» » «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» в навчально-виховний процес у контексті змін сучасної освіти»

Дата: 4-04-2017, 15:38 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Третього квітня 2017 р. в Тернопільському національному економічному університеті відбувся Перший Освітній форум «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» в навчально-виховний процес у контексті змін сучасної освіти», який організували факультет фінансів, кафедра фінансів ім. С.І. Юрія і Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Участь у форумі взяли вчителі загальноосвітніх шкіл м. Тернополя, Зборівського, Збаразького, Козівського ,Теребовлянського, Чортківського, Лановецького, Тернопільського, Густинського, Підгаєцького районів, які викладають дисципліну «Фінансова грамотність», учні старших класів, викладачі кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, студенти факультету фінансів ТНЕУ, члени наукового гуртка «Фінансова просвіта / Financial education» й інші зацікавлені особи. Його мета – обмін досвідом у сфері викладання дисципліни «Фінансова грамотність», а також підвищення рівня компетенції вчителів в управлінні особистими фінансами, формуванні відповідальної фінансової поведінки та вмінні приймати обдумані фінансові рішення.

На початку заходу з вітальний словом до учасників форуму звернулися проректор з науково-педагогічної роботи ТНЕУ, д.е.н., професор Брич В.Я., декан факультету фінансів ТНЕУ, к.е.н., доцент Кізима А.Я., директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, к.іст.н., доцент Петровський О.М. Недостатня фінансова грамотність сьогодні є перешкодою для розвитку окремих фінансових інструментів і сегментів фінансового ринку. Підвищення її рівня сприятиме прискоренню процесу здійснення пенсійної реформи, реформи банківського і страхового секторів, зокрема, збільшенню попиту на послуги добровільних пенсійних накопичень і страхування.

Цікаву доповідь на тему: «Фінансист – професія майбутнього!» представила завідувач кафедри фінансів ім. С.І. Юрія ТНЕУ, д.е.н., професор Кириленко О.П. Адже не зважаючи на кризові явища останніх часів, професія фінансиста не втрачає своєї актуальності. Кваліфіковані фінансисти на ринку праці користуються шаленим попитом серед компаній різного профілю. Також на заході було розглянути стан фінансової грамотності населення в Україні та регіоні (заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського ОКІППО, к.г.н. Вітенко І.М.), методику викладання фінансової грамотності у вищій школі (професор кафедри фінансів ім. С.І. Юрія ТНЕУ, д.е.н., професор Кізима Т.О.), особливості викладання дисципліни «Фінансова грамотність» у молодших і старших класах (методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Криховець-Хом’як Л.Я.), оголошено інтерактивну доповідь «Відкриті родинні студії. Фінансова мудрість родинної педагогіки (учитель Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка Сампара О.В.), проведено тренінг «Фінансові піраміди: вид шахрайства чи спосіб заробітку?» (доцент кафедри фінансів ім. С.І. Юрія ТНЕУ, к.е.н., доцент Письменний В.В., студенти Роман Вальчук, Надія Куриленко, Дана Марціясь, Тарас Майкович, Олена Панішко, Катерина Черняшова).

Результатом форму стало обговорення навчальні програми та просвітницьких проектів, спрямованих на підвищення компетенції молоді стосовно управління особистими фінансами. Зрештою Другий Освітній форум «Упровадження курсу «Фінансова грамотність» в навчально-виховний процес у контексті змін сучасної освіти» очікується найближчим часом.