» » Відбулась робоча зустріч із професором Карагандинського державного технічного університету

Дата: 11-01-2013, 15:12 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Одинадцятого січня 2013 року у Тернопільському національному економічному університеті відбулась робоча зустріч в. о. ректора ТНЕУ, д.е.н., професора Андрія Ігоровича Крисоватого із професором Карагандинського державного технічного університету (Республіка Казахстан) Юрієм Івановичем Осіком.

У заході також взяли участь: директор Інституту відкритої політики (м. Київ), доктор, професор Довбенко Михайло Володимирович, завідувач кафедри менеджменту ТНЕУ, д. е. н., професор Брич Василь Ярославович, декан міжнародного бізнесу і менеджменту ТНЕУ, к. е. н., доцент Тибінь Анатолій Михайлович.

Зустріч керівництва вищого навчального закладу та представника Карагандинського державного технічного університету була присвячена питанням співпраці в науковій та освітній сферах, обміні досвідом між вищими навчальними закладами обох країн.

Вітаючи гостей у Тернопільському національному економічному університеті, в. о. ректора А. І. Крисоватий наголосив на важливості підсилення економічного напрямку співпраці, організації спільного написання та проведення захистів кандидатських та докторських дисертацій, публікації підручників, монографій.

Професор Карагандинського державного технічного університету Осік Юрій Іванович висловив готовність приймати у стінах свого вищого навчального закладу представників професорсько-викладацького колективу ТНЕУ для проведення лекцій, міжнародних конференцій, семінарів, круглих столів: «Для студентів, які навчаються в магістратурі нашого університету, особливо важливою є можливість навчання у закордонних вищих навчальних закладах. Саме тому ми зацікавлені у семестровому навчанні наших студентів у Тернопільському національному економічному університеті і запрошуємо до освітнього обміну студентами».

Науковці ТНЕУ зауважили, що цікавим є той факт, що студенти Карагандинського державного технічного університету вивчають дисципліну нобеліологію, і виявили бажання перейняти цей досвід для того, щоб випускники ТНЕУ були обізнані із сучасними відкриттями лауреатів найпрестижнішої у світі премії більш детально.
У свою чергу професор Юрій Іванович Осік зацікавився доробками науковців ТНЕУ у сфері логістики, оскільки у їхньому ВНЗ ця галузь не так широко вивчається.
Декан міжнародного бізнесу і менеджменту ТНЕУ Тибінь Анатолій Михайлович зауважив, що співпраця між університетами вже декілька років є конструктивною, адже вищі навчальні заклади спільно організовують конференції, вчені Карагандинського державного технічного університету публікують свої статті та наукові тези у фахових виданнях Тернопільського національного економічного університету.
Сторони обговорили можливості дистанційного навчання, проведення спільних наукових проектів у найближчому майбутньому.
Наприкінці зустрічі Андрій Ігорович Крисоватий запросив ректора Карагандинського державного технічного університету відвідати ТНЕУ, ознайомитись із науковими доробками вчених, матеріально-технічною базою ВНЗ, а гостям університету запропонував продовжити знайомство з вищим навчальним закладом, відвідавши наукову бібліотеку ТНЕУ, де у студентів є можливість доступу до бази бібліотек багатьох закордонних університетів.