» » Підсумки Міжнародної науково-практичної конференції «ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТУРИСТИЧНОЇ ІНДУСТРІЇ В УМОВАХ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ»

Дата: 25-04-2013, 12:25 | Автор: аспірантка кафедри менеджменту Продан Ірина, ст. гр. МЗЕД-31 Щеголева Олена

Протягом 16-18 квітня 2013 року на базі Кримського навчально-консультаційного центру ТНЕУ (с.м.т. Форос) відбулась Міжнародна науково-практична конференція “Організація діяльності підприємств туристичної індустрії в умовах інтеграційних процесів”, що була проведена кафедрою менеджменту Тернопільського національного економічного університету спільно з Генеральним консульством Республіки Польща в м. Севастополі та участю експертів Євросоюзу.

Урочисте відкриття конференції розпочалось із прес-конференції за участю д.е.н., професора, завідувача кафедри менеджменту Брича Василя Ярославовича, к.е.н., доцента, директора Кримського НКЦ ТНЕУ Тріпака Мар’яна Миколайовича, генерального консула Республіки Польща у місті Севастополі Веслава Мазура, першого заступника Ялтинського міського голови Олефіра Олександра Івановича, голови Фороської селищної ради Бикова Анатолія Миколайовича.

Пленарне засідання конференції розпочала експерт Євросоюзу, головний спеціаліст Департаменту по туризму м. Варшави (Республіка Польща) Моніка Новіцки, що виступила із доповіддю на тему “Членство в Європейському Союзі та розвиток туризму у Варшаві”. Експертом було проаналізовано основні переваги від європейської інтеграції, а саме: відкриття кордонів, зростання туристичного потоку, фінансова підтримка, зростання зайнятості в сфері туризму, підвищення екологічної свідомості, що є важливим приоритетом політики Європейського Союзу. Поряд із цим, Моніка Новіцки поділилась досвідом розвитку туристичної галузі в Республіці Польща, зокрема основний акцент було зроблено на можливості, які використовує м. Варшава.

З доповідями на пленарному засіданні також виступили: д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту та маркетингу Херсонського національного технічного університету САВІНА Галина Григорівна (тема доповіді: “Студентський туризм як сучасна форма освіти”); д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту підприємницької діяльності Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (м. Сімферополь) ЦЬОХЛА Світлана Юріївна (тема доповіді: “Подолання наслідків сезонності в Криму»); д.е.н., професор кафедри менеджменту Національного технічного університету «КПІ» (м. Київ) ШУЛЬГІНА Людмила Михайлівна (тема доповіді: «Концептуальні засади впровадження маркетингу співпраці туристичних підприємств»); к.г.н., доцент кафедри країнознавства та туризму Київського національного університету ім. Т.Шевченка Винниченко Ігор Іванович (тема доповіді: «Інформаційна складова інтеграційних процесів в індустрії туризму”); к.г.н., доцент кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка МАРИНЯК Ярослав Омелянович (тема доповіді: «Особливості діяльності туристичних підприємств в Україні»); к.е.н., доцент, докторант кафедри міжнародної економіки Тернопільського національного економічного університету ГУМЕНЮК Юрій Петрович (тема доповіді: «Взаємокомпесаторність трудової міграції та туризму в умовах активізації світових інтеграційних процесів»).

Активну участь у роботі конференції взяли студенти факультету міжнародного бізнесу та менеджменту ТНЕУ, а саме: ПАВЛИК Мар’яна, КОПИЩИНСЬКА Ольга, АНТОНЮК Ірина, РУДИЙ Андрій, ХОМИЧ Тарас, ПИЖИК Олександр, ЩЕГОЛЕВА Олена, КАЛИН Ірина. Доповіді студентів були надзвичайно цікавими, змістовними та мали дискусійний характер, тому й набули широкого обговорення. Були висвітлені проблеми розвитку туристичного бізнесу в Україні та за її межами, а також запропоновані  можливі  механізми вирішення актуальних завдань, які поставлені перед сучасною туристичної індустрією.

Наукова діяльність вдало поєднувалась із відпочинком. Прогулянка такими перлинами Криму, як Ялта, Форос, Севастополь та Бахчисарай, справила незабутнє враження на усіх гостей та учасників конференції. Екскурсії були надзвичайно цікавими та захоплюючими. Усі учасники конференції набули цінного досвіду, обмінялись новими науковими ідеями, отримали незабутні враження і найголовніше - натхнення для плідної співпраці в науковій діяльності.

За результатами роботи конференції опубліковано збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції «Організація діяльності підприємств туристичної індустрії в умовах інтеграційних процесів».