Голова студентського профкому

Антон Михайлович Шевчук

Посада:
голова профкому студентів, викладач кафедри фінансів суб’єктів господарювання і страхування
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Вчене звання:

Контакти:
Телефон: 0(352)47-50-79, внутр. 11-135
Е-mail: Profkom_stud@tneu.edu.ua
Кабінет:

Профком студентів

 Первинна профспілкова організація студентів – це добровільна неприбуткова громадська організація студентів університету, метою якої є представництво, здійснення та захист навчальних, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів. Членом профспілки може стати будь-який студент університету денної форми навчання, який визнає Статут профспілки працівників освіти і науки України.

  На кожному факультеті чи інституті університету працює профспілкове бюро студентів, колектив якого обирається на звітно-виборчих конференціях факультетів.

  Профком студентів складається з голови профорганізації, заступника, голів профбюро факультетів чи інститутів, їхніх заступників.
Профком сприяє навчанню студентів, створює необхідні умови для проживання та відпочинку, дбає про оздоровлення, співпрацює зі студентськими організаціями інших вищих навчальних закладів та молодіжними організаціями, бере участь в організації дозвілля студентства.
 Членами профспілки є студенти державної форми навчання, студенти, що проживають в гуртожитку, та контрактної форми навчання. 
Робота первинної профспілкової організації студентів ТНЕУ щодо соціально-економічного захисту прав та інтересів студентів визначається основними напрямками роботи:
1.    Вносить адміністрації університету пропозиції щодо поліпшення умов побуту, відпочинку, медичного обслуговування, оздоровлення, розвитку студентського самоврядування.
2.    Контролює правильність нарахування стипендій та інших виплат студентам.
3.    Спільно з адміністрацією:
-  розподіляє житловий фонд гуртожитків;
-  сприяє розвитку навчальної , науково-дослідної, пошукової, творчої, інтелектуальної, культурно-освітньої, спортивно масової та інших видів діяльності студентів;
-  вирішує питання розподілу стипендіального фонду, фонду спеціальної допомоги, заохочення студентів.
Ефективність студентського профспілкового органу забезпечують чотири комісії у складі студентського профкому, зміст роботи і обов’язки яких визначенні відповідними положеннями:
Комісія громадського контролю та побуту:
· на засіданнях члени цієї комісії розглядають питання щодо стану роботи закладів харчування в університеті і поліпшення їх діяльності;
· організовує систематичний нагляд за роботою їдалень і буфетів;
· розглядає питання щодо результатів перевірки роботи закладів харчування з різних питань (норми відпуску товарів і продуктів, дотримання правил збереження продуктів, контроль за правильністю використання ваговимірювальних приладів і касових апаратів, дотримання режиму роботи тощо);
· проводить періодичний контроль за умовами проживання у гуртожитках, за ремонтними роботами у гуртожитках тощо.
Комісія з охорони здоров’я та спорту:
допомагає у проведенні відкритих першостей університету серед студентів з волейболу, настільного тенісу, шахів, баскетболу, футболу та інших видів спорту;
сприяє участі студентів ТНЕУ у різноманітних спортивно-масових заходах загальноміського, міжвузівського рівнів;
допомагає у проведенні внутрішньо університетських спортивних ігор, спортивних спартакіад і визначає переможців серед студентів.
Комісія з інформаційного забезпечення:
· здійснює підготовку і поширення інформації, пов’язаної з діяльністю профспілкової організації студентів;
· забезпечує підготовку та випуск програми студентського телебачення "THEУ TV";
· систематично проводить аналіз тенденцій  студентського середовища, вивчає запити студентів;
· готує інформацію на стенди університету.
Культурно-масова комісія:
· допомагає у проведенні культурно-масових заходів, що відбуваються в університеті;
· підтримує молодіжну ініціативу студентів у проведенні конкурсів студентської творчості серед першокурсників „Студентська ліра”;
· виступає співорганізатором конкурсу „Студентська красуня”, „Студент року”, КВН, Студентського балу, студентського пісенного фестиваль-конкурсу „Окрилені мистецтвом” і т.п.;
· сприяє організації колективних відвідувань студентами постановок: Тернопільського обласного академічного драматичного театру ім.Т.Шевченка, філармонії, художніх виставок, концертів м. Тернополя, що безумовно сприяє їхньому духовному й естетичному розвитку;
· допомагає у підготовці талановитих студентів для участі у міжвузівських творчих конкурсах;
· сприяє у проведенні благодійних концертів;
· підтримує у здійсненні поїздок та екскурсій по визначних місцях Тернопілля й України.
 Значна увага роботи профкому приділяється соціальному захисту студентів-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На сьогоднішній день в університеті навчається 63 студенти-сироти та студенти, позбавлені батьківського піклування. З них 60 перебувають на повному та 3 на частковому державному забезпеченні. Це найбільша кількість пільговиків серед усіх тернопільських ВНЗ.
Щороку до дня св.Миколая студенти-сироти та студенти позбавлені батьківського піклування отримують від профкому студентів подарунки.
Також значна увага приділяється студентам інших пільгових категорій, зокрема студентам-інвалідам, яких зараз на стаціонарі навчається 36 осіб. До Міжнародного дня інваліда надається матеріальна допомога кожному студенту-інваліду в розмірі 150 грн.

Члени профспілки мають змогу отримувати одноразову матеріальну допомогу один раз у календарний рік.
Варто зазначити, що профком студентів тісно співпрацює з відділом гуманітарної освіти та виховання, допомагає в організації та проведенні різного роду заходів, виділяє кошти для привітання переможців,призерів та учасників.
За останні роки стало регулярним проведення показу кінофільмів у всіх студентських гуртожитках університету за підтримки профкому студентів.

  Кожного семестру студенти відвідують театр чи кінотеатр. Безкоштовні квитки вони можуть отримати від голови профбюро свого факультету.

  У 2011 році на засіданні профкому було погоджене питання щодо екскурсійних поїздок студентами. Тепер молодь має можливість один раз в навчальний семестр за кошти профкому помандрувати територією України.

  Профкомом працівників та студентів ТНЕУ було укладено спільний договір з автошколою Тернополя, де можна навчатися на пільгових умовах.

  Профспілковий комітет студентів ТНЕУ є головним обласним офісом по виготовленню студентських міжнародних квитків ISIC. Міжнародне посвідчення студента ISIC - єдине офіційно визнане у понад 110 країнах світу.
У профком студентів звертаються студенти пільгових категорій та студентство загалом, які пропонують вирішити ряд питань не тільки університетського, але й загальнодержавного рівня. Тому організація неодноразово зверталася до різного роду відомств.

  Захищаючи інтереси студентів, профспілка ТНЕУ ефективно взаємодіє із адміністрацією університету, профорганами вищого рівня, місцевою владою, громадськими організаціями, розвиває соціальне партнерство як правову форму знаходження розумних компромісів і домовленостей. Про це свідчать участь голови та заступника, а також всіх членів профкому на засіданнях, круглих столах та акціях протесту, які організовували профоргани як обласного так і загальнодержавного рівня. Голова профкому є членом АПОС України, на нарадах та семінарах якого бере активну участь. Також є членом робочої групи проекту «Тернопіль – студентська столиця України», де представляє молодь університету. Варто зазначити, що профком студентів завжди йде на зустріч та допомагає громадським організаціям у проведенні різного роду заходів на території університету та за участі студентів ТНЕУ.

Сайт http://ppos.tneu.edu.ua