» » У ТНЕУ відбулась прем’єра музичної казки «Великоднє диво»

У ТНЕУ відбулась прем’єра музичної казки «Великоднє диво»

Дата: 26-04-2013, 11:12 | Автор: Відділ гуманітарної освіти та виховання

Вже стало доброю традицію ТНЕУ у переддень великодніх свят дарувати дітям зустріч із доброю і мудрою казкою.  Цього разу діти працівників університету, а також школярі міста та діти із соціально незахищених категорій населення побачили мюзикл «Великоднє диво» (автор та режисер-постановник Алла Бінцаровська).

В основі сюжетної лінії — мандрівка двох сонячних Промінчиків Златика (Галинка Баган) і Рудика  (Іринка Шевченко) сторінками Книги Народної Мудрості (озвучує Світлана Сорочинська) в пошуках великоднього дива. А спонукав їх до цієї подорожі Лісовик Бородашко (Борис Салабчук), який разом із своєю онукою Лісницею (Лілія Крисовата), захопив у полон братиків Промінчиків (гурт «Краплинки»), вимагаючи за їх звільнення показати йому великоднє диво. Дорогою Златик і Рудик зустрічаються з Лукашем (Сергій Лещук) і Мавкою (Ірина Новомлинська), які дарують Промінчикам кошик і лісову зелень. Після цього братики потрапляють у гості до Баби Параски (Тетяна Коплак), Діда Омелька (Іван Копінцу) і Курочки Ряби (Надія Дерев’яна). Ці казкові персонажі дають Промінчикам пасочку, шиночку і писанки.

Відтак мандрівка продовжується казкою про Лисичку (Тетяна Гриник) і Пана Коцького (Юрій Дзюла). Ці герої дарують Промінчикам кольорові стрічки і ковбаску. Далі Златик і Рудик потрапляють на гостину до Кози-Дерези (Оксана Балуцька), яка кладе до їхнього кошика масло і сир. А потім Котигорошко (Владислав Васильків) і його сестра Оленка (Ірина Кушнір) дарують мандрівникам у кошик корінець хрону і свічечку, а Золота Кісочка (Наталія Цар) — великодній рушничок.

Сонячні Промінчики повертаються до Бородашка з чудовим великоднім кошиком, розповідаючи Лісовику про свою дивовижну мандрівку. І тут трапляється справжнє диво – лихе серце Бородашка стає добрим, він звільняє братиків Промінчиків із полону. Весна (Тетяна Шарган) і Батечко Сонце (Максим Фещук)  разом з усіма іншими казковими персонажами зустрічають Великдень радісною піснею.

Серед учасників казки — зразковий ансамбль танцю «Рожева пантера» (Вай-файчики), Головний Вай-файчик (Роксолана Залізняк), зразковий ансамбль танцю «Птаха щастя», Бабуся (Мирослава Бурик), Онучка (Наталя Татарин), Сусідка (Ореста Мочула), дівчатка – весняночки (гурт «Краплинки», вокальний ансамбль «Галичанка»).

Дуже повчально, що казкові персонажі вживають багато народних прислів’їв і приказок. Мандруючи сторінками Книги Народної Мудрості, глядачі вчаться бути добрими, щирими, щедрими, гостинними, привітними, відважними. А ще казкові персонажі величають звичаї рідного народу й прославляють Христове Воскресіння. Мораль казки полягає в тому, що саме Великдень може створити справжнє диво —  і тоді навіть зле і прикре серце сповнюється вірою, добром і світлом. А казковий великодній кошик вкотре нагадав усім нам про те, що разом із Спасителем у ці святкові дні воскресає і людська душа.