» » Студенти ТНЕУ взяли участь у презентації «У слово перелиті мелодії сердець»

Студенти ТНЕУ взяли участь у презентації «У слово перелиті мелодії сердець»

Дата: 24-02-2014, 09:39 | Автор: Кафедра документознавства, інформаційної діяльності та українознавства

Дев’ятнадцятого лютого 2014 року студенти спеціальності «Документознавство, інформаційна діяльність та українознавство» факультету банківського бізнесу Тернопільського національного економічного університету взяли участь у презентації «У слово перелиті мелодії сердець». Вона відбулася в приміщенні читального залу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки і була приурочена до 30-річчя із часу створення Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України. На зустрічі були присутні тернопільські письменники та поети Євген Безкоровайний, Євген Зозуляк, Зіновій Кіпибіда, Богдан Мельничук, Володимир Присяжний, Марія Баліцька –  члени Національної спілки письменників України та національної спілки журналістів України.

Студенти ознайомилися з історією створення, становлення та сучасним станом розвитку спілки. Так, за час функціонування організації тернопільські письменники видали понад 600 назв книг різних жанрів, провели сотні літературно-мистецьких свят, творчих зустрічей із читачами, репрезентацій книг, виступів по радіо, телебаченню та в пресі. Ряд письменників пошановані престижними всеукраїнськими та міжнародними преміями, відзначені державними нагородами, почесними званнями. Щедрою є письменницька творча палітра сьогодні. У краї видаються журнали «Літературний Тернопіль» і «Золота пектораль», альманахи «Подільська толока», кременецький «Курінь», збаразький «Рушник», чортківський «Сонячне гроно», хоростківський «Жайвір». Видано ґрунтовну антологію «Літературне Тернопілля», проведено Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій...».

При обласній організації діють крайове та міське літературні об’єднання, які залучають до активного творчого життя найбільш талановитих літераторів, майбутніх членів спілки. Серед них: Богдан Бугай, Юхим Дишкант, Богдан Кушнірік, Іван Лобунь, Люба Малецька, Володимир Мацикур, Ганна Назарків, Марія Назар, Петро Остап’юк, Оксана Пухонська, Степан Лисий, Валентина Семеняк-Штангей...

Також учасники зустрічі поділилися своїми творчими здобутками, планами на майбутнє. Особливо студентську молодь вразили та зацікавили виступи митців, їхні погляди на сучасне життя в Україні та їх відображення у творах. Зустріч мала велике пізнавальне та виховне значення для студентів.