» » Відбувся науковий семінар кафедри міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина ТНЕУ з нагоди святкування 50-річчя ТНЕУ

Дата: 25-10-2016, 11:39 | Автор:

Напередодні святкування 50 річчя ТНЕУ та 183 річниці з дня народження Альфреда Нобеля, а саме 18 жовтня 2016 року, професорсько-викладацьким складом кафедри міжнародної економіки та студентами спеціальності «Міжнародна економіка» ННІМЕВ ім. Б. Д. Гаврилишина ТНЕУ було організовано і проведено науковий семінар на тему: «Нобелівська премія з економіки: вектори розвитку наукових шкіл».
Семінар відкрив директор ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина к.е.н., доц. Таранов І.М., продовжив привітання та зазначив актуальність розгляду цієї тематики завідувач кафедри міжнародної економіки д.е.н., проф. Савельєв Є.В.
Модерувала зустріч доцент кафедри міжнародної економіки Зварич І.Я., яка звернула увагу на необхідність проведення такого семінару та окреслила питання, які були заплановані до обговорення. Протягом двогодинної зустрічі учасниками семінару було заслухано такі доповіді: «Альфред Нобель – світова постать» - доповідач Марта Синоруб (гр. ЕМЕ-11), «Єдиною жінкою серед лауреатів Нобелівської премії з економіки залишається Елінор Остром» - доповідач Коцур Софія (гр. ЕМЕ-11), «Наймолодший володар премії американський дослідник теорії добробуту Кеннет Ерроу (51 рік)» - доповідач Бодьо Вікторія ( гр. ЕМЕ-11).
Доповідачі Лазурко Оксана та Слободян Галина (гр. ЕМЕм-11) представили огляд нобелівських лауреатів з економіки. Ґрунтовним був виступ студентки групи ЕМЕм-11 Цаль Наталії, на тему: «Лауреатом Нобелівської премії з економіки 2015 року став професор Прінстонського університету (США) Ангус Дітон, який удостоєний нагороди за аналіз споживання, бідності та добробуту».
Оскільки теми доповідей були цікавими та різноплановими, науковий семінар не видався анітрохи нудним. Після кожної доповіді між студентами та викладачами розгорталося обговорення почутого.
Активну участь у семінарі взяли іноземні студенти групи АМЕТм-11 Кош Аделіна та Фаустіна Анані, яких підготував доцент кафедри міжнародної економіки Зварич Роман Євгенович з доповіддю тему «The Nobel Prizein Economic Sciences 2016. Contract Theory».
Підбиваючи підсумки проведеного заходу, модератор висловила вдячність учасникам за ґрунтовно розкриту тематику наукового семінару і жваву та плідну дискусію та окреслила перспективну тематику проведення подібних заходів кафедрою міжнародної економіки ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина.
Фотозвіт: