» » Науковий семінар «Альтернативні виклики розвитку глобальної економіки»

Науковий семінар «Альтернативні виклики розвитку глобальної економіки»

Дата: 10-11-2016, 09:39 | Автор:

7 листопада 2016 року кафедрою міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація економістів-міжнародників» було проведено науковий семінар на тему: «Альтернативні виклики розвитку глобальної економіки».
  Участь в науковому семінарі взяли понад 20 учасників: доктори та кандидати наук, аспіранти з Тернополя, Києва, Львова, Запоріжжя та Мелітополя. Модератором наукового семінару виступив к.е.н., доцент, докторант кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Зварич Роман Євгенович, координатором наукового заходу д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародної економіки Савельєв Євген Васильович.
Роботу наукового семінару розпочав проректор з наукової роботи ТНЕУ д.е.н., професор Задорожний Зеновій-Михайло Васильович. Зеновій-Михайло Васильович виступив з привітальним словом та доповіддю в якій зосередився на проблемах альтернативних векторів інтеграції української економіки, геополітичних центрах її тяжіння та розвитку вітчизняної освіти.
  У своєму виступі д.е.н., професор Савельєв Євген Васильович проаналізував та розставив акценти в сучасній неокейнсіанській та неоліберальній моделях розвитку світової економіки, а також запропонував власне бачення їх альтернативи.
  Проблеми сировинних диктатур та спотворення на глобальних ринках окреслив д.е.н., професор, член Ради НБУ, завідувач кафедри економічної теорії ТНЕУ Козюк Віктор Валерійович, а також наголосив на необхідності декарбонізації суспільства, а також впровадженні існуючого досвіду провідних країн світу.
  Д.е.н., професор кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Іващук Ірина Олегівна охарактеризувала власне бачення проблеми соціально-економічної нерівності країн як чинника глобальної нестабільності та розвитку. Цікавим для дискусії був виступ д.е.н., професора кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Куриляк Віталіни Євгенівни в контексті власного бачення проблеми цивілізаційних викликів глобального економічного розвитку.
  К.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Зварич Ірина Ярославівна окреслила «больові точки» глобальної екології та запропонувала потенційні шляхи вирішення існуючої проблеми.
  Зварич Роман Євгенович наголосив на важливості альтернативного бачення розвитку глобальної економіки та визначив альтерглобальні принципи стійкості суспільства. К.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ Уніят Алла Володимирівна висловила своє бачення альтернатив розвитку глобальної економіки. Підкреслювалась необхідність економічної потужності держави, її безпекової компоненти, соціальних детермінант глобального економічного розвитку та деурбанізації.
  Під час обговорення учасники семінару продемонстрували високу етику ведення дискусій у професійному середовищі та вміння дотримуватись креативного підходу до вирішення економічних проблем. Організатори й учасники семінару висловили сподівання, що цей науковий захід стане регулярним, а кафедра міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина ТНЕУ стане потужним центром вивчення альтернативних викликів розвитку глобальної економіки.
 Фотозвіт: