» » Сьогодні у ТНЕУ пройшов науковий диспут

Сьогодні у ТНЕУ пройшов науковий диспут

Дата: 11-12-2012, 14:13 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Одинадцятого грудня 2012 року у Тернопільському національному економічному університеті відбувся науковий диспут на тему: «Глобальне фінансове протистояння долара США і євро та перспективи провідних іноземних валют на світовому ринку».

Організатори  заходу: факультет банківського бізнесу ТНЕУ, кафедра банківської справи, студентські наукові гуртки «Банківський аналітик» та «Грошова парадигма».

Координатор роботи диспуту: Іващук Ольга Олегівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи ТНЕУ.

У науковому заході взяли участь члени наукових гуртків «Банківський аналітик» та «Грошова парадигма», студенти та професорсько-викладацький колектив кафедри банківської справи ТНЕУ.

З вітальним словом до учасників наукового диспуту виступили: доктор економічних наук, професор, в.о. ректора Тернопільського національного економічного університету Андрій Ігорович Крисоватий, доктор економічних наук, професор, проректор з наукової роботи Тернопільського національного економічного університету Зеновій-Михайло Васильович Задорожний,  доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) Тернопільського національного економічного університету Богдан Любомирович Луців, кандидат економічних наук, доцент, декан факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного університету Василь Онуфрійович Ткачук.

У своєму зверненні до молодих науковців в.о. ректора ТНЕУ А. І. Крисоватий  наголосив, що у сучасному світі недостатньо мати енциклопедичні знання, бо найголовніше – це вміння їх застосувати на практиці для прийняття правильних рішень. «Надзвичайно важливо, що в цьому залі зібрались молоді люди, які люблять науку, щодня працюють над собою, розвичаючи свій потенціал», – зауважив Андрій Ігорович.

Проректор з наукової роботи ТНЕУ З.-М. В. Задорожний, вітаючи молодих науковців, назвав їх «майбутніми міністрами, президентами, які будуть формувати майбутнє нашої держави».

У своєму вітанні проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) ТНЕУ Б. Л. Луців підкреслив актуальність обраної теми, оскільки вона є цікавою та важливою для усіх українців, а особливо для молодих науковців ТНЕУ.

Декан факультету банківського бізнесу ТНЕУ В. О. Ткачук розповів, що студенти факультету є надзвичайно активними та охоче займаються науковими дослідженнями, результат - численні перемоги молодих людей на всеукраїнських олімпіадах та конкурсах.

У ході роботи наукового диспуту з доповідями виступили:

Леськів Оксана (студентський науковий гурток кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Грошова парадигма») «Євро: історичні передумови виникнення нової світової валюти»;

Науковий керівник: к.е.н.,доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Ю. М. Галіцейська.

Білик Ігор, Саянчук Тарас (студентський науковий гурток кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Грошова парадигма») «Перспективи евро як світової валюти»; Наукові керівники: к.е.н., доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Б. П. Адамик, к.е.н., доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету Г. Р. Балянт.

Верановська Юлія (студентський науковий гурток кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Грошова парадигма») «Грошово-кредитне регулювання ЄЦБ в умовах кризи»; Науковий керівник: д.е.н., професор, завідуючий кафедрою банківської справи Тернопільського національного економічного університету О. В. Дзюблюк.

Якименко Юлія (голова студентського наукового гуртка кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Банківський аначітик») «Причини становлення долара як основної світової резервної валюти»;

Шкатула Анастасія (студентський науковий гурток кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Банківський аналітик») «Роль долара США як провідної валюти світу»; Науковий керівник: к.е.н., доцент кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету 3. К. Сороківська.

Бобко Михайло, Козлова Христина (студентський науковий гурток кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету «Банківський аналітик») «Перспективи долара США як провідної світової валюти».

Науковий керівник: викладач кафедри банківської справи Тернопільського національного економічного університету В. Я.Рудан.

У заключному слові доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри банківської справи Олександр Валерійович Дзюблюк наголосив на тому, що виступи студентів були глибокими, аргументованими й дискусія відбувалася цікаво. Вістоюючи свою точку зору, юні науковці були толерантними й виваженими.

Сподіваємося, що такі диспути стануть традиційними в університеті й допоможуть молодим людям сформувати наукове мислення.