» » У ТНЕУ розпочався триденний семінар для працівників Західного офісу Державної аудиторської служби України

Дата: 6-12-2017, 16:06 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Шостого грудня 2017 року в Тернопільському національному економічному університеті розпочали роботу учасники тематичного короткотерміногового семінару для працівників Західного офісу Державної аудиторської служби України на тему: «Удосконалення механізмів реалізації державних фінансових аудитів у контексті виконання Стратегії реформування системи управління державними фінансами».

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор ТНЕУ доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий: «Радий вітати усіх Вас у стінах нашого університету. Тематика сьогоднішньої зустрічі є надзвичайно актуальною. Переконаний, що ми матимемо нагоду обговорити напрями трансформації державної служби, що стосуються державного аудиту і державної контрольної перевірочної роботи, звернемо увагу на проблеми, адже саме напрацьовуючи шляхи їх вирішення ми можемо зробити нашу роботу комфортнішою. Звісно, важко працювати в умовах нестабільності й невизначеності правового поля. Тому хотілося б, щоб усі незрозумілі моменти були сьогодні роз’яснені, а напрацювання закріплені законодавчо. Думаю, що корисним для кожного із Вас стане спілкування з науковцями нашого вишу, адже ми завжди готові до наукових дискусій».

Андрій Ігорович також розповів про підготовку студентів, які у майбутньому можуть стати фахівцями органів державного аудиту й окреслив можливості стосовно підвищення кваліфікації працівників Державної аудиторської служби України у ТНЕУ.

До вітальних слів долучився начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби України в Тернопільській області Євген Романович Держерука: «Дякуємо адміністрації ТНЕУ за можливість організувати семінар на базі Вашого вищого навчального закладу. Більшість з нас є випускниками цього університету, а інші матимуть чудову нагоду познайомитися з Тернополем. Семінар є актуальним, враховуючи усі реформування в Державній аудиторській службі України і деякі зміщення акцентів. Упродовж трьох днів ми матимемо можливість не лише поспілкуватися, а й виконувати практичні завдання. Тому закликаю усіх до дискусії й до конструктивного діалогу».

Перед присутніми також зі словами вітань виступив проректор з наукової роботи, доктор економічних наук, професор Зеновій-Михайло Васильович Задорожний, побажавши усім плідної й ефективної роботи.

Модератором наукової зустрічі виступила доктор економічних наук Оксана Іванівна Тулай.

У перший день роботи учасники семінару мали нагоду взяти участь у лекційних заняттях науковців ТНЕУ на актуальну тематику. Про систему бухгалтерського обліку, нові національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, розроблені на основі міжнародних стандартів (IPSAS), новий план розрахунків бухгалтерського обліку в державному секторі присутнім розповіли доктор економічних наук, професор Ярослав Дмитрович Крупка, кандидат економічних наук, доцент Наталія Володимирівна Починок, доктор економічних наук, доцент Надія Михайлівна Хорунжак, доктор економічних наук, професор Михайло Романович Лучко.

Кандидат економічних наук, доцент Богдан Степанович Малиняк виступив на тему: «Бюджетна система. Програмно-цільове бюджетування».

Разом із кандидатом юридичних наук, доцентом Надією Богданівною Москалюк учасники семінару обговорили ризики шахрайства, запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення як складові державного регулювання національної безпеки.

Про психологічні перепони при проведенні державного фінансового контролю присутніх розповіли доктор психологічних наук, професор Анатолій Васильович Фурман і доктор психологічних наук, професор Оксана Євстахіївна Фурман. Колеги поспілкувалися стосовно основ ефективної комунікації, етики ділового спілкування, попередження та врегулювання конфліктних ситуацій, методів запобігання професійному вигоранню.

Робота у перший день семінару була ефективною й плідною. Колеги мали чудову нагоду почерпнути нові знання, обговорити проблемні питання, обмінятися досвідом. Бажаємо усім учасникам заходу дієвої співпраці у наступні два дні!