» » ТНЕУ – учасник презентації «Благословенне Тернопілля»

ТНЕУ – учасник презентації «Благословенне Тернопілля»

Дата: 16-02-2017, 16:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Чотирнадцятого лютого у Києві в «Українському домі» відбулася презентація Тернопільського краю. «Благословенне Тернопілля» – це можливість представити різні галузі, сфери діяльності Тернополя.

Тернопілля – духовний центр українства, край замків і заповідників, особливих людей, скарбниця історичної спадщини, наукової думки та літературних здобутків. Тернопілля – це вписані в українську історію нетлінні сторінки героїчних звитяг козацької доби, стрілецьких легіонів те легендарних рейдів УПА, це відлік патріотичних ініціатив та рушійна сила українських революцій.

Розпочали дійство голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Степанович Барна і Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Іванович Кубів.

До уваги гостей презентації  було представлено:

– провідні підприємства агропромислового комплексу: ПрАТ «Тернопіль молокозавод», відділення Тернопільського м’ясокомбінату, ТОВ «Агропродсервіс», ТзДВ «Шустов спирт», ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Кременець молоко», ПП «Чортків молоко», ПРАТ «Опілля», ПрАТ «Галіція».

– наукові та освітні надбання провідних внз: Тернопільський національний економічний університет, Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

– туристична експозиція TERNOPIL’YA: активний, подієвий, спелеотуризм, замки і палаци Тернопілля, туроператори, туристичні продукти та дестинації.

– туристично-інформаційний центр міста Тернополя.

– торговельно-розважальний комплекс «Подоляни».

– культурно-мистецька афіша: Тернопільщина фестивальна, печера «Вертеба» – перлина трипільської культури, Тернопільщина – край повстанської слави.

– презентація гастрономічного фестивалю «Галицька дефіляда».

– художня майстерня: Народний художник України Богдан Ткачик, Заслужені художники України Микола Шевчук, Станіслав Ковальчук, Заслужений діяч мистецтв України Михайло Кузів, Заслужений майстер народної творчості України, іконописець Володимир Шерстій, члени НСХУ Дмитро Стецько, Петро Мороз, Олег Шупляк, Ганна та Соломія Ткачик.

– Автограф-сесії письменників: Микола Лазарович, Володимир Білінський, Леся Романчук-Коковська, Лілія Мусіхіна, Сергій Синюк, Юлія Бундючна, Наталка Михно, Олександра Шутко, Василь Фольварочний.

– Виставка графіки члена СДУ Олена Кіналя «Славетні Князі Галицькі-Острозькі – будівничі держави».

– Фотовернісаж Олега Снітовського «Іван Марчук у світлинах».

– Презентація видавництв: «Богдан», «Джура», «Мандрівець».

– Унікальна колекція Арт-буків від єдиного в Україні бібліотечного фестивалю «Бібліофест» м. Тернопіль.

– Колекція старожитностей етногалереї «Спадок» родини Демкур.

– Презентація борщівських вишиванок з колекції Віри Матковської.

– Показ авторських колекцій одягу дизайнерів Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.

Музичні дарунки для учасників презентації звучали від солістів Національної опери України, Заслужених артистів України Павла та Петра Приймаків, Заслужених артистів України Володимира Трача та Володимира Вермінського, Андрія Підлужного, ансамблю бандуристів (керівник Заслужений артист України Дмитро Губ’як),  гурту «Фіра», Ірини Новомлинської, гурту «Тріода», Романа Сасанчина, Зоряни Вовк, Павла Доскоча, вокального квартету «Акорд», Ігоря Яснюка, Владислава Боднарчука, народних аматорських вокальних ансамблів «Більчанки» (с. Більче Золоте), «Горинки» (м. Ланівці), академічного ансамблю народної музики «Візерунок» (керівник Заслужений артист України Мирослав Бабчук) та солістів Тернопільської обласної філармонії Наталії Присіч, Володимира Шагая, Каті Іванчук, Галицького муніципального камерного оркестру (художній керівник та диригент Народний артист України Василь Феленчак).

Ректор Тернопільського національного економічного університету, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий розповідав про діяльність вищого навчального закладу, міжнародні зв’язки, студентські ініціативи та наукові проекти. Відвідувачі мали можливість ознайомитися на виставковому стенді ТНЕУ з досягненнями і напрацюваннями професорсько-викладацького колективу та молоді університету.

Приємно, що на виставку завітали випускники ТНЕУ, які успішно реалізували себе, ставши відомими політичними діячами, топ-менеджерами, державними службовцями,  підприємцями, громадськими діячами.

Під час презентації вирувала тепла, дружня атмосфера. Учасники виставки мали чудову нагоду поспілкуватися, представити один-одному власні ідеї та пропозиції стосовно подальшої роботи, узгодити можливості реалізації спільних проектів.

Спілкуючись з ректором ТНЕУ, Степан Іванович Кубів вручив Андрію Ігоровичу пам’ятну монету. А. І. Крисоватий подарував Першому віце-прем’єр-міністру України книгу про історію ТНЕУ та монету присвячену 50-річному ювілею вищого навчального закладу.

Презентація «Благословенне Тернопілля» у Києві стала хорошою можливістю для усіх учасників представити себе та наш край.