» » «Громадський бюджет: концептуалізація та перспективи реалізації»

«Громадський бюджет: концептуалізація та перспективи реалізації»

Дата: 25-03-2015, 18:26 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

24 березня 2015 року відбувся науковий семінар-практикум  «Громадський бюджет: концептуалізація та перспективи реалізації», організований студентським науковим гуртком кафедри фінансів «Фінансовий простір».

У роботі круглого столу взяли участь студенти 2-5 курсів факультету фінансів, завідувач кафедри фінансів ТНЕУ,  д. е. н., професор Кириленко О. П., декан факультету фінансів, к.е.н., доц. Кізима А.Я., координатор студентського наукового гуртка, к.е.н., доц. Гупаловська М.Б., модератор заходу, к.е.н., доц. Дем’янюк А.В., к.е.н., доц. Малиняк Б. С., к.е.н., доц. Сидор І.П., к.е.н. доц. Лободіна З.М., к.е.н., доц. Савчук С.В., студенти коледжу економіки, права та інформаційних технологій ННІІОТ ТНЕУ, групи ФКВннт–21 та учні Тернопільської класичної гімназії.

Зі вступними словами розпочав науковий захід декан факультету фінансів А.Я. Кізима, висловивши свою радість з приводу того, що студентська наукова робота розглядається як невід’ємна частина навчального процесу на факультеті фінансів.

Завідувач кафедри фінансів ТНЕУ О.П. Кириленко наголосила на проблемах забезпечення прозорості бюджетного процесу. Зазначивши при цьому, що  вихідним постулатом принципу бюджетної прозорості є те, що бюджет призначений для задоволення потреб громадян, які є платниками податків. Разом з тим, стримуючим чинником є відсутність у громадян усвідомлення того, що саме їхніми грошима розпоряджаються чиновники і ефективність використання цих коштів повинна контролюватися суспільством.

К.е.н., доц. Малиняк Б.С. повідомив присутніх про затвердження Порядку публічного звітування головних розпорядників коштів обласного бюджету Тернопільської області.

К.е.н., доц. Дем’янюк А.В. закцентувала  увагу на важливості та багатовекторності даного семінару з залученням професорсько-викладацького колективу. Відмітила, що захід відбувається з метою популяризації та розвитку соціального партнерства усіх сфер життєдіяльності університету та міста в контексті публічного обговорення бюджету.

Відтак присутні вислухали і жваво обговорили цікаві доповіді студентів-магістрів 5 курсу факультету фінансів ТНЕУ: «Громадський бюджет (на прикладі Теребовлянського району)» – Кішка В., «Громадський бюджет (на прикладі Дніпропетровської області)» – Мазур Ю., «Громадський бюджет (на прикладі м. Вінниця)» – Білокінна О., «Громадський контроль як ефективний важіль управління місцевими фінансами» – Дзіковська А., «Прозорий бюджет – запорука довіри влади» – Флюнт М., «Громадський бюджет Дубенського району» – Антонюк Н., «Громадський бюджет м. Львова» – Постригач А.

Викладачі відзначили високий рівень обізнаності студентів-учасників наукового семінару, їх ініціативність та прагнення знайти істину в складних аспектах громадського бюджету.