» » Стажування викладачів та студентів кафедри менеджменту та публічного управління ФЕУ у Вроцлавському економічному університеті

Дата: 14-06-2017, 17:37 | Автор: Координатор стажування від ТНЕУ, д.е.н., доцент В.С. Толуб’як

Двосторонні відносини між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом (Республіка Польща) носять характер стратегічного партнерства та регламентуються Угодою про міжнародне співробітництво між Тернопільським національним економічним університетом та Вроцлавським національним економічним університетом.

У 2017 році кафедра менеджменту та публічного управління (факультет економіки та управління) ТНЕУ продовжила багаторічні традиції співпраці з Вроцлавським економічним університетом, започатковані колишньою кафедрою державного і муніципального управління. Так, з 28 травня по 4 червня 2017 року пройшло чергове стажування викладачів кафедри, студентів першого і четвертого курсів та слухачів магістратури спеціальності «Публічне управління та адміністрування», для яких кафедра менеджменту та публічного управління є випусковою, у місті Єленя Гура (Польща) на базі факультету економіки, управління та туризму Вроцлавського економічного університету.

Основною метою цьогорічного стажування було вивчення досвіду та механізмів ефективного управління на комунальних і приватних підприємствах, практичних аспектів реалізації державного управління та місцевого самоврядування в Республіці Польща.

До складу делегації увійшли викладачі кафедри менеджменту та публічного управління: д.е.н., доцент Толуб’як Віталій Семенович (координатор стажування), к.е.н., доцент Богач Юрій Аркадійович, к.е.н., доцент Жуковська Аліна Юріївна.

Програма стажування була насиченою. Учасники делегації ТНЕУ отримали корисний досвід спілкування з професорсько-викладацьким колекивом Вроцлавського економічного університету, керівниками підприємств, посадовими особами органів публічного управління та польськими студентами. В ході стажування використовувалися не лише лекційні та тренінгові компоненти, але і здійснювалося постійне ознайомлення з передовими практиками ефективного управління комунальними і муніципальними установами різних типів. Зокрема, під час проходження стажування відбулися такі заходи:

– зустріч з президентом міста Єленя Гура Марціном Завілою, яка була присвячена ознайомленню з досвідом муніципального управління та реалізацією інноваційних технологій муніципального менеджменту;

– вивчення практики управлінської діяльності в окремих структурних підрозділах Єленє-Гурської міської ради (управлінні освіти і спорту, управлінні соціального захисту, управлінні стратегічного розвитку міста);

– ознайомлення із практичними аспектами організації навчально-виховного процесу в ліцеї готельно-ресторанного сервісу, який знаходиться в місті Єленя Гура;

– ознайомлення з практикою адміністративного менеджменту на одному з найбільших європейських підприємств з продукування машин для виробництва паперу «РМPoland S.A»;

– ознайомлення із формами та методами розвитку культурної сфери Польської Республіки, зокрема презентації польської культури на прикладі Музею мініатюр в місті Карпач;

– вивчення інноваційних технологій надання послуг комунальним підприємством «Теплицькі терми»;

– ознайомлення із сучасними формами роботи державного лісового господарства;

– ознайомлення із практикою функціонування Центру української культури в гміні Громадка Болеславецького повіту Дольношльонського воєводства та спілкування з представниками української діаспори;

– вивчення досвіду переоблаштування недіючих об’єктів інфраструктури у сучасні, які відповідають вимогам сьогодення.

Квінтесенцією стажування стало відвідання гміни Громадка Болеславецького повіту Дольношльонського воєводства на запрошення війта Даріюша Павліщи, що є нащадком українців, які були переселені у післявоєнний період зі східних районів Польщі. В рамках відвідання гміни Громадка відбулися: ознайомлення з діяльністю органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади; круглий стіл з питань реалізації адміністративно-територіальної реформи на муніципальному рівні; ознайомлення з організацією навчально-виховного процесу в місцевій школі.

Навчально-наукова частина стажування була доповнена культурно-пізнавальною, що не випадково, оскільки Єленя Гура – центр польського туризму в Судетах.

Незабутнім стало відвідання столиці Чехії – Праги, в якій стажисти змогли ознайомитися з практикою муніципального управління в сучасному мегаполісі.

Завершилося стажування одноденною мандрівкою до столиці європейської культури 2016 року – міста Вроцлава.

Довготривала та плідна співпраця між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом є реальним та конструктивним внеском у справу європейської інтеграції України.

Координатор стажування від ТНЕУ,
д.е.н., доцент В.С. Толуб’як