Ольга Олексіївна.

З 1січня 2006 р. (наказ № 94 від 19 жовтня 2005 року) у зв’язку із реорганізацією Юридичного факультету ТДЕУ, кафедру цивільного і трудового права було перейменовано на кафедру цивільного права і процесу. Кафедра стала випусковою кафедрою за цивільно-правовою спеціальністю.

Кафедра забезпечувала викладання таких базових юридичних дисциплін: “Цивільне право”, “Трудове право”, “Аграрне право”, “Екологічне право”, “Сімейне право”, “Цивільний процес”, “Житлове право”, “Право соціального забезпечення”, “Виконавче провадження”, “Міжнародне приватне право”; а також спеціальних курсів: “Медичне право”, “Складання цивільно-правових документів”, “Цивільно-правове регулювання банківської діяльності”, “Спадкове право”.

Забезпечували викладення зазначених дисциплін: Іванчук Мирослав Васильович (завідувач кафедрою), Калаур Іван Романович, Николайчук Любов Михайлівна; шість старших викладачів: Дерех Надія Володимирівна, Процик Василь Мирославович, Слома Валентина Миколаївна, Стадник Богдана Михайлівна, Тиханська Тетяна Василівна, Чегодар Оксана Михайлівна;  викладач-стажист Лукасевич-Крутник Ірина Степанівна. Викладацький склад кафедри бере активну участь у щорічних конференціях, які проходять на Юридичному факультеті ТДЕУ на тему: “Формування правової держави в Україні: проблеми й перспективи” та у Всеукраїнських наукових конференціях.

Згодом, відповідно до наказу №27-к від 22 січня 2007 року кафедру цивільного права і процесу очолив кандидат юридичних наук Калаур Іван Романович.

Відповідно до наказу №461-к від 26 листопада 2009 року кафедру цивільного права і процесу очолила кандидат юридичних наук Слома Валентина Миколаївна, а у 2015 році і по вересень 2019 року очільником кафедри був доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України – Калаур Іван Романович.

Із вересня 2019 року очолює кафедру кандидат юридичних наук, доцент Лукасевич-Крутник Ірина Степанівна.

На сьогоднішній день до колективу кафедри входять : 2 доктора юридичних наук – Калаур І. Р., Теремецький В.І., 11 кандидатів наук :  Слома В. М., Лукасевич – Крутник І. С., Зайцева - Калаур І.В., Бутрин – Бока Н. С., Гнатів О. Б., Зигрій О.В., Майка Н.В., Труфанова Ю.В., Коруц У.З., Цвігун І.М., Микитин В. І., викладачі – Боднарчук І. В., Паращук Л. Г., Фрончко В.В.

Щорічно працівники кафедри нагороджуються грамотами та подяками з нагоди професійного свята Дня юриста. Крім того, є учасниками Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій, авторами наукових та навчально-методичних праць.

Викладачі сумлінно готують майбутніх юристів у стінах факультету, передаючи їм власний досвід та знання. Незважаючи на навчальний процес, завжди знаходять час на дозвільну роботу із студентами.

Професорсько-викладацький колектив

Калаур Іван Романович

Посада: професор кафедри
Науковий ступінь :
доктор юридичних наук
Вчене звання : професор
Почесне звання: Заслужений юрист України

Е-mail: ivan@tneu.edu.ua

Теремецький Владислав Іванович

Посада: професор кафедри цивільного права і процесу
Науковий ступінь : доктор юридичних наук

Телефон: 25-29-45, 15-205