Методологічний семінар

Дата: 19-02-2024, 10:57 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Нещодавно відбувся методологічний семінар №104, організований доктором психологічних наук, професором кафедри психології і соціальної роботи соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ, засновником авторської наукової школи професійного методологування Анатолієм Фурманом.

Участь у заході взяли професори й доценти університету, викладачі й аспіранти кафедри, а також представники наукової школи. Репрезентанти наукової спільноти з інших міст мали змогу комунікувати в онлайн-режимі.

Доповідач д.психол.н., проф. А. А. Фурман (м. Одеса), обґрунтовуючи пролегомени до розуміння життєвого світу та інтенційної ось-буттєвості Е. Гуссерля, представив авторську матрицю інтенційно-екзистенційних свідчень ось-буттєвості людини, наголосивши на важливості концепту «чистої свідомости» для досягнення стану інтенціювання й одухотворення.

Аспірантка О. М. Сулява (м. Київ), розкриваючи методологему психологічного обґрунтування навчального процесу як мистецького дійства, підкреслила важливість освітніх сценаріїв як інструменту впровадження психомистецьких технологій розвивальної взаємодії учасників освітнього процесу та передумов досягнення стану катарсису.

Підсумкова рефлексія кожного учасника методологічного семінару засвідчила важливість розкриття нових незбагненних горизонтів саморозвитку методологічного мислення у його інтенціюванні, саморефлексуванні та екзистенціюванні.