Історія музею

Історія музею Важливе місце у виховному процесі Тернопільського національного економічного університету займає музей історії, який на яскравих речових і документальних матеріалах розкриває історію  та основні етапи становлення вищого навчального закладу, відомого не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Датою заснування музею історії університету вважається 23 березня 1982 року, коли наказом ректора №49 від 23.03.1982 року було сформовано комісію по організації створення музею історії ТФЕІ, яку очолив доцент кафедри економіки сільського господарства І.В. Войчишин.
А вже 30 листопада 1987 року відбулося урочисте відкриття музею історії ТФЕІ та народного господарства краю, який розмістився на другому поверсі навчального корпусу №3. Науковим керівником музею став професор Б.Д. Лановик, завідувачем – Т.Т. Вількова, а згодом О.В. Богоніс та І.Р. Недошитко.
Історія музею У травні 2004 року проведено реорганізацію експозиції, в якій зібрано й виставлено понад 1000 експонатів, що ознайомлюють відвідувачів з історією створення університету, а також із розвитком промислів, станом промисловості Тернопілля, становленням місцевих кооперативних господарств, фабрик, банків, тощо.
 Через рік – 28 травня 2005 року відкрито новий розділ експозиції, присвячений участі студентів та трудового колективу ТАНГ в революційних подіях 2004 року (Помаранчевій революції).  В рамках розділу експонувався відділ «Наш студент – наш Президент», де відображено світлини, речі та спогади про студентські роки Президента України Віктора Андрійовича Ющенка.
Історія музею У вересні 2006 року проведено реекспозицію, після чого музей представлений трьома художньо оформленими експозиційними відділами, що хронологічно розділені на 15 розділів.
Вагомий вклад в укомплектування фондів музею внесли викладачами кафедри українознавства – М.В Лазарович, Р.М. Матейко, Л.А. Радіонова, Т.Т. Вількова, О.В. Стаднійчук, О.В. Богоніс та інші.
27 липня 2006 року Постановою №5 колегії управління культури Тернопільської облдержадміністрації музею історії Тернопільського державного економічного університету присвоєно звання «народний».
У 2008 року музей історії університету та господарства краю стає окремим структурним підрозділом ТНЕУ, а в листопаді цього ж року його перейменовують в «Музей історії Тернопільського національного економічного університету» (наказ №475 від 10 листопада 2008 року). З вересня 2008 року музей очолює директор Віталій Григорович Михайлиця.
Після реекспозиції у серпні 2009 року в структурі музею діє три відділи: два експозиційні та відділ фондів та науково-методичної роботи.
Історія музеюУ 2014 році в рамках змін у структурі факультетів та їх внутрішніх переміщень в межах студмістечка експозиція музею перестає діяти у навчальному корпусі №3. У серпні 2015 року у корпусі №1 відкрито повністю оновлений музей, обладнаний сучасними стендами та виставковими конструкціями.
В експозиції музею представлені матеріали, ілюстровані великою кількістю фото, підкріплені речовими пам’ятками та документами. Зокрема, висвітлено ключові етапи становлення ТНЕУ: від відділення до університету, а також досягнення у різних сферах діяльності навчального закладу на сучасному етапі.
Окрему сторінку експозиції присвячено особистостям працівників, які в різний час творили історію ВНЗ. Це адміністрація, професорсько-викладацький та допоміжний персонал. Акцентовано увагу на працівниках-випускниках нашого університету та працівниках із багаторічним стажем роботи у ТНЕУ.
Історія музеюПривертають увагу відвідувачів також нагороди, представлені в експозиції, що характеризують здобутки університету в галузі освітньої, наукової та видавничої діяльності протягом 2006-2014 рр.
Особливу цікавим для студентів є розділ експозиції, де за допомогою автентичних речових пам’яток відтворено робоче місце викладача кафедри Тернопільського фінансово-економічного інституту.
В музеї застосовуються різноманітні форми і методи навчально-виховної роботи, значна увага приділяється збору експонатів, для відвідувачів постійно проводяться екскурсії. Вже стало доброю традицією щорічно знайомити з експозицією музею, а водночас з історією вищого навчального закладу студентів І курсу ТНЕУ, учнів шкіл міста та області, учасників ювілейних зустрічей випускників університету, а також почесних гостей та представників іноземних делегацій, що відвідують університет.