» » Мистецькі колективи ТНЕУ вразили і здивували журі

Мистецькі колективи ТНЕУ вразили і здивували журі

Дата: 23-04-2012, 15:08 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Творчий звіт мистецьких колективів Тернопільського національного економічного університету, присвячений 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, «Доки живе пісня, доти живе народ» пройшов із успіхом в актовій залі 19 квітня.

Високоповажне журі зустріли короваєм на вишитому рушнику студентки-україночки, запросивши шановних гостей переглянути виставку творчих робіт студентів «Уклін тобі, велика Соломіє!». Експозиція вразила багатим розмаїттям виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Студенти представили чимало вишитих рушників, картин, ікон, писанок, виробів із бісеру, дерева, підручних матеріалів, витинанок, орігамі  тощо. Окремо експонувалися вишиванки із приватної колекції головного редактора газети «Університетська думка», члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України Марії Баліцької та творчі роботи здобувача наукового ступеня кафедри міжнародної економіки Максима Живка. У виставкові залі звучав голос нашої уславленої землячки Соломії Крушельницької, підсилюючи загальне враження. Екскурсію для членів журі провела методист відділу гуманітарної освіти та виховання Леся Заморська.

Після огляду виставки журі у складі Михайла Крищука (голови журі, члена Національної спілки краєзнавців України, Національної спілки журналістів України, письменника, композитора, відмінника освіти України), Ігоря Козловського (керівника народного ансамблю танцю «Червона калина», відмінника освіти України), Миколи Шамлі (заслуженого діяча мистецтв України, композитора), Христини Довгалюк  (головного спеціаліста управління культури Тернопільської облдержадміністрації) зайняли свої місця в актові залі. З перших хвилин звіт мистецьких колективів Тернопільського національного економічного університету полонив увагу глядачів. Він розпочався з тематичного прологу «Уклін тобі, велика Соломіє!», учасниками якого були читці Інна Дричик, Юрій Дзюла, Оксана Балуцька, Назар Крамарчук та Ірина Новомлинська.

Коли відкрилася завіса, перед очима присутніх постало весняне село — українська хата під солом’яною стріхою, лелека у гнізді, криниця, тин, квітучі дерева. Красиві дівчата та хлопці у борщівських вишиванках із колекції Віри Матковської представили увазі глядачів театралізовану музичну композицію «Благословенна пісня України», під час якої прозвучали пісні у виконанні солістів народного художнього театру пісні «Для тебе» (художній керівник  Алла Бінцаровська): Катерини Іванчук, Уляни Гевко, Ірини Новомлинської, Наталії Цар, Роксолани Залізняк, гурту «Оксамит», а також Оксани Корзун  і Сергія Лещука.

Окрасою святкового дійства став танець «Карпатські візерунки», який виконали учасники народного аматорського ансамблю танцю «Пролісок» (художній керівник Василь Луців).

Другу частину творчого звіту «Єднаймося, люба родино!» розпочали народний аматорський вокальний ансамбль пісні «Галичанка» (художній керівник Мирослава Бурик) та ансамбль бандуристок «Калинове намисто» (художній керівник Ореста Мочула) однойменною піснею.

Цікаві пісенні композиції представили гурти «Називний відмінок», «Краплинки», «Струни серця».  Вразили журі й оригінальні танці у виконанні зразкового художнього ансамблю танцю «Рожева пантера» (художні керівники Любов Борисяк і Тимофій Шевіла), театрів танцю «Експресія» (художній керівник Людмила Тимчук) та «Птаха щастя» (художній керівник Любов Борисяк) та народної студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о» (художній керівник Любов Борисяк).

Своєю виконавською майстерністю дивували солісти Тетяна Шарган, Ірина Кушнір, Тетяна Івасенко, а пісню «Мова єднання» разом з Іриною Новомлинською та гуртом «Краплинки» співали навіть члени журі.

-Я глибоко вражений вашим звітом, — зазначив голова журі Михайло Крищук. — Ви змогли знову мене здивувати. У жовтні відбудеться гала-концерт кращих творчих колективів ВНЗ Тернопільщини, тому можу пообіцяти вам, що 60% номерів вашого звіту будуть представлені в цьому концерті.

Також Михайло Крищук висловив щиру подяку начальнику відділу гуманітарної освіти та виховання Світлані Сорочинській та режисеру-постановнику звіту Аллі Бінцаровській за високий професіоналізм та відмінну підготовку творчих колективів ТНЕУ.