» » Соломію Крушельницьку вшанували величним концертним дійством

Соломію Крушельницьку вшанували величним концертним дійством

Дата: 26-10-2012, 11:57 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

Уклін тобі, велика Соломіє!

Ми від твоїх негаснучих щедрот

Міцнішими стаєм: живе і гріє

Твоє ім’я, як пісня, як народ!

Дмитро Павличко

Заключний концерт переможців конкурсних творчих звітів закладів вищої та професійно-технічної освіти Тернопільщини, присвячений 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької «Уклін тобі, велика Соломіє!» пройшов 23 жовтня в актовій залі Тернопільського національного економічного університету.

До речі, саме економічний університет цього року отримав перше місце  у конкурсних творчих звітах професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації під гаслом «Доки живе  пісня, доти живе народ».

Величне дійство підготували: головний режисер Михайло Крищук, режисери-постановники: заслужений працівник культури України, начальник відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ Світлана Сорочинська та заступник начальника  Алла Бінцаровська.

Концертна програма вражала своєю красою та помпезністю. Кожен номер був відшліфований до найменших деталей. Незабутнє враження на глядачів справила багатожанровість, адже на сцені виступали: оркестр народних інструментів та чоловіча хорова капела Чортківського обласного педагогічного училища ім. О. Барвінського, народний художній театр фольклорного танцю «Неопалима купина» та ансамбль народної музики Тернопільського вищого професійного училища № 4 ім. М. Паращука, чоловічий вокальний ансамбль  та народний художній хор «Галицький передзвін» Зборівського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя, вокальне тріо Заліщицького вищого професійного училища, вокальний квартет професійно-технічного училища № 23  м. Скалата та багато інших.

Приємно, що творчі колективи ТНЕУ представили достойні високопрофесійні художні номери, а концертну програму провели працівники відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ Ірина Новомлинська та Юрій Дзюла. Так, у виконанні учасниці народного художнього театру пісні «Для тебе» Катерини Іванчук прозвучала українська народна пісня “Гиля, гиля, сірі гуси”. Вокальний гурт «Струни серця» запропонував увазі публіки пісню «Віночок». Хореографічні композиції «Погляд у майбутнє» та «Дорога до храму душі» виконали учасники творчих колективів народної студії сучасної хореографії “Т.А.Н.Г.о”. Концертну програму завершувала літературна композиція «Уклін тобі, велика Соломіє!», яку представили читці ТНЕУ.

Після завершення концерту із вітальним словом виступила заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Романівна Ютовець. Вона подякувала ректору економічного університету Сергію Іллічу Юрію за надану можливість провести заключний концерт переможців конкурсних творчих звітів закладів вищої та професійно-технічної освіти Тернопільщини, присвячений 140-річчю від дня народження Соломії Крушельницької, «Уклін тобі, велика Соломіє!» в актовому залі університету, а також вручила диплом Українського державного центру позашкільної освіти за вагомі здобутки на ниві естетичного виховання студентської молоді художньому керівнику народного художнього театру пісні «Для тебе» ТНЕУ Аллі Бінцаровській.

У кінці навчального року відбудеться звіт творчих колективів ТНЕУ «За честь, за славу, за народ», присвячений 95-річчю бою під Крутами.