У рамках дуальної освіти

Дата: 21-11-2019, 15:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

20 листопада 2019 року студенти групи ОАБ-31 та ОАБ-41 разом з т.в.о. завідувача кафедри економічної експертизи та аудиту бізнесу ТНЕУ, к.е.н., доц. Бречко О.В. та к.е.н. Голінач Л.І. в рамках дуальної освіти відвідали Західний офіс Державної аудиторської служби України.

Держаудитслужба є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю. Діяльність служби спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, Держирука Євген Романович, розповів про структуру контрольної структури, її основні функції та завдання. Студенти дізналися про порядок планування аудиторських перевірок, види підконтрольних установ, організацій та про основні об’єкти перевірки, проблемні питання, на які спрямовується контрольна діяльність Державної аудиторської служби України. Євген Романович вказав на базові повноваження Держаудитслужби, розповів, що її підрозділи реалізують державний фінансовий контроль через здійснення: державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель, інспектування (ревізії), моніторингу закупівель. Пояснив методику проведення кожного виду контролю. Окрім того, Євген Романович детально зупинився на методиці застосування таких методів контролю, як контрольний замір робіт (на прикладі обрахунків об’єктивності даних чисельності зрубаних дерев лісових господарств), формальна перевірка на предмет оптимізації витрат і ефективності діяльності (на прикладі удосконалення маршрутів швидкої допомоги, роботи об’єктів соціальної сфери місцевих громад), перевірка державних закупівель (необоротних активів громадського призначення і ін.). Розповідь Держирука Є.Р. зацікавила студентів, про що свідчили чисельні запитання. А тому викладацько-студентський колектив кафедри економічної експертизи та аудиту бізнесу щиро вдячні начальнику Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області Держируку Євгену Романовичу за змістовну розповідь та присвячений час.