» » Відбувся науково-практичний семінар «Економічний базис децентралізації влади: проблематика подолання асиметрій територіального розвитку»

Дата: 23-03-2015, 13:46 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

20 березня 2015 року в рамках проведення Днів науки та реалізації плану наукових заходів у Тернопільському національному економічному університеті колективом кафедри державного і муніципального управління факультету державного управління ТНЕУ спільно з Тернопільським регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було організовано науково-практичний семінар «Економічний базис децентралізації влади: проблематика подолання асиметрій територіального розвитку».

Координаторами науково-практичного семінару були Крисоватий А.І., д.е.н., професор, ректор ТНЕУ; Задорожний З.-М.В., д.е.н., професор, проректор з наукової роботи ТНЕУ та д.е.н., проф., професор кафедри державного і муніципального управління Желюк Т.Л. У роботі заходу взяли участь: начальник відділу аналізу обласних програм та бюджету Тернопільської обласної ради Чубатий В.Є., керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Дулеба І.Б., заступник начальника Головного управління Держземагентсва в Тернопільській області Безкоровайний З.Г., юрисконсульт Управління державної служби України в Тернопільській області Сагайдак М.В., професорсько-викладацький колектив, аспіранти та слухачі магістратури кафедр державного і муніципального управління, податків та фіскальної політики, фінансів, обліку в державному секторі та сфері послуг ТНЕУ, сільські голови та працівники місцевих органів державної виконавчої влади.

Мета семінару – напрацювання пропозицій щодо вирішення проблем фінансового, ресурсного та організаційного супроводу об'єднання територіальних громад для забезпечення їх економічної спроможності, підвищення конкурентоспроможності та якісного надання послуг громадянам; можливостей імплементації кращих європейських практик децентралізації влади та об'єднання громад, а також відновлення постіндустріальних і постконфліктних регіонів.

У рамках роботи науково-практичного семінару обговорювалися питання інституційних асиметрій децентралізації влади; організаційно-функціонального супроводу диспергування функцій органів державного управління та місцевого самоврядування у рамках Законів України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та «Про співробітництво територіальних громад»; фіскальних та бюджетних асиметрій децентралізації влади в Україні; дилеми децентралізації та економічної безпеки регіону. Особливо жваво учасники семінару обговорювали проблематику фінансової та фіскальної децентралізація, упорядкування земельних відносин, які є фундаментальною умовою незалежності та життєздатності органів місцевого самоврядування, управління містобудуванням, структурування місцевої економіки, підвищення інвестиційної привабливості територій та підтримки підприємництва як одного з чинників подолання асиметрій територіального розвитку.

Підсумком науково-практичного семінару стало напрацювання науково обґрунтованих рекомендацій щодо формування конкурентоспроможних територіальних громад, реалізації спільних проектів територіального розвитку, використання переваг фіскальної децентралізації, нарощування економічного потенціалу територіальних громад за рахунок упорядкування використання земель та удосконалення механізмів управління ресурсами територій.