Вийшла з друку монографія

Дата: 15-06-2017, 10:42 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Вийшла з друку монографія «Державно-приватне партнерство в системі інститутів національної економіки: механізми розвитку», авторами якої є Мельник Алла Федорівна, д.е.н., професор кафедри менеджменту та публічного управління ТНЕУ та Підгаєць Сергій Васильович, к.е.н., ст. викл. кафедри фінансів і кредиту ВННІЕ.

У монографії розглянуто інститут державно-приватного партнерства (ДПП) в системі інституціонального забезпечення модернізаційного розвитку національної економіки;  розкрито теоретичні засади взаємодії державного і приватного секторів економіки, запропоновано методичні підходи до її дослідження в сучасній інституціональній архітектоніці економіки; зроблено ретроспективний аналіз вітчизняних та зарубіжних практик щодо розвитку інституту ДПП, визначено мотиваційні чинники партнерства; виокремлено основні моделі ДПП; виявлено передумови і обґрунтовано необхідність розширення практики ДПП в Україні; зроблена оцінка ступеня використання чинних механізмів ДПП, дано їх оцінку та виявлено інституційні бар’єри щодо їх подальшого розвитку. Запропоновано концептуальні підходи до розбудови ДПП на засадах проектного менеджменту, на основі економіко-математичного моделювання розподілу основних ризиків – авторський підхід до прийняття управлінських рішень щодо формування і реалізації ДПП. Вироблено пропозиції щодо удосконалення механізму ДПП у системо- утворюючих секторах економіки за основними його формами, а також в умовах змін в територіальній організації виробництва та децентралізації.